Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ennek a barna folyásnak van...

Ennek a barna folyásnak van köze a terhességhez, vagy sima menzesz? Nincs gyerekem, és nem szedek fogamzásgátlót.21/L

Figyelt kérdés
November elsején voltam együtt a barátommal, megszakítva közösültünk. Szeptemberben 9-én, októberben 11-én jött meg rendesen. PCO gyanús vagyok, minden 3. hónapban elmarad. Tehát most novemberben nem kéne megjönnie (kivéve, ha "kigyógyultam" a PCO-ból). Egy hét után fájt a hasam és a bőröm, de nem jött meg, pedig a 35 nap akkor telt le. Ma fájt a hasam, és barnát folyt reggel, de hiába tettem be a tampont (citromsárga ob) a barnán kívül nem sok pirosat látok, pedig az első napon 3 óra alatt megtelik a narancssárga ob. Légyszi aki tud válaszoljon. köszipuszi
2011. nov. 24. 20:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem érzem magam betegnek, mégis elég sűrűn kell wc-re mennem, és esténként nehezen alszom el, 1-2 óránként felkelek.
2011. nov. 24. 21:00
 2/6 anonim ***** válasza:
Elseje óta kimutatná egy teszt. Holnap azzal kezdhetnél.
2011. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Tényleg legyen az első a teszt, de én inkább a PCO-ra gyanakszom. Ha nincs kezelve az alapbetegséged, akkor nem lehet csak úgy kigyógyulni belőle. Az semmit nem jelent, hogy eddig minden harmadik hónap maradt ki, bármikor változhat a dolog, PCO-nál a rendszer a rendszertelenség. Menj el endodokihoz, ha tényleg IR van a háttérben, akkor kapsz rá gyógyszert, diéta, mozgás, és rendszeressé válik a ciklusod.

Vagy szedj fogamzásgátlót, ha még nem szeretnél babát, az a ciklust is rendezi, és nem kell folyton azon agyalnod, hogy megjön-e és mikor.

2011. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Járok endodokihoz már egy éve, de semmire nem haladunk. Ma reggel már jelentkezett némi piros dolog is (de az is inkább átlátszó,vagy alvadt formában), de az a furcsa, hogy most nem fáj a csontom, és elég egy cataflamot bevenni. Nem tudom, hogy van-e IR-em, a cukor az jó volt, a kétórás inzulin meg 52-es lett, arra sem mondtak semmit. Ma még nem csináltam tesztet, mert itthon volt az egész család :(. Nem akarom túlkombinálni sem, de én örülnék egy csemetének.
2011. nov. 25. 11:15
 5/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A két órás inzulinnak nem szabad többnek lenni, mint az éhomi 5-szöröse, és 30 alatt kellene lennie. Ez alapján van IR (inzulin rezisztencia) nálad. Erre nekem már felírták a merckformint, diétáznom és mozognom kell mellé. Ha a te dokid nem adott gyógyszert és nem mondta el, hogy IR-es vagy, akkor menj másikhoz, aki hajlandó kezelni. Ez sajnos magától nem fog javulni, max rosszabb lesz az idő múlásával, és akár cukorbeteg is lehetsz. Bár mostanában már ezt is annak veszik. Szóval vedd komolyan, ha nem akarod később inzulinozni magad. Nekem elhiheted, hogy nem jó dolog az embernek rendszeresen hasba szúrni magát. :-(

2011. nov. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, az orvosom sajna nagyon hülye, át akartam menni egy másikhoz, és kiderült, hogy ő még csak tanulja ezt, nincs is róla papírja, és ráadásul a hülye doki tanítja, uh vele se mennék semmire. Ezenkívül már csak egy endodoki van, akit még nem sikerült elérnem :(. Az IR-t én is mondtam mindkettőnek, hogy én utánaolvastam, és nem szabadna ennyinek lennie. Eszek rendesen, a 150 centimmel 40 kg vagyok, majdhogynem lassan anorex, pedig nem így terveztem én sem. A menzesszel kapcsolatban, ez a mostani nagyon hülye, napközben alig volt, este majdnem átáztam, mostmeg megint alig van. Csinálni fogok egy tesztet, bár szerintem baba az a fasorba sem lesz.
2011. nov. 26. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!