Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitene nekem valaki el...

Segitene nekem valaki el magyarazni hogy hogyan kell szedni a fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés
szoval ciszta miatt irta fel a doki,es azert hogy rendezze a ciklusomat,ma tertok a 43-dik napon,es vegre megjott ma,vagyis mar el kezdtem pecsetelni,szoval mar vegyem be ma az elso bogyot,vagy varjam meg a holnapot vele?es meddig kell szednem? szoval ha ma van a ciklusom elso napja azaz junius 3, akkor junius???? hanyadikaig kell szedni? mert mondta hogy miutan be szedtem utana varjak 7 napot es akkor kell majd meg jojjon!!
2011. jún. 3. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Naponta 1 tablettát kell bevenni, lehetőleg mindig azonos időpontban a havi vérzés 1. napjától kezdve 21 napon át. Ezután 7 gyógyszermentes nap következik, melynek ideje alatt menstruációszerű vérzés jelentkezik. A 8. napon (a gyógyszermentes napot követő napon) kell a következő 21 tabletta szedését elkezdeni (akkor is, ha a vérzés ekkor még nem szűnt meg). A második csomagot tehát a hét ugyanazon napján kell elkezdeni, mint az elsőt. A vérzés mennyisége a megszokottnál kevesebb lehet, de ez nem kóros.



Melyiket írta fel a doki?

2011. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elkezdheted ma, ha már pecsételsz.

21 tablettát kell bevenni, elvileg ennyi van egy levélben. Ha beszedted 3 hétig (21 db) akkor utána 7 nap szünet. Ebben a 7 napban fog megjönni vmikor. És ha letelt a 7 nap tabimentesen kezded a következő levéllel.

2011. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Használati utasítás. Viszont, eddig hogy jött meg? Volt mindig pecsételő? Ha igen és rövid ideig pecsételsz akkor kezd ma. Minél pontosabban mindig ugyanakkor ajánlott szedni. Ez azt jelenti, ha végül beszeded este 10-kor akkor igyekezz mindig ugyanazt az órát tartani, tehát holnap is 10-kor és minden nap így. Tehát olyan időpontot válassz, ami állandó. Így nem is tudod elfelejteni olyan könnyen. Úgy kell szedni, hogy minden nap egyet amíg el nem fogy a levél (21db) és várni 7 napot. Ebben a 7 napban kellene megjönnie. Ez változó lehet, van akinek már a 2-3. napon megjön, de ismerek olyat is akinek 4-5 napon. A 7 nap szünet után el kell kezdeni a következő levelet függetlenül attól, hogy vérzel-e még. Viszont nem írtad, hogy mennyi idős vagy. Mert nem feltétlenül kell evvel beállítani a ciklusod, van akinek csak húszon évesen áll be. Nem biztos, hogy bele kell korábban avatkozni.
2011. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
24 eves vagyok,mar egy eve probalkozunk a babaval, ezelott 7 honapja voltam egy dokinal,akkinel mellesleg soha tobbet nem megyek,mert fel irt CLOSZTIBEGYT,es attol lett 2 cistzam,a jobb petefeszkemben lett egy 2,5cm-es, a balban pedig egy 4,5 cm ami azota meg van,es a doki akihez mosmar jarok,mar regebben fel akart mar nekem irni fogamzas gatlot de en nem engedtem,mert hat terhes akarok lenni,de mar nagyon meg bandtam,mert igy 7 honapm ment ra hogy csak probalkoztunk,de baba sehol,amugy amikor el mondtam a dokimnak hogy a masik orvos closztit irt fel,es utana meg nem kovettet vegig uh-val,fel volt haborodva es azt mondta hogy a closztit csak ugy lehet szedni ha vegig uh-val neznek mert akkor persze hogy ciszta lessz belole!! szoval igy jartam amugy a bogyo neve yasmin!
2011. jún. 3. 13:56
 5/10 A kérdező kommentje:
nagyon ossze vissza,szoval hol 29, hol 33,hol 31, es most meg utoljara ugy jartam hogy 40 napra jott meg, es most meg ha ezt a pecsetelest is hozza szamitjuk akkor ebben a honapban 43 napra jott meg!! szeretnem ha mar nekem is szepen 28-os lenne,mint regen a ciszta elott!
2011. jún. 3. 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. a fogamzásgátló ugyan beállítja, de csak a bogyó segítségével. Tehát ha abbahagyod ismét felborul. Illetve igen, várni kell a babaprojekttel utána. 3 hónapot mondanak, de én többet vártam, biztosra szerettem volna menni. Szerintem légy türelemmel. Ha a ciszta még ott van, az okozhatja a ciklus zavart (ha előtte rendben volt, mint írtad is). Szerintem a cisztát kéne először megszüntetni. És az első doki minek írta fel amit felírt? (ehhez nem értek, nem ismerem). De azt tudom, hogy a ciszta, meg a babavárás. Hát nem párhuzamos dolog.
2011. jún. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a closzti segiti a peteerst!! remelem minden rendbe fog jonni,amugy ha csak 2 honapot kell szedjem,utana meg miert kell 3 honap szunetet tartani?

hiszen csak 2 honapig szedem,es nem evekig mint masok!!

2011. jún. 3. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:
bocsi, nem értettem hogy csak 2 hónapig kell szedni. De ezt az egészet valahogy nem értem. 2 hónapra viszont mi értelme van? Ezt sem nagyon értem. Bár lehet, hogy a cisztának segít valamit. De cisztában nem vagyok otthon. Viszont nem igazán értem, minek írta fel ezt a serkentőt. Nekem először peteérés vizsgálatot végeztek. Hogy hogy zajlik a peteérésem. 2-3 naponta UH-val figyelték. Elég nagyra megnő-e (ha túl kicsi, mikor megreped a tüsző az is okozhatja a sikertelenséget), hány nap alatt reped meg a tüsző, stb. Szóval egy ilyen után kimaradt a menszeszem. Azt gondoltam a stressz miatt (izgultam minden rendben legyen). De 10 nap késés után megcsináltam a tesztet, pozitív lett. Most majd 3 éves a gyermekem (azóta van még egy). De tényleg azt hallottam ciszta, meg babaprojekt együtt nem megy (nehezen, gondok adódhatnak). Tanácsom: cisztát megszüntetni, aztán mindent bele.
2011. jún. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nekem a masik dokim ezeket nem csinalta meg amit neked,vizsgalatok meg ilyenek,csak csupan fel irta!! a fogamzasgatlo pedig nagyon jo ciszta ellen,ezt en is hallotam mar regebben is,csak en nem akartam buta felyemmel be szedni,pedig megsporolhattam volna magamnak neheny honapot,es lehet hogy mar terhes is lennek!! szoval most varom hogy muljon el a ciszta utana meg az orvos azt mondta hogy el kezdjuk a kezelest,aztan maj meg lassun hogy mi lessz!!
2011. jún. 3. 14:55
 10/10 anonim ***** válasza:
így már jobban értem, drukkolok. ha esetleg lesz még kérdésed, írj priviben. Visszatérve így kicsit nevetséges egy kicsit, de tök jól jött ki a dolog. Előnye volt, hogy teherbe estem és még napra pontosan is tudom mikor. Nagyon muris így utólag a dolog. Még egyszer drukkolok. Sok sikert.....
2011. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!