Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy emiatt sem jön a...

Lehet, hogy emiatt sem jön a baba? Mit tehetnék? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés
Kereskedelemben dolgozom asszisztensként. Amikor új főnököm lett, egyből azzal kedzte hogy ugye nem akarok még gyereket? Mert ha igen, szóljak mindenképp, mielőtt elkezdünk dolgozni rajta (gondolom, hogy idő előtt ki tudjon rúgni). Persze, hogy már akkor is rajta voltunk, de én nem mondtam. Most rosszul áll a szénánk, jövő hónapban több dolgozót is el fognak küldeni, mivel friss hús vagyok, szerintem én is köztük leszek. Ami még nagyon bánt, törvény ide-törvény oda, a mellettem lévő helységben dohányoznak, tudván, hogy ki nem állhatom a füstöt és még cikiznek is vele (csak a vezetőség teszi ezt). Ilyen közegben töltök napi 8 órát és félek, hogy tudatalatt emiatt sem jön össze a baby. Van valami ötletetek, hogy mi a csodát csináljak?? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 22. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi asszisztens vagy? Ez konkrétan milyen munkavégzést takar?
2012. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen az vagyok. Mikor finoman jeleztem ezt a főnöknek, hogy zavar a füst, eléggé le lettem oltva, hogy ebből nem akar vitát nyitni...
2012. febr. 22. 13:02
 3/13 A kérdező kommentje:
Általános asszisztensi feladatok, rendelések kezelése, kapcsolattartás, táblázatok, kimutatások készítése stb. De ez miért fontos? :)
2012. febr. 22. 13:04
 4/13 anonim ***** válasza:
És egyébként az egy kijelölt dohányzóhely vagy csak úgy ott szívják?
2012. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem kijelölt, csak egy wc. Minden egyes ajtónyitással átjön a füst hozzám. Tudtommal már nem is lehet január óta épületen belül cigizni. Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, ez az állandó stressz okozhatja a problémát ugye?
2012. febr. 22. 13:38
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Pénteken megyek állásinterjúra kereskedelmi asszisztens munkakörről van szó, és nem tudtam konkrétan mit takar. Egyébként mennyi a fizu és kell számítógép ismeret hozzá? Bocs az offért.

Szerintem ez nem egy túl stresszes meló, tehát szerintem a stresszet magadnak teremted. Elhiszem hogy zavar a füst, de sajnos nem tehetsz semmit. Max szólni tudnál hogy a közeledben ne dohányozzanak, dehát ez halva született ötlet, még lehet ki is rúgnának, mert berágnak rád. Sajnos nem tehetsz semmit ellene. Vagy megszopksz, vagy megszöksz. Ha "mindenen" felidegesíted magad, az igenis gátolhatja a baba projektet. A blokkot az agyadban fel kell oldani. Maximális pozitív világszemlélettel. Ez hülyén hangzik, de muszály minden zavaró tényezőt kiiktatnod a fejedből, ha nem akarsz blokkot.

2012. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Egyet értek az előző válaszolóval. Elhiszem, hogy zavar a füst, meg az, hogy nincsenek tekintettel rád, de nincs más megoldás, mint túllendülni ezen, mert változtatni nem tudsz rajta. Csak magadnak ártasz, ha ezen mindig felhúzod magad. Lazulj el, és próbálj nem foglalkozni azzal, hogy ott dohányoznak.
2012. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak sajnos elég nehéz úgy ellazulni és túllendülni a dolgon, hogy közben az ember konkrétan nem kap levegőt. Bár én nem dolgozom, így nem a kollégákkal, hanem bizonyos családtagokkal kapcsolatban tapasztaltam hasonlókat.

...azóta minimálisra csökkentettük a látogatások számát, de visszatérve rád, sajnos nem ilyen könnyű a helyzeted. A vezetőség meg ahelyett, hogy cikiz is vele, inkább nagy ívben hallgasson, ha már ő vét a törvények ellen.

Mennyire vagy új ezen a munkahelyen?

2012. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6/8-as válaszolónak írtam privit! :)


Lassan egy éve, hogy itt dolgozom. A füstölés mellett az foglalkoztat, hogy ha leépítés miatt is izgulok. Tudom, nem rajtam áll, de akkor sem lenne jó, ha egyik napról a másikra megszűnne az állásom. :(

Amikor kilépek az ajtón, bent hagyom ezeket a gondokat, otthon próbálok harmóniát teremteni magunk köré.

2012. febr. 22. 14:48
 10/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A stressz lehet oka, hogy nem jön a baba, de az, hogy néha beszippantasz némi füstöt, az biztos nem. :-)

Ha már régóta nem sikerül, vizsgáltassátok ki magatokat, mielőtt a tudatalattidat és a cigit kezded okolni érte. Elhiszem, hogy nem szereted, de rengeteg nő esik teherbe ilyen, vagy ennél rosszabb munkakörülmények mellett. És talán ha kiderül végre mi a bibi nálatok, te is meg tudsz nyugodni. :-)

2012. febr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!