Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szedjem a terhesvitamin...

Hogyan szedjem a terhesvitamint, ha állandóan hányok?

Figyelt kérdés

Két napja durvult el ennyire a helyzet... A víz is kijön.

Az, hogy mikor hányom ki az ételt, teljesen rapszódikus, így nem tudom eldönteni, mikor vegyem be. Mert mi van, ha kijön? Akkor pocsékba megy... Vagy tojjam le, és ha kihányom, vegyek be még egyet?

Vagy álljak át valami másra a tablettáról?


2008. nov. 2. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Bár nem szorosan a kérdéshez tartozik, de a helyedben meglátogatnám a kórházat. Amit te tapasztalsz, annak az a neve, hogy hyperemesis gravidarum, azaz terhességi vészes hányás. Azt jelenti, hogy semmi nem marad meg benned. Ez veszélyes állapotot idézhet elő, kiszáradáshoz vezethet. Azért tudom ennyire, mert én sajna így jártam, 4 nap kórház, 11 infúzió lett a vége, de hál istennek megúsztuk mindketten


Olvass utána a neten, sokmindent találsz róla. A terhesek 2 %-át érinti.

2008. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire durva a helyzet hányás ügyben,jobb lenne,ha beszélnél védőnővel,vagy orvossal.Félő,hogy ha a folyadék sem marad meg benned több napon keresztül,akkor kiszáradsz.Szerintem hagyd most a vitamint,próbálj meg inkább arra koncentrálni,hogy legalább a folyadék pocakban maradjon!Ha már jobban leszel,próbáld meg inkább a Hipp Natal-lal bevinni a szükséges vitaminokat,ez folyékony,nem tabletta és csak természetes anyagokat tartalmaz.Azt hiszem a DM-ben is kapható.Jobbulást!
2008. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy ne is szed,régen se szedték,én is szedtem mert bevéreztem a 13,15héten és azt mondták kezdjem el szedni,és akkor vissza jötek 17.18hétre a hányingerek, mondtam a dokinak ö azt mondta ne szedjem az elevitett,és elmult a hányingerem
2008. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En bennem sem allt meg a viz,de nallam hamar rajottunk,h en az elevittol voltam rosszul,ugyhogy eloszor a dokim kiirta aztam par napra ra gyorsam le is tiltott rolla.Es addig sem elotte sem utanna nem hanytam 1x sem.

Ha nagyon sokat hanysz feltetlen keresd meg a dokidat mert az nem jo es a baba karara is mehet.

Nem ilyesztgetni akarlak,csak elmeselni szeretnem...tavaly is terhes voltam es a sok hanyastol szinte teljesen kiszaradtam este nar szurit kaptam hanyas ellen es venasan kaptam a glukozt,h nehogy valami baj legye(de sajnos par het mulva -munkahelyi okok miatt-elveszitettem a babat)...

Ugyhogy ez nem jatek!Ha tenyleg ennyire durva a helyzet keresd fel a dokidat!

35 hetes pocis

2008. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, tényleg csak érdekelne, mi van veled, mert mélységesen együtt érzek, átéltem amit te. Bementél a kórházba?
2008. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, írtam volna, de betegeskedett a net az elmúlt napokban.

Először is köszönöm a sok együttérzést és tanácsot. Hála Istennek, már aznap este megmaradt bennem némi étel, és most már csak a "nem tetsző" dolgokat küldi vissza a gyomrom.

A vitamint közvetlenül lefekvés előtt veszem be, így bent marad!

Ja, és tegnap a gyógyszertárban javasoltak homeopátiás szert, és úgy néz ki, hatásos. Ma már csak hányingerem van, és mintha étvágyam is lenne. Persze csak nagyon halványan. De ez is haladás :)

így jóra fordultak a dolgok, de azért kikérem majd a doki tanácsát az Elevitről.

Mindenkinek köszönöm!

2008. nov. 4. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök, hogy normalizálódott a helyzet, csak annyit még, hogy én is észrevettem, hogy a terhesvitamintól rosszabb napom, olyan sokat olvastam a Hipp Naralról, hogy kipróbáltam, és az tényleg bennem marad, mert folyékony, hamar felszívódik. Bár én még mindig kritikus szemmel nézem, mert szerintem az első trimesztert túllépve már baromi kevés az a vitamin, ami benne van, de a "hányós" korszakra szerintem ( folsavval és Magne B-vel kiegészítve! ) tökéletes. Utána én is visszatérek a Gravidára ( nem Elevit, az nekem még annyira se vált be, mint a Gravida, ja és nincs benne jód! ha olyan területen laktok, ahol alacsony a víz jódtartalma, azt is pótolni kell ) Én voltam a "vészes hányós" kismama. Minden jót neked a továbbiakban is!

2008. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!