Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállaljak kisbabát moletten?

Vállaljak kisbabát moletten?

Figyelt kérdés
176 cm/ 115 kg vagyok....a paramétereim is mutatják, sajnos elhízott vagyok. Nem voltam mindig ilyen, az elmúlt 5 évben ugrott rám vagy 25 kiló és sajnos csak a töredékétől sikerült megszabadulnom....Annyira vágyom már az anyaságra, hogy nem tudok másra koncentrálni, így sajnos a fogyira sem, viszont ekkora súlyfelesleggel nem merek nekivágni a babaprojektnek...pontosabban nem tudom, hogy merhetek-e nekivágni....Egészségi állapotom teljesen rendben van, de tagadhatatlan, hogy nem ez a "normális" teherbeesési súly....Adnátok tanácsot??????????
2011. máj. 23. 12:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is vállald be nyugodtan, csak ahogy írták is figyelj oda mit eszel. Nekem sem volt könnyű pedig én a másik véglet vagyok. 172 centi 48 kg voltam mikor teherbe estem 56 mikor szültem és most megint annyi vagyok. És nagyon rossz volt mikor szülni mentem és megjegyezte az ügyeletes hogy tuti retardált a gyerek, biztos nem jártam tanácsadásra. :( Szóval mindig van valami oka annak hogy ne szülj. Most híztál, most nehezebb anyagi helyzet, most utazás stb. Amíg egészséges vagy addig boldog is leszel a babáddal. Kívánom hogy így legyen.

Csak tényleg figyelj oda, sétálj sokat. :)

2011. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
vagyis megint 48 :(
2011. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Szia! Az ikres vagyok!

Én is féltem a súlyom miatt,de a baba iránti vágy nagy volt. Azonnal teherbe estem szinte,onnantól kezdve pedig nem volt visszaút:) Gondolhatod,amikor a doki közölte,hogy ketten vannak...hát...még jobban beparáztam:)

Egyébként engem soha nem bántottak,imádom a dokimat,rendkívül tapintatos és lelkiismeretes. Pedig akkor voltam nála először,amikor menten az első vizsgálatra 7 hetesen. Azt hiszem soha nem fogok máshoz menni,legalábbis remélem nem kell majd. Volt olyan hónap,amikor többet híztam,mint mondjuk elötte,kb. olyan 3 kilót,akkor mondta,hogy tartsak ha tudok gyümölcsnapokat,de azt nem ajánlotta soha,hogy fogyózzak,mert az nem a terhesség idejére való. Inkább csak az izületeimet "féltette",de azt is látta,hogy milyen mozgékony vagyok nagy pocakkal is. A védőnők(kettóőnél is jártam) sem cseszegettek,inkább csak tanácsokat adtak,hogy mit egyek főleg,stb...de ezt sztem minden kismamaának elmondják.

Én bátorítalak,kíváncsi vagyok,hogy döntesz:)

2011. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
én is ilyen magas vagyok mint te és 112 voltam amikor terhes lettem!most 2 éves a lányom és benne vagyunk a tesó gyártásban!szerintem a természet nem hülye!ha valaki simán teherbe esik akkor a szervezete készen áll rá és megfelelő állapotú,ha meg nem akkor tenni kell a változásért!én a helyedben belevágnék és a sorsra bíznám magam!ezt döntse el a tested ha a lelked már igent mondott!ja és attól ne félj hogy beszólnak!én úgy örültem hogy nem kellett behúznom a hasam és azt mondták de cuki,nem pedig hogy kövér!
2011. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Kedves 16.52! Most hány kiló vagy? Mennyit gyarapodtál a kislányoddal? Milyen szülésed volt? Ikres anyuka, mekkorák a bébikéid?

Egyébként Csajok, valahol a szívem legmélyén én már eldöntöttem ezt a dolgot, csak megerősítést, pozitív szavakat vártam még...05.31.-én megyek nőgyógyászhoz és ha mindent rendben talál, akkor belevágunk...Előtte egy hónapig viszont szedni szeretnék valami vitamint, majd a doki megmondja milyet és utána, lesz ami lesz...Hiszem, hogy a fogantatás egy csoda maga, és ha a Jóisten is akarja, akkor össze fog jön így is, moletten...amúgy nektek, moletteknek, hamar összejött???

És ismét köszönöm a válaszokat....nem is tudjátok milyen sokat jelentenek nekem...

2011. máj. 23. 17:46
 16/29 anonim ***** válasza:
Hát, én pont az ellenkezőjét mondanám, mint a többiek. 176cm vagyok és 126 kilóval estem teherbe. 3 éve próbálkoztunk és decemberben megfogadtam, hogy a babáért lefogyok és januártól fogyókúra. Lement 3 kiló és jan. végén teherbeestem. Nagyon nehéz volt nekem az eleje. Meg még most is. Elve az alvással vannak gondjaim, mert mindenem fáj. Mivel alapjáraton hatalmas a hasam és csak az oldalamon tudok aludni, így reggelre mindig hasfájásra ébredtem és mostanában is sokszor keményedik, pedig használok speciális párnát az alváshoz. A tesót biztosan nem fogom bevállalni ekkora súllyal. És még csak a felénél tartok, mi lesz ha elkezd rohamosan nőni a hasam??
2011. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Hát, nagy pocival biztos nehéz...viszont nekem most, 115 kilósan alig van hasam. Tipikus körte alkat vagyok, ami jelen esetben talán szerencsésebb....persze gáz, tudom, de ez van...És csak mióta kismami vagy, azóta vannak fájdalmaid? vagy korábban is nehezen viselted a túlsúlyt?
2011. máj. 23. 18:14
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem viseltem nehezen a túlsúlyt. Remekül el voltam vele. Mondjuk 4 éve voltam 142 kiló is, na az kegyetlen volt, de még akkor is simán tudtam mászkálni egész nap a városban, nem okozott gondot.

Most azért a 15 perces út hazafelé a melóból eléggé lassan megy.:)

2011. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
hát akkor nem tudok mit mondani...szívből kívánom, hogy könnyebben teljenek a hátralévő hetek, hónapok, könnyű szülést és sok boldogságot, jó egészséget Nektek...Én per/pillanat csak remélni tudom, hogy hamarosan nekem is megadatik a csoda. Nagyon nagyon szeretném...és mivel minimum egy hónapig szedni szeretném a vitamint, folsavat a projekt előtt, még van némi időm lefaragni a súlyomból...Remélem a doki mindent rendben talál majd kedden és gyerekcsinálásra buzdít és ez talán elég nagy löketet ad ahhoz, hogy fogyjak egy kicsit....
2011. máj. 23. 18:30
 20/29 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked is!:)
2011. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!