Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS mellett ki-mit tornázott/...

PCOS mellett ki-mit tornázott/tornázik?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy ide írtam a kérdést, de a végcélunk közös, és gondoltam itt több PCOS sorstársat találok. Azt már tudom, hogy heti 4-5x 1óra és fontos a pulzuskontroll, csak 70%-os emelkedés a megengedett. Ki mit tornázott? Mennyi fogyást ért el és mennyi idő alatt? Baba milyen gyorsan sikerült?
2012. márc. 19. 13:05
 1/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok PCOS-s, "csak" IR-es, de ez csak fokozatbeli különbség. :-)

Én vettem egy táncszőnyeget, azon ugráltam, roppantul élveztem. :-) 3 hónap alatt 15kg fogyás. Gyakorlatilag minden fölösleg lement rólam. Mondjuk ehhez kellett a szigorú diéta is. Még 3 hónap kellett, hogy pozit teszteljek. Sajnos nem maradt meg a baba, de nem emiatt.

2012. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem figyeltem ezt ennyire. :) Futottam, amikor jutott rá időm (ezt az egyet bírom elviselni mindenféle mozgás közül), tartottam a diétát, és szedtem a metet. Annyira figyeltem, hogy reggel mozogjak leginkább. A férjem orvos, szerinte így a leghatékonyabb az IR csökkentésére (nekem elég erős IR-m volt).

Fogynom 4 kilót kellett, az le is ment egy olyan másfél hónap alatt.

Mire elkezdtünk igazán próbálkozni, már nem voltak ciszták sem, a ciklusom annyiban változott hogy 30 napról 28 napra rövidült. És hála Istennek nem is tudom, hogy ezek a 28 napos ciklusok maradtak-e, mert megfogant a Picink a 3. próbálkozós hónapban. :))


Sok sikert Neked, remélem, mihamarabb összejön a baba!!!! :)


32 hetes kismama

2012. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én konditerembe jártam, igaz előtte is, 3x egy héten másfél-2 órát.

2,5 évre sikerültek a babák, igaz lombikkal, IR-em rendbe jött gyorsan, csak más problémák derültek ki. Pár kilót fogytam csak, de nem volt rajtam sok túlsúly, normál BMI-be belefértem.

2012. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! Met és diéta megvan, már csak ezt kell rendszeresíteni, és úgy szeretném, hogy értelme is legyen. Mindig munkába menetel előtt mozogtál? Vagy hogyan oldottad meg a reggeli tornát? A táncot én is szeretem, aranyos gondolat a táncszőnyeg is.
2012. márc. 19. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, reggel 7 körülre ütemeztem. :)
2012. márc. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Valamelyik PCOS oldalon olvastam, hogy akkor a leghatékonyabb a mozgás, ha étkezés után csináljuk, mert az önmagában jót tesz az inzulin szintnek. Úgysem ehetünk egyszerre olyan sokat, hogy rosszul legyünk tőle. :-)

2012. márc. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :))) Ez igaz. Akkor úgy fest, hogy az optimális időpont és stílus az eddigi válaszaitok alapján eddig: reggel, reggeli után egy óra tánc :D Aranyosak vagytok!
2012. márc. 20. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!