Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek szedjem tovább a...

Szerintetek szedjem tovább a terhesvitamint?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász ajánlotta a Femibiont, mert még csak készülődünk a babára. Nagyon sok zöldséget-gyümölcsöt eszem, naponta legalább háromszor. Teljes őrlésű gabonákat és sok fehérjét fogíasztok.

Ehhez képest négy hónap alatt öt kilót híztam, a 168 centimhez 60ról 65-re.

Szívem szerint hagynám a fenébe a vitamint, csak akkor kellett, mikor hetekig beteg voltam, de nem akarom, hogy nyitott gerinccel meg hasonló horrorokkal legyen gyerekem. Mit tegyek, csajok?


2011. jún. 16. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
szerintem marhaság ez a vitamin.pár évvel ezelőtt sem szedték,mégse lett nyitott hátgerincük a gyerekeknek.
2011. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha amúgy is viszel be elég vitamint, akkor csökkentheted az adagot. Én elevitet szedek, de csak 2 naponta, mert annyi gyümölcs, zöldség van, hogy feleslegesnek tartom. Majd akkor szedem, minden nap, ha kiderül, hogy már pocakban a baby.


Cs!

2011. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
én nem szedtem a terhesség előtt, a terhesség alatt is csak 2-3 naponta, mert azt mondta az orvos, hogy nem kell mindennap, mert nagy lesz a baba...
2011. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha még nincs pocaklakó, akkor nem kell szedni. Én 5 hetes babás voltam, amikor elkezdtem szedni és gyönyörű, egészséges Lányom született. Ráadásul most tényleg nagyon sok a friss zöldség-gyümölcs, felesleges a sok vitamin. Ráérsz elkezdeni, ha + a teszt!!! Jah és nem beszélve arról, hogy a Femibion nem a legolcsóbb vitamin. Én még mindig szedem, pedig már 7 hós múlt a Lányom. Egy kalap pénz elment már rá, hát még ha a babatervezéstől szedtem volna...2,5 évet vártunk a babára...
2011. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően étkezel, és még csak készülődtök a babára, és úgy érzed, hogy a vitaminra a szervezetednek nincs szüksége, akkor szerintem hagyd. Én pl. akkor kezdtem vitamint szedni, amikor megtudtam, hogy babát várok (kb. 5.hét) és nem lett nyitott gerinc stb.
2011. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Igen, úgy érzem, hogy fölösleghes a vitamin, mindig nagyon szép a vérképem. Akkor bizony szépen elcsemegézem az utolsó pár szemet, aztán azért a 3000 forintért inkább veszek tíz kiló gyümölcsöt. :)
2011. jún. 16. 18:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem szereti ha kismama bármit is szed,le is tiltja róla őket. Ennek ellenére és szedtem folsavat a nyitott hátgerinc elkerülése érdekében! Plussz még szedtem E vitamint is!
2011. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én akkor kezdtem el szedni, amikor + lett a tesztem. te is tesztelj olyan hamar amennyire csak tudsz és biztos nem lesz gond.
2011. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 2egészséges kisgyerekem van,mindkettővel szedtem végig vitamint.Egészségesen étkezem,de ilyenkor kell,hogy a szervezet feltöltődjön és legyen miből elvonni a fejlődéshez szükséges dolgokat.Szerintem a helyes táplálkozás mellett fontos a vitamin,az én orvosom mindig kihangsúlyozta,h terhesség előtt és az első 12 hétben a legfontosabb.Ha hízol tőle,vedd be csak minden 3.nap,de ne hagyd abba.
2011. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyümölcs mellett szavaznék én is! Jobban teszed,ha azt szedsz! Az én dokim sem támogatja a terhesvitamint!

Tőlem pl. múltkor meg is kérdezte,hogy elkezdtem-e szedni. Mondtam,hogy nem miért. Mondta,hogy szép nagy, egészséges babám van már most!:) Pedig csak sok gyümölcsöt és zöldséget eszem!


13 hkm

2011. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!