Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan nő aki kövér és...

Van itt olyan nő aki kövér és terhes lett?

Figyelt kérdés
Veletek is bunkók szoktak lenni a nőgyógyász dokik?Elmentem dokihoz mert nem esek teherbe és a férjemmel minden rendben van.És ilyett mondott a doki,hogy lekéne fogyni 70kg-ra.Most 115kg és 165 magas vagyok.Aki nem eszik nem hizik.Akkor ne egyek egyáltalán?Meg mondom,hogy szerencsére kicsit fogytam meg nehezen tudok lefogyni.Ilyet mondot hogy olyan nincs aki nehezen tud lefogyni pedig van aki nem tud akármit is tesz.Ja meg arról nem beszélve hogy akinél eddig voltam mondta az a doki,hogy sárgatest hormonom alacsony.Ez akinél ma voltam azt mondta,hogy a tesztoszteron vagyis a férfi hormon magas.Hát ez hülye.Hülye bunkó egy orvos.Engem ne kezeljen fére.Elmegyek ahoz akinél eddig voltam az legalább rendes és megértő.
2009. jan. 28. 14:50
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ja és azt nem írtam hogy elmondta mit evet és hogy 20kg leadott.Könnyen beszél az aki szászezreket keresnek.Nem?És van arra pénzük,hogy olyan kaját vegyenek ami nem hizlal.

Na ehhez ti mit szóltok?

2009. jan. 28. 14:52
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

szia, ne aragudj de orvosodnak tényleg igaza van....sok az a kg nagyon ha terhes szeretnél lenni...s nem azért mondják h bántsanak, hanem mert fontos nekik az egészséged terhesség alatt s a babádé is...sokkal nagyobb a kockázat h ilyen súllyal leszel terhes, majd nagy részt be is fektetnek, baj a cukorral stb sztem ez neked se hiányzik babának meg gondolom nem akarsz rosszat...

Én se kis súllyal kezdtem terhességem, bár elég magas is vagyok, de dokim mindig mondta kevés szénhidrát sok fehérje zöldség...7 kg híztam s az épp elég volt, babaám 3300gr lett...

nem akartalak megbántani de ez a véleményem, s tényleg fogyni kell.

2009. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Nekem is ugyanezek a paramétereim, kilóra pontosan csak egy pár centivel vagyok magasabb. Eddig még én sem tudtam teherbeesni, de nálam pcos-t is talált a dokim, ezáltal rendszertelen a mensim. Most egy kezelésen megyek keresztül és remélem egy éven belül meg is lesz a gyümölcse. Nekem hála az égnek nagyon rendes dokim van és nem szólt még meg a súlyom miatt. Mondjuk mindent megteszek annak az érdekében hogy visszafogyjak az eredeti súlyomra! De még ha nem is az eredetire akkor legalább a terhesség előtt tudjak ledobni legalább 20-25 kilót. Kaptam egy úgynevezett merckformin tablettát ami segít fogyni! De ilyen még a metformin és ezek társai. két hét alatt lement 1,5 kiló. Kérdezz rá erre majd a dokidnál, hátha neked is segít! Sok sikert és mielőbbi babaáldást kívánok nektek!!!

2009. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 167 cm magas vagyok és 106 kilósan kezdtük el tervzni a babát. Nem jött össze 6 hónapig. Jöttek a vizsgálatok és minden rendben volt. A férjemnél is. Ennek ellenére csak nem akart jönni a baba. Elkeseredtem és elkezdtem sportolni és diétázni, hogy ne gondoljak állandóan a babára. Lefogytam 80 kilóra és az első próbálkozásra összejött a baba. Most 7 hónapos. A terhesség alatt is tudatosan ettem és 7 kilót hiztam csak, amit már le is adtam.

A szervezet tudja, hogy mikor vagy kész arra, hogy terhes legyél. Te azért nem tudsz teherbe esni, mert kövér vagy és a tested védekezik az ellen, hogy ekkora súllyal teherbe ess. Igaza van az előzőnek, sokkal nagyobb a kockázat bármilyen betegségre.

Itt az új év. Ebben az évben fogyj le 20-25 kilót és jövőre próbálkozzatok újra. Addig felejtsd el a babát és magaddal törődj.

