Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fog szerintetek változni a...

Fog szerintetek változni a gyerekvállalással kapcsolatos gondolkodásmódom?

Figyelt kérdés
24 vagyok, a férjem 34. Ő sem és én sem akarunk gyereket. Látom másokon, mennyi mindenről mondanak le, milyen fárasztó egész nap egy gyerekre vigyázni, és nekem rossz ebbe belegondolni, hogy egy élet ilyen lenne, ha lenne gyerekem, nem csak az a pár óra, vagy pár nap. Látom milyen megterhelő megvenni a gyereknek a cipőt, a ruhát vagy épp ami kell, és én örülök, ha kettőnknek nem kell semmiben sem nélkülöznünk, és megvetünk egy drágább dolgot, ha megtetszik, mert ugye nem kell másra költenünk..Látom milyen lestrapáltak a kisgyerekes anyák, legtöbbnek hajat mosni sincs ideje. Aztán jön az óvoda, mindenki paanszból áll ki, a suli sem jobb, ott is agyalni kell mindig valamin. Szóval nagyon stresszesnek látom a gyereket, és nem értem miért adhat ennyi örömöt, mikor az állandó lemondás és fáradtság van vele? Még egy kislánynak örülnék, de egy kisfiú számításba sem jöhet. Meg az a bajom, hogy még a kicsi aranyos is (ideig-óráig) de az a gyerek megnő, és szemtelen lesz, ha fiú lenne, kocsi kell neki ami tmajd összetör, ha lány, akkor meg 13 évesen már a pláza előtt fog cigizni (ilyen a világ). A nmagyon nagy problémám az főleg az, hogy félek az orvosoktól, a tűtől, meg undorodom attól, ha idegen kéz főleg valami szerzámmal intim területen "benyúl". Nekem egy nőgyógyászati szűrés is tiszta horror, kellemetlen és utálatos érzés. Szóval szülés közben megannyi kellemetlen inger érne. Munaktársaim szerint majd megkomolyodom, meg másképp fogom látni. Azonban én ezt nem így látom. Már azokat a gyerekruhákat is elajándékoztam, amiket nekem gyűjtögettek..Szerintetek mittomén 30 éves koromra rám fog jönni valami, hogy nekem kell egy gyerek?!
2011. aug. 30. 15:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó kis Drágának üzenem, hogy köszönöm a kioktatást, most anyám helyett anyám volt.

Ezt vártad te bunkó?! Élvezem az életet, csak márkás ruháim vannak, bulizok, kondi terembe járok, és nekem ez az élet kell, nem az h egy kölök után szaladgáljak a nap 24 órájában.. A férjem dettó ilyen. Azért nem akarunk gyereket szülni, hogy állandóan idegkimerült és fáradt legyek miatta, lehet akkor már anyagi gondjaink is lennének, és az idegeskedés miatt rámenne a házasságunk..utána meg neveljem egyedül. Na neeeem.. Tudodm, ez elég derűs meglátás, de nekem is csak 1 életem van, amit próbálok a legboldogabban és felszabadultabban eltölteni. És nekem nem kell az a jövőben, hogy akkor tudjak (évi 1x) összeülni a baráti körrel vagy elmenni egy zenés estre, ha valakinek oda tudom "passzolni" a gyereket..Ezért kérdeztem, hogy van-e esély, hogy ilyen szemlélet mellett ez változna-e a jövőben...

Amúgy érett gondolkodásom van. Nem vagyok gyerekes. Fiatalos vagyok, de nem gyerekes...Te pedig konzervatív vagy, lehet csak 30 vagy, de 60éves az írásod. Gratulálok.. (jah, és azért sem tetszik a szülés dolog, mert akiket ismerek,láttam szülés előtt, és megláttam szülés után (nem közvetlenül utána) jó 5 évet öregedtek arcra, alakra pedig rettenetes. Az eddigi s-es, rettenetesen jó popsijú, kívánatos barátnőm is egy alaktalan bálna lett.)

2011. aug. 31. 08:19
 12/16 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdező álláspontját csak épp megérteni nem tudlak. Egy gyerek nemcsak nyűgből áll, hanem a legszebb pillanatokat is egy gyerek tudja megadni az ember életében!

Gondolok itt arra a szeretetre amit adni tud a hétköznapokon, ezekbe egyáltalán nem gondolsz bele. Nincs az a márkás ruha ami idővel azt mondaná neked : Anya szeretlek!

A másik meg az, hogy ismerek olyan párt aki így gondolkodott mint ti, aztán 15 év házasság után a férj felcsinált egy 20-as éveiben járó csajt és lelépett.. ugyanis a neje már nem tudott gyereket szülni a csávó pedig mégiscsak vágyott gyerekre..

Lehet hogy a felfogásod nem fog változni, de azon is el kell gondolkodnod hogyha mégis, nehogy késő legyen gyereket szülni.

2011. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna ha anyád is így gondolkodik mint te :)
2011. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem, hogy egy gyökér!

Ha anyukám is így gondolkodott volna, én ebben a kombinációban (anyu+apu) nem születtem volna meg. Tehát egyszerűen nem léteznék, és meg sem hallottam volna amit az előbb írtál..OKOSKA...de mivel létezem, és meghallottam, így szívesen beverném a pofád, kár h monitoron keresztül nagy a pofád te kretén. Na de majd élet remélem visszaveri rajtad!!!

2011. aug. 31. 21:05
 15/16 A kérdező kommentje:

A SOK GYÖKÉR MIATT, AKIK IDE JÁRNAK "NAGYFIÚSKODNI" MERT OTTHON EL VANNAK NYOMVA ÉS A NETEN ÉLIK KI AGRESSZIÓJUKAT, ÉS CSÚNYÁKAT ÍRNAK A TÉMÁHOZ, MERT ÉRDEMBEN NEM TUDNAK HOZZÁSZÓLNI, KILÉPEK ERRŐL AZ OLDALRÓL...HÜLYESÉG IDEGENEKET KÉRDEZGETNI, MIKOR OTT VANNAK A BARÁTOK. MEGPRÓBÁLTAM, DE EZ AZ OLDAL ILYEN TÉREN SZ**. HA KEDVES, JÓINDULATÚ EMBEREK IROGATNÁNAK NEM LENNE BAJ, DE MINDIG VAN EGY-KÉT NAGY ARC AKI SZERET BESZÓLNI...


KÉRDÉS TÖRÖLVE, FELHASZNÁLÓ IS (MINDJÁRT) NEM KELL ÍRNI TÖBB VÁLASZT! KÖSZI

2011. aug. 31. 21:07
 16/16 anonim ***** válasza:

Az igazság néha fáj....


Én nem igazán értek egyet ezekkel a "kedves" beszólásokkal, de úgy érzem elevenedbe találtak...


Szerintem nem fog változni, igaz 16 évesen hasonlóan, de azért nem egészen így gondolkodtam, mára változott, én is 24 vagyok...

Viszont Te már annyira belelovalltad magad ebbe, és meggyőzted magad arról, hogy neked csak a mostani életeddel lehetsz igazán boldog, hogy valami drasztikus dolognak kell, hogy történjen a véleményed megváltozásához.

Egy előttem szólónak nagyon igaza volt, a férjed esélyes, hogy ha rájön a gyerek utáni vágy, nem meri elmondani, a véleményed miatt, és lelép...nem most de 10-15 év múlva... ne így legyen!!!


Legyél boldog! ezt őszintén kívánom,remélem sosem bánod meg ezeket a döntéseidet, véleményedet:(


üdv

O

2011. szept. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!