Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciszta mellett estem teherbe....

Ciszta mellett estem teherbe. Valaki elmagyarázná mi zajlik, mert igazán sose tértünk ki erre az orvosommal?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy 10 éve minden hónapban a ciklusom közepén cisztám alakul ki. Többször küldtek kórházba, de mire beértem a beavatkozásra, mindig felszívódott.

Pár év múlva eljött az ideje, hogy gyereket akartunk, kerek 1 év múlva jött össze a baba. Ezeket a fájdalmas cisztás napokat mindig kerültem, nem is estem teherbe. viszont az utolsó hónapban mégiscsak úgy döntöttem, próbálkozzunk, kibírom ha fáj. Az együttlét ilyenkor tényleg nagyon fájdalmas, viszont összejött a baba.

A második babánál célzottan a fájós napokra összpontosítottunk, és azonnal terhes is lettem.

Igazából eddig nem törődtem ennek okával, de mostmár kíváncsi vagyok mi is zajlik ilyenkor odabennt. Sosem figyeltem magam, nem hőmérőztem. Nem volt netem ahol tájékozódjak.


2011. máj. 5. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A fájdalmas nap lehet az ovuláció, nekem is fáj a hasam meg a derekam peteéréskor.
2011. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ovulációkor nekem is fájni szokott az együttlét, érzékenyebb vagyok odabent mint más napokon. Nem tudok róla, hogy cisztás lennék, dokim is megerősített...
2011. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem a ciszta az tuti, többször látták, és ugyanaz a fájdalom van minden hónapban pár napig, 2-3 nap. Ha véletlenül úgy mentem orvoshoz, hogy épp fájt, akkor is megállapította , hogy van ciszta, de megbeszéltük mindig hogy úgyis felszívódik.

Viszont mindkétszer amikor 5-6 hetesen elmentem terhességet megnézetni, akkor a ciszta megmaradt. Egy darabig együtt fejlődtek. Amikor teherbe estem nem szívódott fel azonnal , hanem pár hétig ott maradt. Remélem érthető kicsit amit írni szeretnék. Utána egész terhesség alatt nem volt ciszta gond.

2011. máj. 5. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben én azt gondolom, hogy a ciszta hormonális eredetű. Az FSH szint leesik és az LH szint megemelkedik ovuláció előtt, és ha a terhesség nem történik meg, akkor az LH szint csökkenni kezd és az FSH nő, viszont ha teherbe esel, akkor az LH szint egy ideig marad, és a terhesség előrehaladtával csökken. Lehet, hogy ezek a hormonok, vagy valami velük kézenfogva járó hormon váltja ki nálad a cisztákat. De ez csak egy ötlet:)
2011. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanezt mondták, évekig kínoztak, egyszer meg is műtöttek. Aztán akkor kiderült, h nem ciszta, hanem érett tüsző.

Bocsi.... Kicsit kivontam...

2011. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kivoltam
2011. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogy jöttek rá?
2011. máj. 6. 09:23
 8/8 Manka68 ***** válasza:

Szerintem is inkább érett tüsző lehetett az, nem ciszta. :-)

Ovu után pedig sárgatestté alakul, és ez termeli a progeszteront, ami fenntartja a terhességet a 12.-ik hétig.

Ha nem esel teherbe, akkor már korábban elpusztul.

2011. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!