Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok! Hogy is van a menete?

Lombikosok! Hogy is van a menete?

Figyelt kérdés

Augusztusban kezdjük a lombikot. Elmondanátok, hogy is van ez? Már minden kivizsgáláson túl vagyunk, és kezdjük a stimulációt. Ha jól gondolom így hívják.

Mennyi idő amíg eljutunk a beültetéshez?


2011. júl. 13. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kb. 1-másfél hónap. Injekcióznod kell majd magadat a hasfaladba mindennap, lesz hogy kettővel is. Rendszeresen kell majd bejárnod UH-ra... Megéri!!!

Két kislány van a pocimban, több, mint félidősek. Sok sikert kívánok neked is!

2011. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Úhhh!! Az igen! Gratulálok, és jó egészséget kívánok!!!:)))

És 1,5 hónapig injekciózni kell mindennap, vagy gyógyszert is szedni kell?

2011. júl. 13. 08:37
 3/18 sumergo ***** válasza:

Injekciózni csak kb. 3 hétig kell magadat! Ez persze változhat, attól függően hosszú v. rövid protokollt csinálnak nálad. A hosszú annyiban különbözik, h ott már mensi előtt kb. 5 nappal elkezded szúrni az agyalapi mirigy hormontermelését leállító szurit (Gonapeptyl). A rövidnél ez helyett azt hiszem fogamzásgátlót használnak( de erről bővebbet nem tudok, nekem csak hosszú volt). A mensitől kezdve viszont egyforma a kettő, természetesen egyénre szabva, mert a szurik fajtája, és mennyisége is eltérő lehet mindenkinél.

Szóval mensi után is tovább kell szúrni a Gonapeptyl-t, és még mellé jön a hormonokat tartalmazó szuri. A mensi után 2-3 nappal kell kezdeni, és általában 10-12 napig kell kapni, attól függ, hogyan növekednek a tüszők a petefészkekben. Ha megfelelő méretűek lesznek, akkor ezt a két fajta szurit abba kell hagyni, és jön a tüszőrepesztő (Ovitrelle), amiből valószínű 2 db-ot kell egymásután, meghatározott időpontban beadni. Ez az egész együtt belefér a 3 hétbe, kivéve ha rendszertelen szokott lenni a ciklusod, és később jön meg, ezért tovább kell kapnod a Gonapeptylt, mert amíg nem mensizel, addig nem lehet kezdeni a stimulációt. (Nekem is van ismerősöm, aki majdnem 1 hónapig kapta, mire megjött neki, így persze eltarthat 1,5 hónapig is akár.)

A tüszőrepesztő után már nincs több szuri, csak valamilyen fajta progeszteron-pótlás, ez lehet szájon át szedendő, lehet hüvelykapszula, hüvelygél.

Esetleg még az is előfordulhat, hogy a hormonos injekciókat is két részletben kapod naponta, reggel és este is bökni kell magadat. Akkor az napi 3 szúrás.


23+2 hetes lombikos

2011. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Köszönöm szépen!

Nekem Suprefact-tal és később pluszban GonalF-fel kellett szúrnom magam. Aztán egy tüszőrepesztő (Ovitrelle) 36 órával a leszívás előtt. Én 3 és fél hétig szúrtam magam.

Elküldök neked valamit, amiben vezettem az akkori dolgokat. Hátha segít. Jan. 28-án volt egy ultrahang (ez volt az előző ciklusom 21. napja), és aznap kellett kezdenem a Suprefact-ot.

A pipák az UH-okat, esetleges vérvételeket jelölik, a 18-as karika pedig a leszívás napja.


[link]


Remélem, ki tudsz belőle igazodni!

2011. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az Utro-t végig szedtem a 16. terhességi hétig.

2011. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! És választ kaptam, hogy mi a rövid és hosszú protokoll lényege!Mert nem tudtam. Azt hittem, hogy mindenki kap fogamzásgátlót. A menstruációm rendszeres hál istennek. Amúgy mitől függ, hogy hosszú, vagy rövid protokoll? Az orvos csak ráüt a hasára és így dönti el?

Köszönöm a görbét, kiigazodtam rajta:)

2011. júl. 14. 08:31
 7/18 sumergo ***** válasza:

Nem tudom mitől függ, lehet attól, h adott orvos melyiket tartja jobbnak??? Azt tudom, h én senkivel nem találkoztam, beszéltem, aki rövidet csinált volna, hallani hallottam, h van ilyen, de azt én is csak itt olvastam régebben, h az fogamzásgátlós. Pedig Tapolcán elég sok csajjal beszélgettem, de akivel szóba került, mindenki hosszút csinált. Remélem tudtunk segíteni, ha még van kérdésed, bátran tedd fel!

Sok sikert, és kitartást nektek!!

2011. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ismételten köszi a gyors választ!!:)

Mi a BMC-be járunk. ott vajon melyik van? Majd kiderül 2 hét múlva:))

És a gyógyszerek kb. mennyibe kerültek? Nézegettem én már itt, de mindenki mást mond.

2011. júl. 14. 20:11
 9/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem nem egész 100.000-re jött ki az egész.
2011. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 sumergo ***** válasza:
Az ár nagyon eltérő tud lenni, hisz az egyes fajta gyógyszerek db ára is eltérő, meg hát mindenkinél más mennyiséget alkalmaznak, ha valaki 2x annyi szurit kap, az nyilván 2x annyit fizet. A legkevesebb amit tudok az kb. 70 ezerből jött ki. Nekem is nagyon változó volt, én sok hormont kaptam, mert bár az előzetes várakozások alapján nem kellett volna, de mégse úgy reagáltak a petefészkeim, ahogy kellett volna, így nekem volt olyan, h 250 ezerbe került egy ciklus, de volt ennél kevesebb is. A legutolsó alkalommal pedig "csak" 120 ezer körül volt, mert másféle szurit kértem (Menopur), és ezzel is sok hormont kaptam, de maga a készítmény olcsóbb mint a többi.
2011. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!