Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Várjak két hetet?...

Mit tegyek? Várjak két hetet? Terhesen pajzsmirigytúlműködés?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy nagyon rosszak a pajzsmirigy TSH értékeim. TSH: 0,0055 T3=7,09 és T4=25,32.

Nődokim kb kiröhögött, amikor tegnap hívtam, hogy gondom van, hogy most mi ez a doki válaszol rovat, pedig csak annyit kérdeztem, hogy ez nagyon rossz eredmény, mert kell mennem endokrinológiára. MA voltam, és kiderült, hogy nagyon rossz és kaptam gyógyszert. Mondták, hogy keressem fel a nődokit, mert ez veszélyes a babára nézve. Nem érem el, de nem is hiszem, hogy fogad. 2 hét múvla megyek az Istenhegyi útra a 13 héten uh-ra és vérvételre a genetikai miatt. Addig várjak? Volt valakinek pajzsmirigy túlműködése terhesen? Eddig nem volt semmi bajom.


2011. aug. 12. 11:48
1 2
 11/13 sumergo ***** válasza:
Hát igen, ezzel az értékkel kicsit nagyobb az eltérés, de a TSH-val ne foglalkozz, mert az semmit sem jelent, mármint az nem rossz a terhességre nézve, a T3 és T4 a lényeges. Az a helyzet, hogy oké, hogy megnéz a nődoki, de sajnos a pajzsmirigy túlműködés vetélést okozHAT, de azért ez nem gyakori. Bárhogy alakul is, hidd el, a nőgyógyászod ez esetben csak nézni tud, de tenni semmit sem. Nyugi, minden rendben lesz, szedd a gyógyszert, az a lényeg, hogy ennél feljebb már ne menjenek az értékek, és majd szépen lassan elkezdenek csökkenni is.
2011. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 sumergo ***** válasza:

Normálérték:

fT4: 8-18 ng/l (10-23 pmol/l)

FT3-ra nem találtam meg a normálértéket, ez szerint a te FT4-ed nem olyan rossz, de nyilván nem jó. Ne izgulj, nem lesz semmi baj, azért mihelyst lehet, látogasd meg a nődoki, hogy megnyugodj!

2011. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyos vagy. Mennék én, de nem fogad:) vagyis közölte, hogy túlaggódom és nincs teendő, és sokan vannak így. Ez nagyon meggyőző és megnyugtató, főleg, hogy nem régen volt méhen kívülim, ezek után nagyon szeretnénk, hogy ez a baba megszülessen ép és egészgésen.
2011. aug. 12. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!