Nem kell drága kajákat venni. Hagyd el a kenyeret, cukrot, lisztet, süteményt. Egyél több zöldséget és gyümölcsöt. Egy kakaóscsiga helyett vegyél egy almát. Tavasszal sétálj nagyokat, menj gyalog a munkahelyre, ne használd a liftet. Vegyél szobabiciklit és naponta tekerj 40 percet. Igy egy év alatt simán le tudsz fogyni és jöhet majd a kisbaba. Sok sikert!

2009. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
A kérdés nyilván nem ennyire fekete és fehér, hogy aki vékony az könnyen teherbe esik, aki meg nem az nem. Nyilván volt olyan aki hozzád hasonló adottságokkal teherbe esett. Kérdésedben nincs igazán utalás arra, hogy a ciklusaid mennyire vannak rendben. Ha ott gondok vannak, akkor valahol ott kellene keresni a probléma gyökerét és akár a túlsúly is lehet ennek következménye. Ezeknek a hormonális dolgoknak nem igazán a nőgyógyászok a tudói, hanem endokrinológiára kellene beutalót szerezni. Valaki írta a PCOS-t annak fennállta is reális lehet. Érdemes ezt megnézni szerintem: [link]
2009. jan. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek kövér nőt, aki terhes lett. A babája is egészséges, ő is, DE az én véleményem is az, hogy az ember a saját későbbi egészsége érdekében kell tegyen az elhízás ellen. Amúgy én normál testalkatú vagyok, se nem kövér, se nem sovány (162 cm, 60 kg), mégsem sikerül terhes maradni.
2009. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok megint. Újra elolvastam a kérdésedet és azon akadtam fenn, hogy képes vagy orvost váltani, csak azért mert fáj, hogy a szemedbe mondja az igazságot. Attól, hogy kedves és nem mondja ki, hogy le kell fogynod, nem biztos, hogy ő fog jól kezelni. A hormonszinteket pedig nem "azt mondja" alapon kell kifejezni, hanem itt a számok beszélnek. Szerintem ahhoz az orvoshoz menj, aki elküld hormonvizsgálatra.


A másik dolog: nem igaz hogy csak az nem hízik, aki nem eszik. Lehet enni, szinte mindent, de kell mozogni! A fogyókúra NEM étkezésbeli megszorítást jelent elsősorban, vagy nem azt kellene jelentsen, hanem életmódváltást: több mozgás, kevesebb zsír és finomított cukrok (nem azt mondtam, hogy egyáltalán!!!), és sok rost és összetett szénhidrátok.

2009. jan. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

le fogtok pontozni, de.


én 120 kiló voltam. amikor a doki azt mondta fogyokura, én elmentem a diatetikushoz, es beszeltem vele. kiderult, hogy tok normalisan etkezek


kiderult, hogy pco-m van. a doki diane35ot irt fel, (most neztem a leleteim, amikor elkuldtem eleg durvan, hogy en nem fogok fogamzasgatlot szedni, es ne tunetmentesitsen, hanem gyogyitson meg, az orvosi lapra azt irta, hogy "a beteg a fogamzasgatlo szedesenek a halasztasat kérte" :))), szoval en elmentem masik dokihoz, és masikhoz, magandokikhoz, korhazba, stb. rengeteg helyen megaláztak, varattak, volt, ahol nem is fogadtak, és ha megis, huztak a szajukat ("mit keres maga itt??").. rossz volt, mert egyedul csinaltam, és fiatal voltam.. volt olyan orvos, aki clostit ajanlott, volt aki lakroszkopiat, vagy mit, en meg csak mentem tovabb.


a nagytetenyi korhazban voltam, emlekszem mar a lelkesedesem a beka feneke alatt volt, es nem is tudom, hogy kerultem oda, amikor fogadott ott egy doki. elmondtam neki mindent, elkerte a leleteim, es igy szolt: maganak nagyon jol definialtak, hogy mi a baja. miert nem gyogyitottak meg?


irt fel merkformint, es en belekezdtem a kilencven napos dietaba. szeptember volt, én még mindig 120 kilós voltam, rendszeres menzivel, dzsungelszőrökkel, megbolondult lh-fs hormonokkal, tesztoszteronnal, sok sok sargatesthormonnal, stb.

januarban abbahagytam a 90 napos dietat, a merleg kereken 100 kilót mutatott.


