Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO-val babára várva…...

PCO-val babára várva… hogy lehet ezt lelkileg kibírni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 16:33
 1/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Úgy, hogy elmész endokrinológushoz, kivizsgálja, mi okozza nálad a PCO-t, kapsz rá gyógyszert, aztán pár hónapon belül jöhet a baba.

A PCO gyógyítható! Ha a te dokid mást mondott, akkor keress másikat.

2010. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pco, hyperprolaktinia, endometriozis ez a három problémám volt. Az endo miatt lombik lett, amásodik sikerült. Amikor meddőségibe kerültünk onnan 2 évre rá megszülettek az ikerfiaim. Előtte lelkibeteg voltam.

De el kell arra a szintre jutni, hogy mindenképp lesz baba és nem szabad rágörcsölni.

2010. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 6 évig vártam, illetve mi a férjemmel a babánkra, PCOS miatt. Sajnos ez a betegség nem gyógyítható, de kezelhető. Elsősorban azt kell kiderítened, hogy van-e inzulinrezisztenciád, ezt egy egyszerű vérvétellel belgyógyász, endokrinológus segítségével megállapíthatjátok. Ha igen, kapsz rá gyógyszert, mellette figyelni kell a szénhidrátbevitelre.

Hat év után derítette ki az orvosom (a sokadik), hogy mi bajom van, nekem nem volt kórós a vércukrom, mégis felírta a Metformint. Az első hónapban már terhes is lettem!!! Ja mellettem még 2 csajszi kapott gyógyszert, mind a hárman neveljük gyermekünket! Ne add fel. Tehát diéta, orvos.

2010. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sajna én is hasonló cipőben járok...pajzsmirigy és IR...nehezíti a dolgomat. És vár rám egy laparoszkópia januárban...már fogytam kb. 17kg-t. Valószynűleg lombik lesz belőle...a doki szerint.

Van amikor nagyon rámtör a depi...


de tudod én érzem, tudom,h lesz babám, csak ki kell várni!!! Fel a fejjel...nehéz, de ezért van társunk....beszélgessetek többet! Én ezt teszem!

2010. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! én is pcos vagyok, mikor kiderült, és pont babát akartunk, teljesen lelkileg összetörtem. a családom nem igazán bírt velem, aztán két hónap lelki paff után összeszedtem magam, és azt mondtam minden utata végig járk ha kell. elkezdtem fogyózni, (nem voltam kövér 176 cm 69 kg voltam)de leadtam 6 kg-ot, sportolni kezdtem, elkezdtem a clostit, és minden másnap együtt voltam a párommal. a sors kegyes volt hozzám, mert az első closti adag után elmentünk egy wellness hétvégére, mert már teljesen ki voltam borulva. akkor kellett volna megjönni, de nem jött. hazajöttem, és teszteltem, féltem mert előtte nekem nem volt menszim, így mindig csalódás volt a teszt. de most nem. az első closti adag beszedése után terhes lettem. most másfél éves a kisfiam. ne add fel, nem könnyű, én is végig éltem, de sikerült. tiszta szívből kívánom, hogy neked is sikerüljön. a családi lelkitámasz sokat jelent, nekem ők segítettek, de a legnagyobb segítség az volt, hogy megszületett a kisfiam. azóta nem akarom elkiabálni, de legalább menszeszem van, és nem csak gyógyszerrel menstruálok.

kitartást!!!

2010. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!