Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most mit tegyek? Muszáj...

Most mit tegyek? Muszáj elvetetni :' (

Figyelt kérdés

Terveztük,hogy baba legyen,de sajnos mikor már biztos lett a dolog,nagyon rossz dolog derült ki...

Betegségem miatt nem hordhatom ki,mert "veszélybe sodornám önmagam".

Én vállalnám a kockázatot,de párom hallani sem akar róla.

Nem tudom mit tegyek,az orvos szerint nincs rá biztosíték,hogy túlélném.

...és,hogy ha őt nem hordhatom ki,akkor soha nem is lehet gyerekem...

Teljesen kétségbe vagyok esve.


2011. máj. 2. 17:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A Te egészséged először a fontos, és ha Te jól leszel, akkor jöhet a baba is.

Leírom Anyukám történetét, ő is hasonlón ment keresztül, mint Te. Első gyermekét el kellett vetetnie. Ő nem akarta, de muszáj volt betegség miatt. Az abortusz nem sikerült, megmondták neki az orvosok, hogy nem lehet gyereke, mert belehalhat a kihordásba. Ő teljesen összeomlott, mivel mindig is egy gyermek volt az álma. Viszont úgy gondolta, hogy lehetetlen, hogy neki ne legyen gyermeke, és hitt a csodákban. Amikor teherbeesett nem láttak rá sok esélyt, hogy mind a ketten egészségesen túléljük. De mégis megszülettem, és minden rendben volt:)

2011. máj. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én alapvetően a gyilkosság legaljasabb, és legkegyetlenebb formájának tekintem az abortuszt, azonban a nő életveszélye esetén én is azt mondom, hogy jobb, ha egy ember hal meg, mint ha kettő, illetve ha a nő meg a baba közül kell választani, akkor is inkább a nő az első. Nagyon jó lenne, ha Magyarországon csak az a néhány száz, vagy talán ezer körüli abortusz lenne, amit ilyen okból végeznek, merthogy ma Magyarországon 40 000 körül végeznek "súlyos válsághelyzet"(Magyarul a nő egészséges, a baba egészséges, erőszak nem történt, csak nem akarják és kész.)címen. Ha arról van szó, hogy 1: Vagy túléled, vagy nem, de ha igen, akkor anya leszel. 2:Soha többé nem leszel anya... Hát szóval nem tudom, nem tudok tanácsot adni sajnos, de nagyon együtt érzek Veled... Az biztos, hogy Neked semmiképpen nem kell gyilkosnak érezned magad, ha elveteted, hisz bár nemes dolog feláldozni magunkat egy másik emberért, de azt gondolom, hogy erre senki nem kötelezhető, ez az elvárhatóhoz képest már valami többlet.A baba esélyeiről mit mondtak? Ő nagy valószínűséggel megmaradna, és egészséges lenne?
2011. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen...úgy látták ő jól van....már a pici szíve is ver.
2011. máj. 2. 18:11
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
én még pár orvost felkeresnék azért. nem tudtad, h még nem ajánlott a baba? vagy miért vágtatok bele?
2011. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

azt mondták,ha már nem kell szedni a gyógyszert akkor már nem lesz gond...

de most,hogy babás lettem csináltak pár vizsgálatot,és....

2011. máj. 2. 18:45
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzet. Én várnék minél tovább az abortusszal, a legtöbb hormon az első trimeszterben okozhat gondot, és ha így van, annak a végén még elvetetheted. Persze addigra rendes baba, még rosszabb lesz meggyilkolni, ha kell, de legalább az esélyt megkapta. Ha minden rendben lenne ez idő alatt, akkor megpróbálnám megtartani. Ha baj van, úgyis életmentő műtét a vége akármekkora is a pici, ahol első sorban az anyát mentik.

Szerintem adj magatoknak esélyt, de ne éld bele magad és ne légy bolond, az első gondnál cselekedj!

2011. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*a rendes babát természetesen úgy értem, hogy formailag, hisz korábban is az :)
2011. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia,


Mi történt veled?

2011. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!