Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ne ehhez mit szóltok? Van...

Ne ehhez mit szóltok? Van igazság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én most egy kicsit kiakadtam, és ki kell írnom magamból a dühöt.27 éves vagyok és már lassan 2 éve szeretnénk babát a férjemmel, járunk orvoshoz is. Van egy 43 éves kolleganőm aki reggel rémülten mesélte, hogy terhes. Nincs túl jó egészségi állapotban, meg már idősnek is tartja magát a babázáshoz (két huszonéves lánya van).Hozzáteszem, hogy elmondása szerint egyszer volt együtt a férjével, nem félidőbe, naptármódszert alkalmaznak mert gyógyszert,kúpot,spirált nem bír használni, a férje meg nem húz óvszert.A babát el fogja vetetni, és el is kötteti magát egyben. Igazából sajnálom, mert sok gondja van ezen kívül is. Ezért kérdem én igazságos ez? Olyan sokan várunk babára, a sors vagy a "jó" Isten meg olyanoknak ad akik nem tudják/akarják bevállalni!

Ti mit gondoltok erről?


2010. nov. 16. 13:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem egy cipőben járunk, mert akkor nem írnál ilyet. De már megszoktam a kioktatást.
2010. nov. 16. 14:02
 12/20 anonim ***** válasza:
37%

13.58 mindazzal együtt, hogy igazad van, akkor azért annyit hadd fűzzek hozzá, hogy az irreális reakciókat is meg lehet érteni. mert egy gyerekre vágyó nőnek tök irreális, hogy neki nincs gyereke. és irreálisan reagál, dühösen vagy abszurdan. de ami vele történik az is abszurd.

szóval a 'szeressük egymást'-ba az is belefér, hogy a tengernyisok racionális éleslátásunk mellett emberközeliek legyünk és ne azonnal bűnbakképző ítélkezéssel kezeljük valaki meggyengülését.

Persze ez már inkább érzelmi intelligencia és nem a racionalitás. De azért ez is meg van engedve mindenkinek.

2010. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a kommentedet, úgy látom benned megvan az EI. :-)
2010. nov. 16. 14:12
 14/20 anonim ***** válasza:
46%
Utolsónak:Szerintem a kérdezőből nem az irigység beszélt, hanem a düh. Amit én maximálisan megértek. Hiszen amikor valaki már 1-2 éve sikertelenül próbálkozik, akkor elég elkeserítő ilyen eseteket látni a környezetében. Sajnos nekünk is nehezen jött össze, mire mertünk örülni neki, utána elvetéltem. És bizony legszívesebben kikapartam volna az abortuszosok szemét a kórházban a jópofizás helyett. És iszonyatosan nehéz elviselni a bizonytalanságot, hogy egyáltalán valaha sikerül-e a baba vagy nem. És olyan embereknek meg összejön, akik normális körülményeket még maguknak sem képesek teremteni, nemhogy egy babának, vagy akiknek eszük ágában sincs megtartani. És még ha az irigység is beszélne a kérdezőből, én még azt is megérteném.
2010. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok. A 13:49-esnek szántam amit írtam. Amikor elkezdtem írni, akkor még ő volt az utolsó.
2010. nov. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, azért örülök hogy vannak akik megértik a problémámat és a mondani valómat ezzel az egésszel.

Minden jót nektek!

2010. nov. 16. 14:32
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Amirol nem tehetsz, azon nem erdemes kiakadni. Ergo ha masnak osszejon, nincs ertelme ki akadni, attol meg neked nem fog gyorsabban jonni. Az elet sosem volt igazsagos. Tudomasul kell venni es nem masok eletere fokuszalni.
2010. nov. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálom megfogadni a jótanácsokat! :-)
2010. nov. 16. 15:32
 19/20 anonim ***** válasza:
Én megértelek egy cipoben járunk ! Aki nem érti nem is tudja milyen mikor hosszu hónapok mennek el eredménytelenul néha már már kudarcnak érzi az ember és csalódott. Aztán azt veszi észre hogy már évek óta hiába vágyik egy csoppnyi kis teremtés után hiába minden és kozben-idokozben hol itt hol ott azt hallja hogy ennek is annak is sikerult korulotte gombolyodenk a pocakok és a boldogabbnál-boldogabb kismamák és nem érkezik a csoda és forr az ember ha olyat hall hogy hopp valakinek csak úgy becsúszott egy amit ugyan meg se tart és szívtelenul megválik tole de másnak meg a mindent jelentené. Elobb utóbb igenis igazságtalannak fogja érezni a sorsot hogy Oneki nem adatik meg ez a boldogság. De sajnos nem rajtunk múlik hiába minden ha a baba jonni akar majd jonni fog ! Hidd el ! Csak kitartás ! Feladni soha nem szabad és majd akkor jon a csoda mikor a legkevésbé számítanál rá. Sok sikert !
2010. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is kitartást! Drukkolok hogy neked is minél hamarabb megérkezzem a kis "csodád"! :-)
2010. nov. 16. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!