Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ugye nem lehet gond? Kérlek...

Ugye nem lehet gond? Kérlek titeket nagyon fontos!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves fiú vagyok és jún.5-én voltam együtt a barátnőmmel(15)!És a mind a ketten nagy hévbe estünk és gumi nélkül beraktam neki de csak egy 4cm-t!És nem is mentem bele!Csak egy kis előváladék volt de az sem sok! Ugye nem lesz terhes? Kérlek segítsetek mert nagyon félünk mind a ketten!
2009. jún. 7. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gond alatt a teherbeesést érted, akkor de igen, lehet. A tuti megoldás a nőgyógyász felkeresése lenne, 72 órán belül lehet sürgősségi tablettát bevenni. Persze az esély csekély, de nem lehet biztosan tudni.
2009. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt a barátnőd utolsó menstruációja? Ha onnan kezdve kb a második héten voltatok együtt, akkor elég nagy az esély...
2009. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Most nem megyek bele a kioktatásba, remélem ez a mostani nagy para jó lecke arra, hogy ezentúl a nagy hévben is gondotok legyen a védekezésre. Inkább szorítkozzunk a tényekre:

Ha volt előváladék, akkor elvileg meg van az esélye arra, hogy megtermékenyül a lány. Az előváladék is tartalmazHAT életképes spermiumot, bár az tény, hogy így jóval kisebb az esély, mint ha benne élveztél volna el.

Viszont sajnos a 72 órából már kicsúsztatok, pedig ha ez ma történt volna, azt javasoltam volna, hogy vegyetek esemény utáni tablettát, jobb félni mint megijedni alapon. Ettől függetlenül javaslom, hogy menjen el a lány nőgyógyászhoz és mondja el mi történt, hátha még tud valamit segíteni. Sajnos nem tudom, hogy ilyen esetben egy orvos mit tud tenni, de az orvos majd mindenképp mond valamit. Ha segíteni már nem tud, akkor nincs mit tenni, meg kell várni, amíg megjön a lánynak (remélhetőleg megjön neki). Az sem elhanyagolható szempont, hogy mikor volt az utolsó menstruációja, és hány napos a ciklusa. De mindent összevetve, szerintem igen kicsi rá az esély, hogy terhes lett, de azért azt az igen kicsi esélyt sem szabad elhanyagolni. Én évekig voltam úgy együtt a barátommal, hogy csak megszakítással "védekeztünk", és nem estem teherbe, aztán puff, 3 év múlva pedig igen. Mondjuk nálunk ez úgy volt, hogy akartuk is meg nem is hogy baba legyen, de mindketten tisztában voltunk vele, hogy ha lesz, azt vállaljuk. Szóval én kevés esélyt adnék ennek, de azért van rá esély.

Annyit tanácsolnék - azon kívül, hogy ezentúl mindig védekezzetek, akár gyógyszerrel is, vannak már nagyon jó gyógyszerek, alacsony hormontartalommal -, hogy ha kiderül, hogy nem lett baj, akkor is menjen el iratni a barátnőd 72 órás tablettát végszükség esetére, ha netán mégegyszer előfordul ilyen, akkor már ne kelljen azon tanakodni, hogy hétvége van, honnan legyen pénz, nem érek rá elmenni iratni, stb., hanem ott legyen kéznél a gyógyszer.

2009. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem hogy 20-a körül volt meg neki utoljára!

Kb. hány % az esélye hogy terhes lesz?

Nagyon nem szeretnénk még gyereket!

Nagy felelőtlenséget csináltunk ezt elismerem!

2009. jún. 7. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha 20-án volt meg neki utoljára,lehet hogy pont peteérése is volt. De ehhez tudni kéne, hány napos a ciklusa. De menjen el minél előbb nőgyógyászhoz. Még ma!
2009. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Általában 5 napos a ciklusa! Nagy az esélye hogy terhes lesz? Kb. mikor lehet terhességi tesztet csinálni hogy meg lehessen tudni hogy mi a helyzet? De remélem nem lesz terhes! Csak ezt az egy alkalmat éljük túl! Máskor biztos hogy nem csinálunk ilyet!
2009. jún. 8. 18:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket minnél hamarabb válaszoljatok! Előre is köszönöm!
2009. jún. 9. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!