Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vállaljak kisbabát moletten?

Vállaljak kisbabát moletten?

Figyelt kérdés
176 cm/ 115 kg vagyok....a paramétereim is mutatják, sajnos elhízott vagyok. Nem voltam mindig ilyen, az elmúlt 5 évben ugrott rám vagy 25 kiló és sajnos csak a töredékétől sikerült megszabadulnom....Annyira vágyom már az anyaságra, hogy nem tudok másra koncentrálni, így sajnos a fogyira sem, viszont ekkora súlyfelesleggel nem merek nekivágni a babaprojektnek...pontosabban nem tudom, hogy merhetek-e nekivágni....Egészségi állapotom teljesen rendben van, de tagadhatatlan, hogy nem ez a "normális" teherbeesési súly....Adnátok tanácsot??????????
2011. máj. 23. 12:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Szerintem belevághatsz, de amíg nem jön össze, addig próbálj diétázni, és sokat mozogni, plusz a terhesség alatt is figyelj majd, hogy mit eszel.

Nekem az első baba úgy sikerült, hogy volt rajtam 10 kiló plusz. Híztam 16-18-at, és már 100 voltam mire szülni mentem.Nem volt kellemes..Most próbálkozunk a tesóval, és diétázom, mozgok, és ha összejön a baba, nem akarok 10 kilónál többet hízni, mert sajnos tudom milyen érzés kövér kismamának lenni.

Egyébként ha fogysz egy pár kilót a baba is könnyebben sikerül! Sok sikert!:-)

2011. máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

nagyon sokan vállalnak moletten elhizottan gyereket és semmi baj nincs a terhességük során. viszont az is tény, h a terhesség negativ velejárói(vizesedés,nehézlégzés,trombozisra való hajlam stbstb) s a kockázati tényezők magasabbak az elhizottaknál.

de...ennyi erővel senki se szüljön...ő azért mert kövér, ő azért mert vegetáriánus, ő azért mert túl sovány stbstb.

én speciel 90kg-al estem teherbe (170cm vagyok) és 103al mentem szülni,normális volt a sulygyarapodásom. de van olyan ismerősöm aki 70kg-al esett teherbe és majd 110el ment szülni...na melyik a jobb?

szóval ha teherbe esel nagyon figyelj oda magadra, s arra h egészségesen táplálkozz, hogy ne szedj fel sokat s akkor nem lehet nagy baj. szerintem...:)

2011. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ha elhízott vagy, az azt jelenti, hogy a fizikai egészségi állapotod sincs rendben, és mivel még zavar is ez a dolog, ezért a mentális sem. A teherbeesést egyébként is nehezíti a túlsúly, meg hát a terhesség is több problémád lehet emiatt. Szerintem mégis próbálj egy kicsit életmódot váltani (nem koplalni!), ne a kilókra koncentrálj, az járjon a fejedben, hogy ezt a babádért teszed!
2011. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
figyu én 152 cm/96 kg voltam mikor teherbe estem igaz nekem pcos-m is volt de semmi bajom nem volt a terhességemmel 7 kg szedtem fel a 9 hó alatt és a szülés után pikk pakk le is ment mert nem is hiztam csak a viz meg a baba meg a lepény volt ennyi.nem is vizesedtem,nem volt semmi de semmi bajom,nyugodtan vágj neki,egy bajom volt h akkora hasam lett a végére h utolsó két hétben alig birtam sétálni de minden nap sétáltam és jó sok gyümit ettem.a cukorterhelésem magasan a legjobb volt a dokimnál lévö kismamáéknál.szal nyugi.
2011. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Édesek vagytok, hogy pár perc alatt máris írtatok! Úgy érzem annak is igaza van, aki arra buzdít, hogy vállaljam be, annak is, aki kicsit óva int és életmódváltást tanácsol! Köszönöm szépen!

De azért még persze írjatok :-), mert vacilálok nagyon!

2011. máj. 23. 13:31
 6/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vállalj babát, ha szeretnétek, én 170cm vagyok és 88 kg voltam amikor teherbe estem, 99 kg-.val mentem szülni, és nekem sem volt semmi bajom a terhesség alatt. Amikor pedig megszültem 92 kg-val jöttem ki a kórházból, ma pedig 86 kg vagyok, a kisfiam 5 hónapos, De az igaz, hogy a terhességem alatt nagyon odafigyeltem a kajára.
2011. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Próbálkozzál a teherbeeséssel. Szerintem eleve kevesebbet fogsz hízni, mint ha sovány lennél, ha meg majd rohangálsz a gyereked után meg cipeled, még simán le is fogyhatsz.
2011. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Én 170 centi vagyok,110 kg-mal estem teherbe,ikrekkel! Semmi bajom nem volt,pedig az ikerterhesség önmagában nem egyszerű. Végig kihordtam probléma nélkül a terhességet,nem lett se terhességi cukrom,se toxémiám....és azt is gondolhatod,hogy ikrekkel szinte kötelező valamennyi hízás,így én is híztam,viszont szülés után 2 héttel már szintén 110 voltam. Hatalmas hasam volt,nehéz volt a mozgás,de folyamatosan tettem vettem,lépcsőztem!

Én csak azért írtam ezt le,hogy lásd,nem feltétlenül rosszabb kihordani egy terhességet nagy súllyal. Láttam egy pár olyat is,hogy a normál súlyú kismama mennyit szenvedett. Peersze ez nem azt jelenti,hogy mki legyen kövér terhesen,de ez ne akadályozzon.

Ha egy baba jönni akar,az jönni fog!

Sok sikert!

2011. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Kedves iker babás Anyuka! Köszönöm szépen, hogy írtál...Olyan ambivalens érzések vannak bennem és olyan jó olvasni, hogy igen, vannak, voltak hozzám hasonló cipőben járó emberek. Azt szeretném kérdezni, hogy Neked nem szóltak be? Mármint a doki a védőnő, bárki? Mert mindemellett baromi érzékeny is vagyok és tudom, hogy rosszul viselném a bántásokat....persze,tudom, hülyeség, hogy Téged bántottak-e vagy sem, mert velem totál az ellenkezője is történhet, de azért kiváncsi vagyok....


És komolyan nagyon köszönöm, hogy írtok nekem....jól esik erről beszélgetni, véleményt cserélni....köszönöm...

2011. máj. 23. 14:01
 10/29 anonim ***** válasza:
Én 175cm/79kg voltam mikor terhes lettem.85kg-al mentem szülni.Mikor hazajöttünk a kórházból már 74 kg voltam.Egyébként aki kicsit molett eleve nem hízik annyit a terhesség alatt sem mint egy vékony.Sok sikert kívánok hogy minél előbb sikerüljön a baba.
2011. máj. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!