Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem értem az ovulációs teszt...

Nem értem az ovulációs teszt működését, valaki el tudná magyarázni?

Figyelt kérdés

ugye az ovuláció tart kb.1 hétig de a megtermékenyülés nem ilyenkor történik,hanem ezt követő 12-24 órában.

Most az ovulációs teszt ezt a 12-24 órát mutatja ki vagy az ezt megelőző kb 1 hetet?

köszi a segítséget, bocsi ha béna a kérdés


2011. márc. 24. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Húúú, nagyon össze vannak benned keveredve a dolgok. :) A 12-24 órás "megtermékenyülést" semmiképp nem mutatja, hiszen akkor már terhes lennél.


Az ovulációs teszt azt jelzi, hogy mikor vannak fogamzásra alkalmas napjaid, akkor az esti, vagy a reggeli, vagy másnap kell "akcióznotok".

2011. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az érett pete tüszőből való kiszabadulását egy LH nevű hormon váltja ki. Ez az LH nevű hormon nagy mennyiségben csak rövid ideig termelődik minden hónapban. Ezt az LH csúcsot mutatja ki az ovuteszt. Ez azért értékes információ, mert az LHcsúcs után 24-48 órával szabadul ki a petesejted. Tehát ha akkor mosolyogtok egymásra apával amikor pozitív az ovuteszt és mondjuk másnap is, akkor mindent megtettetek egy sikeres fogamzásért (amire az esély így is csak 20% de enélkül meg még kevesebb).

Az a 12-24 óra pedig a petesejt élettartama. Kiszabadulása után ennyi ideig termékenyíthető meg.

2011. márc. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ovuláció nem tart egy hétig:)


A lényeg, hogy a ciklus meghatározott napjától (peteérés előtt pár nap) elkezd a szervezeted LH hormont termelni. Ennek a növekvő mennyiségét mutatja ki a teszt. Amikor megreped a tüsző, akkor az LH hormon szintje leesik, már nem mutatja ki a teszt. Ekkor már az érett petesejt kiszabadul, és megtermékenyítésre kész max. 24 óráig.


De már előttem is összefoglalták neked:)

2011. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jajj köszi mindenkinek

:D

így már világos

jövő hónaptól fogunk próbálkozni és szerettem volna tisztán látni

:)

2011. márc. 25. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!