Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Várjak két hetet?...

Mit tegyek? Várjak két hetet? Terhesen pajzsmirigytúlműködés?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy nagyon rosszak a pajzsmirigy TSH értékeim. TSH: 0,0055 T3=7,09 és T4=25,32.

Nődokim kb kiröhögött, amikor tegnap hívtam, hogy gondom van, hogy most mi ez a doki válaszol rovat, pedig csak annyit kérdeztem, hogy ez nagyon rossz eredmény, mert kell mennem endokrinológiára. MA voltam, és kiderült, hogy nagyon rossz és kaptam gyógyszert. Mondták, hogy keressem fel a nődokit, mert ez veszélyes a babára nézve. Nem érem el, de nem is hiszem, hogy fogad. 2 hét múvla megyek az Istenhegyi útra a 13 héten uh-ra és vérvételre a genetikai miatt. Addig várjak? Volt valakinek pajzsmirigy túlműködése terhesen? Eddig nem volt semmi bajom.


2011. aug. 12. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább keress egy násik nögyógyászt, ennél nem sok jóra számithasz.
2011. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sikerült most vele beszélnem. Hát, nem részletezem, de kb túlizgulom az egészet szerinte, amikor nem én találtam ki, hogy hívnom kell, hanem kimondottan mondták.

Másik doki lenne, aki szimpi, csak az a gond, hogy Ő is a Tétényiben dolgozik és elég ciki így a dolog, és a másik, hogy már ismer engem, mert ott osztályos doki és voltam már az első terhességemmel kórházban. Lehet elmegyek hozzá magánba, és megkérdezem, hogy vállal-e, csak akkor lesz ciki, ha nemet mond, mert hát napi szinten találkozik a kollegájával és kb főnöke neki.

2011. aug. 12. 12:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első terhsségemnél volt túlműködésem. De nekem a 20. hét után derült ki. Magas volt nagyon a vérnyomásom. Nem ment le gyógyszertől sem. Így elküldtek endokrinológiára. Nekem nem volt vészes a túlműködés, de mivel tényleg veszélyes babára, így én is gyógyszert kaptam. Propycilt. Nap 1-et kellett szednem. Szerintem, ha nem fogad az orvosod hamarabb, akkor mindenképpen menj el egy másikhoz. Ez tényleg nem játék!!! És járj el az endokrinológiára is sűrűn kontrollra. Remélem, minden rendben lesz veletek!
2011. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem csökkent pajzsmirigyműködésem volt,illetve van.Nekem ez már évek óta megvan és szedek rá gyógyszert.A terhességem alatt is végig szednem kellett a gyógyszert,nem volt semmi gond.Szerintem ne várj,ha a nőgyógyászod nem tud fogadni akkor menj el egy másikhoz.2 hetet semmiképpen se várj.
2011. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most olvastam amit írtál.Amit írtál abból úgy jön le a dokid nem valami rendes.Menj el a másikhoz,végülis jogod van változtatni ha úgy gondolod.És magánba meg biztos hogy elfogad.
2011. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy nem rendes ez nem jó szó, inkább, mert nagyon kedvesen elmondja amit gondol, de mondjuk most is közben mást vizsgált ez rám nézve is sértő meg a nőre is akit éppen vizsgált, mert azt mondja, h nem folyik a vize tehát elképzeltem a szitut, ahogy bent van a nőben és közben velem telefonál.
2011. aug. 12. 12:18
 7/13 anonim ***** válasza:
ne azt nézd, hogy ciki lenne, ha másik dokihoz mennél,és jajj, mit szólna az előző...az ilyen doki lehet a szülés végére esne be, ha ennyire "segítőkész".. a gyerek érdekeit nézd!!
2011. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sumergo ***** válasza:

Hát nézd, ha kaptál rá gyógyszert, akkor a nődokid nem tud már semmit tenni azért, hogy még nagyobb biztonságban legyen a babád! Utánanéztem a normál értékeknek, nem mondom, hogy ezek jók, de azért nem olyan rosszak. Esetleg leírnád, hogy milyen mértékegység volt az értékek mögött? Mert az sem mindegy. Amúgy nekem régóta hasonlóak az értékeim, pontosabban egy ideje már a jó tartományban vannak, és nem sokban tér el a tiédtől, ezért néztem meg pontosan, de kellene a mértékegység a pontosításhoz.

A lényeg, hogy ne idegeskedj, mert csak rontasz a helyzeteden, és ha eddig kávéztál/ fekete teáztál volna, akkor azokat felejtsd el!

27+4 hkm

2011. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az értékeim jóval a határ alatt vannak, az endokrinológus csak nézett, és mondta, hogy azonnal csinálni kell valamit. Akkor mondta ezt a gyógyszert, és mondta, hogy nődoki nézzen meg. A határértékek lettek volna: TSH: 0,35-4,94 mIU/L és nekem 0,0055,

a T4 határértéke: 9,01-19,50 őmol/L nekem 25,32

és a T3 2,6-5,7 pmol/L nekem 7,09

2011. aug. 12. 13:07
 10/13 A kérdező kommentje:
Jaj, elírtam T4-nél szintén pmol:)
2011. aug. 12. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!