Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fog szerintetek változni a...

Fog szerintetek változni a gyerekvállalással kapcsolatos gondolkodásmódom?

Figyelt kérdés
24 vagyok, a férjem 34. Ő sem és én sem akarunk gyereket. Látom másokon, mennyi mindenről mondanak le, milyen fárasztó egész nap egy gyerekre vigyázni, és nekem rossz ebbe belegondolni, hogy egy élet ilyen lenne, ha lenne gyerekem, nem csak az a pár óra, vagy pár nap. Látom milyen megterhelő megvenni a gyereknek a cipőt, a ruhát vagy épp ami kell, és én örülök, ha kettőnknek nem kell semmiben sem nélkülöznünk, és megvetünk egy drágább dolgot, ha megtetszik, mert ugye nem kell másra költenünk..Látom milyen lestrapáltak a kisgyerekes anyák, legtöbbnek hajat mosni sincs ideje. Aztán jön az óvoda, mindenki paanszból áll ki, a suli sem jobb, ott is agyalni kell mindig valamin. Szóval nagyon stresszesnek látom a gyereket, és nem értem miért adhat ennyi örömöt, mikor az állandó lemondás és fáradtság van vele? Még egy kislánynak örülnék, de egy kisfiú számításba sem jöhet. Meg az a bajom, hogy még a kicsi aranyos is (ideig-óráig) de az a gyerek megnő, és szemtelen lesz, ha fiú lenne, kocsi kell neki ami tmajd összetör, ha lány, akkor meg 13 évesen már a pláza előtt fog cigizni (ilyen a világ). A nmagyon nagy problémám az főleg az, hogy félek az orvosoktól, a tűtől, meg undorodom attól, ha idegen kéz főleg valami szerzámmal intim területen "benyúl". Nekem egy nőgyógyászati szűrés is tiszta horror, kellemetlen és utálatos érzés. Szóval szülés közben megannyi kellemetlen inger érne. Munaktársaim szerint majd megkomolyodom, meg másképp fogom látni. Azonban én ezt nem így látom. Már azokat a gyerekruhákat is elajándékoztam, amiket nekem gyűjtögettek..Szerintetek mittomén 30 éves koromra rám fog jönni valami, hogy nekem kell egy gyerek?!
2011. aug. 30. 15:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*megvetünk helyett MEGVEHETÜNK (elírtam, siettem)
2011. aug. 30. 15:43
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Én 16 évesen mondtam ki először, hogy soha nem fogok szülni. Kinevettek, majd kinövöd. Most 34 vagyok, 5 éve férjnél, azóta sem változott a véleményem. A férjemmel teljes egyetértésben még a legelején megbeszéltük, hogy mi nem akarjuk. Manapság, amikor nem "kell" a társadalmi elvárás miatt szülni, ez nem furcsa. De ez csak az én példám (meg sok más nőé is persze), attól még te változhatsz, ki tudja.
2011. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg fog változni, majd 4-5 év múlva. Az a szeretet, amit a baba nyújt, azt nem lehet leírni, azt érezni kell.

A kedves első válaszadótól kérdezném: ha 34 évesen sem akarsz gyereket, akkor hogy-hogy itt böngészgetsz a Gyerekvállalás, nevelés témakörben? Nem kötekszem, csak kiváncsi vagyok, mert nem értem.

2011. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, a társadalni elvárás..mióta férjhezmentem, menetrendszerűen kérdezik, mikor jön a baba...Falramászok ettől a kérdéstől..Pláne, hogy híztam picit (all inc. nyaralás), és sokan meg is kérdezték, h "ketten vagytok?" nah azt hittem pofáncsapom :P
2011. aug. 30. 15:53
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem böngészgetek, csak ott virított a kérdés a főoldalon. :)
2011. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 15:52


Feldobja a kérdést a főoldalon, és a témaköröknél azt a pár kérdést én is mindig átnézem...hiába nincs állatom, azokat is megszoktam nézni..unalom ellen jó.

2011. aug. 30. 15:55
 7/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen érdeklődőknek azt szoktam felelni, hogy "egyelőre nem tervezzük, de hidd el, téged fogunk elsőként értesíteni". Ebből érteni szoktak, nem vegzálnak tovább. Persze ez csak munkatársakra-ismerősökre vonatkozik, a család és a barátok tudják már, hogy mit gondolok valójában.
2011. aug. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kis kiegészítés: munkatársamnak 16 és 14 éves fiai vannak. Már elérték azt a kort, hogy nem mennek a szülőkkel strandra, vagy akárhova. Nah, akkor minek kellett a kis hálátlan?! Azért neveljem fel, hogy utána magányomra maradjak? Azért anyagilag sem semmi...
2011. aug. 30. 15:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még változhat azért. Amúgy nagyjából én is így gondolom az egészet mint te. Én az idegen gyerekeket egyszerűen nem bírom elviselni, rájuk nézek és ideges leszek. A családomban is vannak kicsik de őket szeretem. Még a kisfiú-dologgal is egyetértek, nagyon nem szeretem a kisfiúkat. Eddig csak nagyon rossz és neveletlen kisfiúkkal találkoztam. Ennek ellenére én biztos vagyok benne valamiért, hogy lesz egyszer gyerekem, és biztos fogom szeretni, mert ugye a rokonaim kisgyerekeit is szeretem. Még csak 20 vagyok. Szóval szerinte változhat, de ha nem, hát akkor ez van, van aki így gondolja, nincs azzal baj szerintem.
2011. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez olyan kifordított kérdés már megint.

Az hagyján, hogy 20 éves lányok nyafiznak néha hogy ők soseseosesose akarnak gyereket; de ez új, hogy már házas asszony is ezen a tmán van fennakadva?:)

"Még egy kislánynak örülnék, de egy kisfiú számításba sem jöhet. Meg az a bajom, hogy még a kicsi aranyos is (ideig-óráig) de az a gyerek megnő, és szemtelen lesz, ha fiú lenne, kocsi kell neki ami tmajd összetör, ha lány, akkor meg 13 évesen már a pláza előtt fog cigizni (ilyen a világ)"


Tessék?? Hány éves is vagy? Mert egyátalán nem érett a gondolkodásod!

Teljesen mindegy hogy kisfiú-e vagy kislány , csak egészséges legyen! És ez örök igazság. A fiúkkal ugyanannyi gond lehet/van, mint a lányokkal.

Valahogy nem érzem a kérdés valóságtartalmát, annyira elragaszkodott a realitástól...

Plusz a hasonló rigmus, hogy a szülés meg vér meg ajjj....

A babaruhák elajándékozása meg csak hab a tortán.

Nem tehetek róla, ne haragudj, szkeptikus vagyok a kérdés valódiságát illetőleg.De ha ez igazi kérdés is, rettenetesen gyerekes, és igen, sokat kell még komolyodnod az anyasághoz!

2011. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!