Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Engem mért nem hiv vissza az...

Engem mért nem hiv vissza az oros clostis hónapban ultrahangra? Vagy másokat sem feltétlen?

Figyelt kérdés

sokaktól olvasom h mentek uh-ra figyelni h mi ujság odabent, van e érett tüsző stbstb.

nekem semmi.felirta a clostit és ennyi.

ha veszek ovutesztet és figyelem valamint 2 max 3naponta együtt leszünk akkor nem kerülhetjük el a megfelelő időt ugye?


2011. máj. 13. 22:27
 1/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
engem se figyelgetett a doki, felírta a closty-t, középidő táján 3x együtt voltunk, és maga a doki volt a legjobban meglepődve, mikor másfél hónap múlva visszaballagtam hozzá pozitív teszttel :)amúgy nem szereti az ilyen ovufigyelgető-hőmérőzgető módszereket, szerinte az ezekkel járó stressz sokkal jobban ellene van a fogamzásnak, mintha sacc per kábé naptár szerint időzítik az együttléteket.
2011. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Mivel a closti azért már meddőségi kezelésnek számít, iyelnkor fokozottan kellene figyelni a leendő kismamát, hogy ne fölöslegesen kezelgessék. Okozhat cisztákat is, emiatt pláne oda kéne figyelni.

Amelyik doki ezt nem teszi, az felelőtlen, és nem törődik a betegével. Ha a Te dokid ilyen, szerintem keress másikat.

A hőmérőzés szerintem is felesleges stressz, de az ovutesztet azért nem nevezném annak, és a semminél jobb.

De ha egy doki arra hivatkozva nem nézi ultrahangon a tüszőérés folyamatát (ezt nevezik nyomonkövetésnek, nem az ovutesztet és a hőmérőzést a clostinál), akkor egyszerűen hanyag, vagy nem ért a dolgához. Vagy jobban megéri neki, ha még pár hónapig hozzá jársz.. :-((

A tüszőrepesztő injekcióról már nem is beszélve!

Szerinem keress egy meddőségi centrumot, nehogy valami gond legyen!

2011. máj. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Engem sem hívott vissza, csak vérvételre kellett mennem. Egyébként a nyomonkövetés az esetlegesen utána következő menstruációból is tökéletesen látszik, és persze a hőmérőzésből. Az ovulációs teszt csak a tüszőérést mutatja ki, nem a repedést, ami kell a babához.
2011. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem sem hívott vissza!Most kezdem a második 3 hónapos kúrát és most sem mondta!
2011. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyetértek Mankával! Nekem 4 clostys hónapom volt és 2 naponta kellett uh-ra mennem + kaptam tüszőrepesztőt is mindig. És még így is lett az egyik hónapban cisztám tőle. Szóval nagy felelőtlenség a doki részéről nem nyomon követni. Az én dokim még a ciklus 3. napján is megnézett, mielőtt el kellett kezdenem szedni, hogy nincs-e ciszta, mert ha van, akkor nem is szabadna adni.
2011. máj. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de cisztára is adják a clostyt.A hugom pl. a sok cisztájára kapta, és nem ő az egyetlen.


Kedves Kérdező!

Én egyszer voltam uh-n a szedése alatt(igaz én harcoltam ki), hál istennek nekem nem lettek cisztáim. Szerintem menj vissza és Te is harcold ki azt az ultrahangot!

2011. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Gondolom a húgod PCOS. Az teljesen más tészta.
2011. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért. Utolsónak még mindig:

Cukorbetegségre használatos gyógyszerek (metformin) alkalmazása az utóbb években terjedt el a PCOS-betegek körében. Abból kiindulva, hogy többnyire inzulin-rezisztencia áll a háttérben, jelentõsen segíthet a tünetek megszüntetésében, és a ciklus rendszeressé is válhat, a petefészek-működés beindulhat.

...

Ha mégsem indul be a peteérés, akkor azt a meddőségi kezelésben használt módszerekkel lehet elősegíteni.

Klomifen–citrát: ismertebb nevén Clostybegyt tabletta nem hormon, hanem az agyalapi mirigyet serkentésével aktivizálja a petefészket. Hátránya, hogy megnövekszik egy nagyobb ciszta kialakulásának esélye (szedését ultrahangos megfigyeléssel kell követni), továbbá elvékonyítja a méhnyálkahártyát. 3 ciklusig lehet maximum használni.

Hormonkészítmények kis (!) mennyiségben alkalmazva szintén segíthetnek, hogy az ideálisnak tartott 1-3 számú tüsző beérjen. A módszer nehézségét a hormonkészítmény megfelelően alacsony adagolása jelenti, mert a PCOS petefészek könnyen túlstimulálódik, és egyszerre 8-10 tüsző is megérhet, ami nem kívánt sokszoros ikerterhességhez vezethet.

2011. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi más tünete nincs a húgomnak, pusztán cisztái vannak. Nem lett PCOS-nak nyilvánítva. De attól még lehet, nem vitatkozom csak leírtam, hogy neki így van.
2011. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

én is pcos vagyok...na hát akkor mindenképp vissza fogok menni s kérni h nézzenek meg uh-al. az nem hiányzik h nagyobb bajt csináljon mint ami eleve van...ma vagyok a norcolut szedés utolsó napján ami meg kell h hozza a vérzésem egyáltalán,s csak a 3ik napjától kéne/kell elkezdenem a closti szedést.

köszönöm a válaszokat mindenkinek

2011. máj. 17. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!