Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 abortusz,2 vetélés, van még...

2 abortusz,2 vetélés, van még esélyem?

Figyelt kérdés

Volt 20 évesen 1 vetélésem (iker terhesség), aztán 2 évre rá volt egy abortuszom, újabb 2 évre rá megint volt abortuszom és fél éve 1 vetélésem.

Egyik sem tervezett baba volt. 27 éves vagyok és bár jelenleg nem aktuális a kérdés, de szeretnék lassan babát. mennyire rontja az esélyeimet a "múltam"?


2012. jan. 12. 22:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Eleg beteges tipus vagyok, tobbszor volt cisztam, olyan is ami eldurrant es majdnem belehaltam mert belso verzesem volt ejszaka es reggelre vettuk eszre :( de azert bizakodo vagyok es egyaltalan nem gorcsos. Ha itt az ideje, hogy megajandekozzon az elet egy kis torpevel akkor hiszek benne, hogy megfog :) es amig nem sikerul, addig meg lesz az oka. koszonom a valaszokat, aranyosak vagytok!
2012. jan. 13. 01:44
 12/19 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy az abortusz nem is igazán a teherbe esés esélyét rontja, hanem a kihordással lehetnek problémák a méhszáj tágítások miatt, emiatt bekövetkezhet vetélés, vagy koraszülés.

Majd amikor babát tervezel érdemes lenne felkeresni egy jó dokit és megbeszélni vele, hogy mit lehet tenni a vetélés megelőzése érdekében.

2012. jan. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

És még valami bár ez off lesz, ha jól értem összesen 4-szer lettél terhes véletlenül, védekezés mellett.

Emiatt is érdemes lenne felkeresni egy dokit, hogy ajánljon valami jó védekezési módszert, mert úgy tűnik a jelenlegi módszeretek nem válik be túl jól. Nagyon sok lehetőség van ma már, nem csak a tabletta.

2012. jan. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, az abortuszok okoztak-e neked kárt, nekem valószínűleg a missed ab miatt (ugyanaz az eljárás) záródhatott el megnyithatatlanul a petevezetőm. :-(

De nem mindenki jár így. Ami viszont szerintem még fontos lenne, hogy megnézzék nálad a véralvadási dolgokat, mert emiatt is lehettek a vetéléseid. Engem nemrég vizsgáltak ki erre, mivel addig semmi okot nem találtak, hogy miért nem jön a baba, tehát biztosan befolyásolja a dolgokat. Ha hajlamos vagy a vérrögképződésre, az ugyanúgy előfordulhat a placentában is, mint bárhol másutt a szervezetedben. :-( De úgy tudom, gyógyszerrel lehet ellensúlyozni a dolgot, de mindenképpen érdemes lenne elmenned egy vérvételre ez ügyben, mielőtt belevágtok a babaprojektbe.

2012. jan. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem 3 vetélésem volt,mindháromnál kellett műszeres befejezés,tehát a beavatkozást illetően olyan volt,mintha abortuszok lettek volna. Utána nagyon nehezen estem teherbe,volt 4 sikertelen inszeminációm is,de a végén sikerült,született egy csodás kislányom. Utána a kisfiam már spontán jött,most készülünk a 3. babára lassan,szóval van esélyed,nyugi.
2012. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mivel már 4szer teherbe estél, én nem hinném, hogy ezzel lenne valami probléma, szerintem a jövőben sem lesz. Én úgy gondolom, ha a "sok" beavatkozás következtében valami szervi elváltozás történt volna, ami befolyásolja az elkövetkezendő terhességek kimenetelét, akkor az orvos felhívta volna rá a figyelmedet. Saját tapasztalom az, bár abom.nem volt, sajnos egy vetélésen túl vagyok, amit műtéttel fejeztek be:( Mikor megtörtént a tragédia, akkor a nagymamám azt mondta, hogy a következő terhességemmel biztos nem lesz gond, mert most jobban tud majd megtapadni a baba. Bejött amit a mama mondott, mert 3hónap elteltével ismét összejött a baba elsőre és most 16hkm vagyok:) Neked minden esemény között eltelt 2év, így szerintem semmi összefüggés nincs köztük. Bár a kérdésedből nem derült ki, de ha esetleg gyógyszer mellett lettél terhes, az szerintem nagyobb eséllyel okozhat vetélést, mint az előzőleges abortusz. De ez csak az én véleményem. Ha majd akarsz, akkor ne görcsölj rá, csak hagyd el a védekezést, aztán meglátod :)
2012. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm csak 2011-ben 4 abortuszon volt. Nem tudom, hogy előtte volt-e neki, de van egy 3 éves lánya is.
2012. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

számomra döbbenet hogy lehet "véletlenül"4x teherbeesni?!

Az élet téged már négyszer megajándékozott törpével,és te gondoskodtál róla hogy ne szülessenek meg.az ilyen nőket megvetem.

2012. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
57%
Én is megvetem őt, tavaly év elején volt egy miss ab-om, és vele kerültem egy kórterembe. Amíg én azon bőgtem, hogy már nincs a babám, ő azért feküdt be, hogy elvetesse az övét. Múltkor összefutottam vele, és akkor közölte, hogy azóta még volt 3 abortuszon, de rájött, hogy inkább feltetet egy spirált...
2012. jan. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!