Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen szempontból érzed...

Milyen szempontból érzed magad felkészültnek a terhességhez/babához?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Szerintem ha valaki babát vállal, annak már felkészültnek kell lennie, ha tudatosan akart gyereket. Ha pedig csak "véletlenül besikerült", és úgy dönt, hogy megtartja, akkor az a döntésével már felkészült az anyaságra.
2009. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondoltam, hogy akkor szeretnék kisbabát, amikor ha szembejön velem egy babakocsis anyuka és összeszorul a szívem a szeretettől és a vágytól, hogy nekem is legyen egy imádnivaló babám.

Most itt alszik mellettem és már 4 hónapos:))))

2009. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Szerintem nem mindig az "érettség" és a "döntés" adja a felkészültséget. Van, hogy pont a lelki, vagy szociális fejletlenség; és igen , még mindig megvan az "így akarom magam mellett tartani" típusú dolog.

Én nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is készen akartam állni a babóra. Találkoztam egy rendes ,kedves, megbízható pasival.Ez volt az alap. Ez a találkozás adott irányt hozzá. Ő mára már a férjem; nagyon szeretem , és nem "neki szülöm" majd a babót, hanem ez a kapcsolatunk egyik csúcspontja lesz. Én így látom :)

2009. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én egy nagyon sznob ember vagyok, ami másnak van, nekem is kell. Minden szempontból büszke vagyok arra, amit elértem eddig az életben, és szeretnék már végre az anyaszerepemre is büszke lenni. De a viccet félretéve ilyesmin sosem gondolkoztam. Én szellemileg és gyakorlati szempontból érzem magam felkészültnek. Pedagógusi végzettséggel a hátam mögött, 13 éves voltam, mikor született az öcsém, én neveltem, a férjem nagyon tudatos és gyakorlatias ember, szóval nálunk már a saját kudarcunk lenne, ha a gyerekünk elvetemült gazfickó lenne majd.
2009. máj. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. anyagilag semmilyen szempontból sem vagyunk felkészültek.
2009. máj. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!