100 kilósan elkezdtem setalni. eloszor 1-2, majd 3-4, majd 6-8 metromegallokat setaltam haza, heti egyszer (szepen lassan, két oraba telt mig hazaertem, de belefér), és elkezdtem infraszaunaba jarni, még november korül, hogy ne legyen gond a bőrömmel (nem is lett).


abban az evben leadtam meg 20 kilót. (osszesen negyvenet, tehat 120ból 80 lett), ekkor már rendszeres mozgás cimszó alatt hastáncoltam, ami onbizalmat adott, és megvolt az a mozgas, amihez kedvem volt (sot, otthon is csinaltam, kulon gyakoroltam, mint minden kezdo-haladó hastancos :)). Azelott sem ereztem rosszul a boromben magam, de akkor mar a parom is megjegyezte, hogy jobban birok mindent, és hogy még 10 kiló (igen, nekem is 70 volt a cél), es tobbet nem kell fogynom.


Es ekkor beutott a mennykő, egy pozitiv teszt személyében.

most 105 kilónal jarok 35 hetesen. a vedono is mondja a magaet, az orvos is, de az orvos hozzateszi, hogy nem a baba miatt mondja, hanem miattam, mert a baba osszes lelete (vagy az en babaval kapcsolatos leleteim :)), szoval mintaerteku, és teljesen jó, de azert ne hizzak tobbet.


én meg ugy gondolom, hogy tok normalis ha hizok, tobbet eszek, mast eszek, nem mozgok, ne csodálkozzak (ja meg az utolso 5 kiló az viz).. akaraterovel, hittel, kitartassal, eletmodvaltassal igenis le lehet fogyni.

nem konnyen, vért izzadva, onmegvonassal, és kitartással, turelemmel.


szoptatas utan, vagy amint tudok, ujrakezdem a dietat, és a mozgast is fokozatosan (ez fontos, mert nem szeretnek tonkrevagott gerincet, labat) beiktatom. a babamnak igenis aktiv anyuka kell.


sosem leszek sovany. sot, sosem leszek normalis testalkatu, tulsúlyos leszek a 70 kilómmal, de nem leszek súlyosan elhízott.


DE amig a baba bennem van, nem fogyózok, nem nyávogok a sulyom miatt, és igenis azt eszek, amit kivanok. Amíg szopik addig is. es nincsenek olyan illuzioim, hogy majd szoptatas alatt lefogyok, mert nem mukodik mindenkin.


szóval megertelek kedves kerdezo, amikor huye bunko orvosokrol beszelsz, volt benne sok reszem, de szerintem ne legyel tulerzekeny se.


ja, en 163 centi magas vagyok, és kövérebb voltam mint te.

2009. jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

17:06 válaszolónak!

Látom nem érted a helyzetemet!Nem váltottam dokit csak ma az a doki rendelt aki bunkó volt.És igenis bunkó volt mert normálisan is el lehet mondani ahogy itt néhányan tették.És az a másik,hogy nem voltam kövér azóta hízok mióta össze vissza van meg tehát rendszertelen a ciklusom.A másik az hogy nehezen tudok lefogyni és ezt orvos tudja igazolni.15 évesen 90kg voltam és azóta rendszertelen a ciklusom és azóta csak hízok pedig nem eszek sokat.Van mikor nem birok enni.Sokat mozgok.Futni azt nem igazán tudok mert hamar kifulladok ami a kövérség okozza és nem kapok levegőt.De sokat sétálok.Oda figyelek mit eszek és már csak egy nap 1-szer eszek.Érdekes hogy alig eszek és hízok.Akár elhiszed akár nem ez igaz.Néha előfordul,hogy eszek édességet de mértékkel.Sok mindent eldobtam azért hogy ne hízzak de valami betegségem van amitől hízok.Azt hiszed,hogy én örülök,hogy kövér vagyok és nehezen bírom leadni?Tudod menyire vágyok arra hogy le fógyak?De ezt sokan nem értik.

2009. jan. 28. 18:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

17:06-os vagyok. Menj endokrinológushoz! Tegyél az ellen, ami nem tetszik Neked sem! A panaszkodással messze nem jutsz! Megértem, hogy betegség miatt van ilyen problémád, de akkor keresd meg az okát és lépj! A magad érdekében!

Egyébként valószínűleg egyből kilövik a hibát, általában a pajzsmirigy-gondok miatt híznak el az emberek, ha nem az életmódjuk miatt. Én nem vagyok orvos, csak biológus, de nekünk ezt tanították egyetemen...

2009. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!