Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki fiatalon szeretett volna...

Aki fiatalon szeretett volna gyereket, mikor jött össze?

Figyelt kérdés
Van olyan, aki 18-20 évesen szeretett volna szülni? Összejött, megvolt minden ami kellett, együtt maradtatok a párotokkal? :)
2011. nov. 11. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi 18 évesen ismerkedtünk meg 1év múlva már terveztük a babát sajnos nem sikerült "csak" 23 évesen sikerült teherbe esnem azóta 2 éves a kisfiúnk és tervben a tesó. És a gondok bajok ellenére még mindig együtt vagyunk szeretetben:) Ebben lehet közre játszik az is, hogy a 9 év van köztünk apa javára.
2011. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen mentem férjhez. Még az év karácsonya körül felhagytam a tabletta szedésével, rá 1 év + 2 hónapra született meg az első gyermekünk.
2011. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Amire megszületett a gyermek, már az új házunkba laktunk. 20 éve vagyunk házasok.
2011. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Másfél éve voltunk együtt, a párom régóta nyaggatott, hogy szeretne babát. Hozzáteszem, ö 8 évvel idösebb nálam. Nem vállaltam volna 21 évesen gyereket, ha a párom is velem egykorú lett volna. A második hónapban sikerült, még nem töltöttem be a 22-t, mikor szültem.

Viszont a kistesó már 2,5 éve várat magára, szóval soha nem bántam meg, hogy fiatalon szültem.

Nem volt meg mindenünk, apósomnál éltünk, még most is, ami a babának kellett az megvolt, de nekünk csak az számított, hogy ami kell, meglegyen. Nem vettünk extra drága ruhákat, használt bútort kaptunk, így arra sem kellett költenünk. Egyszerüen, szeretetben élünk.

Igen, együtt maradtunk, de azért a férfiak megsínylik a baba születését, mivel a szülés után nem ök vannak a középpontban.

Azóta sincs házunk, még jó, hogy nem ugrottunk bele valami jó kis svájci frankos hitelbe.

2011. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korom óta ismerem a páromat,most 2 éve vagyunk házasok és van egy 17 hónapos kislányunk,most várjuk a kistesót :)
2011. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A 17.születésnapom előtt 8nappal szültem a lányom. Szerelmesek voltunk,nem egy futó kaland volt! Utána még 3évig együtt voltunk.

Most 32éves vagyok,és férjezett. 15éves a lányom,van még egy 5éves fiam,és egy 21hónapos a kislányom.

2011. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én 17 éves vagyok, de nagyon szeretnék fiatal anyuka lenni. Ellenben fontosnak tartom a diplomát és a saját lakást is, hisz nem "csupán" egy babát szeretnék, hanem azt a tipikus apa-anya-gyerekek családot. :) A diploma miatt viszont húzódna a gyerekvállalás, a munkába állás.. :(
2011. nov. 11. 20:08
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amióta az eszemet tudom, mindig babát szerettem volna ...

És idén márciusban, majdnem 34 éves koromra megérkezett :-)

19 hónapot vártunk Rá, közben volt két vetélésem ...

2011. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
20 évesen szültem. Mindene meg van a gyereknek, együtt neveljük őt az apukájával. Boldog, kiegyensúlyozott és nagyon eleven gyerek. Szeretek fiatal anyuka lenni. Még vagy 20-25 évig szeretnék ilyen lendületes, pörgős, tevékeny csaj lenni. :) Remélem sikerül.
2011. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

21 évesen szültem, nem bárntam meg. én sok téren támogatom a fiatalon szülést.

És a legfőbb gondolatom, hogy a szülés nem korfüggő, hanem agyi érettség és a megfelelő érzelmi készség.

persze nagyon fontos a társ és a család támogatása is, hogy tudj pihenni, mert akármennyire is édes a gyermek egy kis idő kell hogy maradjon magadra és a párodra.

Ami ezek mellett nagyon fontos, az az anyagi háttér, biztos állás a párodnak, rendezett környezet ahova hazavieheted.

ha ezek adottak szerintem nem érdemes sokáig várni a babával.

fiatalon sokkal könnyeben tudsz vele azonosulni, képes vagy jobban megérteni őt.

szülés után gyorsabban és jobban regenerálódik a tested.

kisebb a mindenfajta veszélyek kockázata.

sorolhatnám még az érveim, fölös, mert ezt bárhol elolvashatod.

2011. nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!