Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet lelkileg elviselni...

Hogy lehet lelkileg elviselni ha sosem sikerül?

Figyelt kérdés
rengetegen irták már hogy rágota nem jön a baba és szomoruak.. én is az vagyok.. már lassan 3 éve.. mit tegyek?
2009. jún. 3. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek, mi 1,5 éve várunk rá! Tudják már, h mi a baj? Próbáltatok már valamilyen asszisztált reprodukciós módszert? Sok sikert!
2009. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Én is egyre nehezebben viselem sajnos, pedig egész jól elvoltam. Mi 2007 nyarától próbálkozunk. Ami változott, hogy míg régen egy csomót beszéltünk a párommal arról, hogy milyen lesz, ha lesz kisbabánk, addig mostanra ő már inkább kerüli a témát, mert szomorú lesz... És én se nagyon hozakodom már ezzel elő.


Egy kicsit az segít nekem, hogy úgy fogom fel ezt az időszakot, mint készülést az anyaságra: sokat olvasok gyereknevelési könyveket, blogokat, gondolkozom hogy milyen helyzetet hogyan oldok majd meg, és egyre közelebb állnak hozzám az alternatív nevelési ötletek (sokáig hordozás, textilpelus vagy ec, meg társaik). Persze vigyázni kell, mert néha meg, ha kisbabás témáról olvasok, annyira el bírok kettyenni... Szóval nem könnyű, de ha már ilyen szerencsém van, hogy nyugisan felkészülhetek a babára, akkor ki is használom az időt!

2009. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 év után túl vagyok sok bőgésen a"szerencsétlen vagyok"érzésen a"gyűlölöm,hogy másnak sikerül"gondolatokon és persze jópár vizsgálaton amire életemben nem gondoltam,hogy nekem majd egyszer kell!Most ott tartok,hogy elegem van és nem is érdekel az egész nem figyelem már mikor milyenek a tünetek,az optimizmus legkisebb szikrája is kialudt és már keserűségem átment cinizmusba!Ebből jut eszembe:a faluból ahol lakom elköltözött a gólya is!!!Gondolom miattam!!!:)))
2009. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Én egy évig váltakozóan voltam: néha szomorú, kétségbe esett, néha meg úgy, hogy nem baj, majd lesz, addig is lehet szórakozni, sokáig aludi. Amikor megtudtam, hogy mi a bajom, és lehet, hogy sehogy se fog sikerülni, azóta teljesen véltelenszerű bőgési rohamok, nem tudok aludni, mindenféle rémes tünetet fedezek fel magamon, és megőrülök, hogy körülöttem mindenki terhes, és hogy rajtam kívül ez olyan egyszerűen megy mindenkinek...
2009. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
mi is lassan 3 éves sajnos!!Nemtudok m mit tenni csak várni az eredményeimet. Lelkileg kivagyok. Utálok minden kismamát mindekit akinek kicsi gyermeke van tudom nem szép dolog de én igy érzek. Mikor várok a dokimra roszul vagyok a sok kismamától!Hát ez van-De amire figyelek hogy ne látszódjon mennyire fáj és hogy mi babát akarunk. még szégyellem is magam hogy nem sikerült csak orvosi segitséggel.
2009. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Együtt érzek veled! Nekünk sem akar sikerülni! Lassan 3 éve próbálkozunk. Túl vagyok 3 inszemen, amiből a második sikerült... 8. hétig, aztán missed ab-val zárult! ma közölte a dokim, hogy a 3. sem sikerült! Ez még nem elég, de a munkahelyemen is igazságtalanul bánnak velem... amit nem szeretnék részletezni, mert nagyon felhúzom magam!

Nagyon-nagyon nehéz azt elviselni, hogy másnak sikerül és nekem nem! Nem tudom miért bánik így velem a sors! A férjemmel nagyon szeretjük egymást, jó helyre jönne a baba is.... de nem jön! Remélem nemsokára mindannyian boldog anyukák lehetünk majd!!!!!!

Azért fel a fejjel!!! Lesz ez még így sem! :)))

2009. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kérdés éppen jól jött nekem ma. :( Mi is másfél éve csak várjuk... Közben az egyik régi baráti házaspárnak tegnap született meg a második babó. A másik pedig négy hós állapotos. A párom gondolkodott is, hogy elmondja-e. Persze elmondta, úgyis megtudtam volna... Az egyik szemem sír, a másik nevet.

De tudjátok mit utálok a legjobban?! A hülye púder szöveget: "fiatalok vagytok még, ráérsz még szülni, biztos nektek is jönni fog, nem szabad stresszelni, jaaaj, a terhesség nem is olyan idilli, mint mondják..." Hát én hányingert kapok ezektől, és érzem benne a lesajnálást, vagy azt, hogy lövése sincs a dolgokról, fogalma sem lehet mit érzek én, mert rá éppen hogy ránézett a pasija és már "be is csúszott" a gyerek.

2009. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Minden babára várót megértek és szinte minden válaszban magamra ismerek. Nálunk több, mint egy éve nem sikerül össze a baba. Én már arra is gondoltam, hogy nem illünk össze a párommal és ezért nem jön össze a dolog. Persze butaság, hiszen 10 hónapig hiába számolgattam, teszteltem és minden egyéb, mert el voltam záródva, tehát nem tudott összejönni.

Kitartás mindenkinek!

2009. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Lassan két év próbálkozás után nem akar összejönni, de nekem még mindig sikerül úgy állni a dologhoz, hogy bizakodom, azon agyalok mit kell a következő hónapban másképp csinálnunk. Én azt nem tudom elviselni, mikor a rokonok kérdezősködnek, én meg nem teregetem ki, hogy már két éve nagyon-nagyon várjuk, mert akkor meg azon csámcsognának!
2009. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi szeptember óta próbálkozunk, nekem hónapokig nem volt pé, aztán 3 hónap closti, volt pé-m, de baba nem lett. Most majd kiderül lesz-e magától is pé. Bár nem reménykedek, mert kb 2 tizeddel lejjebb van a hőm, mint az elmúlt 3 hónapban. Júliusban megyünk meddőségibe. Eddig nagyon kivoltam, kb 8 ismerősöm terhes, úgyhogy 'a mindenki terhes csak én nem' érzés elég gyakran elkap. Most viszont, hogy lehet nem lesz pé és már van időpont a meddőségibe kevésbé idegeskedem. Néha azt gondolom, hogy nem is való nekem gyerek és ezért nem akar sikerülni. Nekem is stresszes a munkahelyem, lehet ez is baj. Attól én is hülyét kapok amikor azt mondják ne stresszelj, majd jön, ha akar! Könyörgöm 30 éves vagyok, már nincs olyan sok időm, főleg, hogy minimum 2 gyereket szeretnénk. Mindenesetre, ha tudom előre, hogy ez lesz, már régebben elkezdtünk volna próbálkozni!
2009. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!