Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek merjek belevágni...

Szerintetek merjek belevágni a lombikba? Bővebben lent

Figyelt kérdés
1,5 éve várunk babára, túl vagyunk 2 sikertelen inszemináción. 2 éve egy elég súlyos endometriozissal műtöttek meg, és több meddőségi doki is azt mondta, hogy emiatt elég alacsonyak az esélyeim a természetes úton történő teherbeesésre. Amúgy mindkettőnk eredményei teljesen rendben vannak, csak a műtéti előzmények zavarhatnak be. A nőgyógyim szerint 4 inszem után bele kellene vágnunk a lombikba, de én nagyon félek tőle. Lelkileg is és testileg is rettentő megterhelő egy nőnek, és nehéz elfogadnom, hogy csak így eshetek teherbe. De azt meg nem tudom megtenni, hogy nem teszek semmit, csak várok a csodára. Mit javasoltok? Olyan tanácstalan vagyok.
2010. dec. 8. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

mi 4évet vártunk a babára 5 sikertelen inszem után az első lombik sikerült, a meddőség oka ismeretlen. van egy 1 éves gyönyörű kislányunk. és ha minden igaz most 7+4 hetes terhes vagyok, ami természetes úton jött össze. én csak azt tudom mondani, próbáld elfogadni, hogy így történik, és vágj bele. ne félj nem rosszabb mint az inszemináció. gyógyszert annál is kellett szedni, stb... és hidd el, megéri. ajánlom neked a sote I.es női klinikát.

2010. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem kell tőle félni, nem akkora teher az! A terhesség és szülés sokkal nagyobb!

Én lelkileg úgy éltem meg, hogy most sokkal nagyobb esélyem van, mint egyébként. A stimu alatt beszélgettem a hasammal, hogy szépen növekedjenek a tüszőim. Nőttek is, pont annyira, amennyire kellett! Nem híztam a hormonoktól, és nem voltam rosszul! Csupán a tizen pár tüsző miatt fel voltam puffadva az utolsó pár napban, kényelmetlen volt az ülés. Ennyi. A visszaültetés már olyan volt, mint az inszem, kivéve, hogy mikroszkóp alatt megnézhettük a babáinkat, ami csodás élmény volt! És nagyon jó volt tudni, hogy legalább eddig minden rendben van, hogy már csak az kell, hogy meg tudjanak kapaszkodni!

Sajnos nem sikerült, de az sem volt rosszabb, mint várni a csodára. Hiszen a csoda egyik fele már megvolt!

Szóval ne félj! Nincs miért!

Én a Kaálit javaslom, ők nagyon profik, kedvesek, és nem érzed megalázónak az eljárást egy pillanatig sem!

2010. dec. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást, igazán jól esik!
2010. dec. 8. 10:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én kicsit más véleményen vagyok, tudom, hogy nehéz várni, mi is sokat vártunk, de én a helyedben megpróbálnék előtte minden mást. Természetes dolgokat is: homeopátia, az összes tea stb. Ez csak az én véleményem.
2010. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A teákról az a véleményem, hogy csak az hatásos, amelyikben ugyanazok a hatóanyagok vannak, amikből a gyógyszerek készülnek. Akkor pedig már inkább beszedném a gyógyszert, aminek az adagját doki írja elő. Ha pedig nincs a teában hatóanyag, akkor mi a túrónak innám?

Viszont még egy dolog : ha még nem voltál endokrinológusnál, menj el hozzá, hogy csináljon teljes hormonprofilt, mert sajnos az a tapasztalat, hogy a nődokik, (még a meddőségisek sem!!!) nem értenek igazán a hormonokhoz, és olyan értékekre is azt mondják, hogy rendben van, ami nem jó! Pl nekem 3,9 volt a TSH-m, ami ugye határértéken belül van, viszont a babázáshoz 2 alatt kell lennie. De a legszebb az, hogy ezt alapból meg sem nézték nekem! Két év, két inszem és egy lombik után mentem el ehhez a dokihoz magamtól, mert a nődokiknak nem jutott eszébe, kiderült, hogy igenis van bajom, pedig addig minden eredményem jó volt állítólag! Csak pont azokat nem nézték, amik problémásak. :-(

Kaptam gyógyszereket, és az első próbálkozós hónapban két csíkosat teszteltem!

Szóval a lombik előtt szerintem ezt még próbáld meg, hátha! Egy vérvétel az egész.

2010. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem viccből küld a dokim lombikra, a létető összes természetes módszert próbáltam már az akupunktúrától kezdve a természetgyógyászaton át a gyógyteákig mindent. Semmi nem hozott eredményt. Alapos hormonvizsgálaton is voltam, minden rendben volt, vércukor terhelés is volt
2010. dec. 14. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen betegségem van mint te engem is megműtöttek rá. Lombikos lettem és azóta már két és fél éves kislány anyukája. semmire se várj mert a te betegségeddel nincs mire várni.Minél hamarabb lombik. Nekem sikerült akkor neked is menni fog. Pedig nekem még mellé a méhemet is műtötték cisztával.Sok sikert
2011. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!