Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ne ehhez mit szóltok? Van...

Ne ehhez mit szóltok? Van igazság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Én most egy kicsit kiakadtam, és ki kell írnom magamból a dühöt.27 éves vagyok és már lassan 2 éve szeretnénk babát a férjemmel, járunk orvoshoz is. Van egy 43 éves kolleganőm aki reggel rémülten mesélte, hogy terhes. Nincs túl jó egészségi állapotban, meg már idősnek is tartja magát a babázáshoz (két huszonéves lánya van).Hozzáteszem, hogy elmondása szerint egyszer volt együtt a férjével, nem félidőbe, naptármódszert alkalmaznak mert gyógyszert,kúpot,spirált nem bír használni, a férje meg nem húz óvszert.A babát el fogja vetetni, és el is kötteti magát egyben. Igazából sajnálom, mert sok gondja van ezen kívül is. Ezért kérdem én igazságos ez? Olyan sokan várunk babára, a sors vagy a "jó" Isten meg olyanoknak ad akik nem tudják/akarják bevállalni!

Ti mit gondoltok erről?


2010. nov. 16. 13:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Én ezért nem lennék dühös. Neki nem az a tragédiája, mint neked. Az élethelyzetek differenciáltak és nem a mi saját problémánk a Föld közepe.

Elvesztett babával, a meddőség veszélyével a fejem fölött feküdtem a kórházban, mellettem abortuszon átesett lányok, és eszembe nem jutott, hogy súlyozzam a egy nem várt gyerek és az elveszített gyerek történetét, mint tragédiát.

2010. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Valahol megértelek. Nekem van egy kisfiam, akivel 15 hónap próbálkozás után sikerült teherbe esnem. Már tervezzük a tesót pár hónapja, eddig megint sikertelenül. van egy barátnőm, akinek már van egy fia, terhes lett, de mivel a férjével már akkor sem volt jó a kapcsolata, úgy döntött , elveteti a babát. Ennek már több mint egy éve. azóta új párja van, ebben a hónapban voltak csak együtt, szóval nagyon friss a kapcsolat, és most beszéltem vele, közölte, újra terhes. Persze nem fogja megtartani ezt a babát sem, a pasi sem akarja ezt a babát, hiszem még csak 2 hónapja vannak együtt. Kicsit igazságtalan, hogy azok akik nagyon szeretnének babát, mégsem jön össze:(

Ma emiatt nekem is nagyon rossz kedvem van.

2010. nov. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Igazad van nincs igazság és nem is lesz.Én is ki vagyok akadva.Mi 2 éve próbálkozunk sikertelenül,és ma megint megjött.A sógornőmék nagyon rossz anyagi körülmények között élnek az első baba egyből összejött nekik,majd következő évben megint terhes lett,azt elvetette,ez volt decemberben.Most pedig szintén 7 hónapos terhes,ami azt jelenti ez a baba is egyből összejött neki.nagyon szegények se tüzelőjük,semmi az első babát is adomány holmikban járatja és még sokszor ennivalóra sincs pénz.Aki meg megtehetné és normálisan felnevelné oda nem ad az Isten.Szóval nincs igazság.Ja és ne is beszéljünk a kisebbségről.Már nekem is elegem van.
2010. nov. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én is ezt éreztem 5 éve. Együtt érzek veled! Szörnyű érzés lehet ezt átélned!

Nálunk egy barátnőm mondta el, hogy babát vár, rossz kapcsolatba. Tudtam, hogy szeretne még egy gyermeket, de még is rosszul érintett a hír. Akkor már több, mint 1 éve próbálkoztunk mi is, semmi sikerrel. Majd 2 hónap múlva rám mosolygott a szerencse, s én is várandós lettem.

Tudom, hogy nagyon nehéz neked, de próbálj nem törődni vele, éld a saját életed, s gondolkodj pozitívan, hogy remélhetőleg hamarosan neked is lesz babád!

2010. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát igen mindenkinek megvan a maga keresztje! Nem adom föl, és ti akik szintén babára vártok nektek sem szabad. Igazából az utóbbi 2 hónapban kezdem kicsit "lazábban" kezelni a gyerek kérdést. Előtte mindig görcsöltem rajta, minden hónapban tüneteket produkáltam, volt hogy még a menzeszem sem jött meg, csak miután ultrahangon szembesültem azzal hogy nem vagyok terhes. Mert hát 5 negatív teszt még hazudhat.:-( De most már "csak" várok az én csodámra. És nagyon drukkolok hogy Nektek is sikerüljön!
2010. nov. 16. 13:39
 6/20 A kérdező kommentje:
De azért rossz azt látni, hogy ami másnak nagy gond (pokol), az nekem a mennyország lenne...
2010. nov. 16. 13:42
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja és majd elfelejtettem, köszönöm hogy írtatok és megosztottátok velem a saját történeteteket. :-)
2010. nov. 16. 13:43
 8/20 anonim ***** válasza:
33%
elég szomorú, hogy másra ennyire irígykedsz és ennyire megkeseredett vagy. lehet ha nem ilyen lenne a szemléleted és nem görcsösen akarnál gyereket már rég megfogant volna.
2010. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Irigykedek? Szerintem te valamit félreolvastál! Kire? A hányatott sorsú, abortuszra váró kolleganőmre? Nem vagyok, és soha nem is voltam irigy senkire, nekem nem ilyen a természetem. Dehát mindenki magából indul ki...
2010. nov. 16. 13:54
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
nem a sorsára hanem arra hogy neki összejött a baba neked meg nem. Én amondó vagyok hogy ha a gyerekre vágyók csak feleannyit foglalkoznának ezzel a témával és nem görcsölnének akkor simán összejönne.(fetéve ha mindkét féllel minden rendben) szeretni kell egymást és élvezni az életet.
2010. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!