Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van esély a...

Szerintetek van esély a terhességre?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Dienille fogamzásgátlót szedek. 2 hete volt egy nagyon erős mandula gyulladásom és 2 féle antibiotikumot szedtem végig. Most szombaton kellett volna meg jönnie a menzeszemnek de még mindig nem jött meg. Próbáltam a méhnyakat kitapintani, nincs teljesen fent de lent sem, és érzek rajta rést is. Akkor ebből nem lehet terhesség? Igazából nem volt tervben még a baba, de örülnénk természetesen ha lenne. Köszi a válaszokat :)
szept. 16. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

nem látunk a méhedbe. Miért nem csinálsz egy tesztet?


Ha antibiotikumot szedtél, igencsak kellett volna kiegészítő védekezés. Ergo lehetsz terhes.

De lehet csak az antibiotikum felborította a hormonjaidat, mert ugye hatással van a fogamzásgátlóra, és csak ez áll a háttérben.


Ha nincs tervben baba, akkor védekezzetek az előírásnak megfelelően.

szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csinálni fogok természetesen csak még nem tudtam venni mert estig dolgozom. Van már 2 lányunk, de igazából tervezünk egy harmadikat, csak vártunk volna még, de végülis ha jönni akar jöjjön :) mi várni fogjuk :)
szept. 16. 08:10
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Szuper de minek nyúlkàlsz magadba? Vagy várjál v csinálj tesztet.
szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha antibiotikumot szedsz fogamzásgátló mellett akkor kiegészítő védekezés szükséges pl. óvszer. Ha gyereket akartok, akkor meg ne szedd a fogamzásgátlót.
szept. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, lehetsz terhes, igen, mert így valószínűleg nem védett az antibiotikum miatt. Vagy csak simán megzavarta a hormonjaidat az antibiotikum, nem lehet sajnos tudni.


Majd írd meg, mit mutatott a terhességi teszt, kívánom, hogy azt mutassa, amit szeretnél :)


Méhnyakat viszont nincs értelme "néha" vizsgálni, önmagában semmit sem jelent, azt végig kell vizsgálni a ciklus teljes ideje alatt, minden nap azonos időpontban. És csak akkor, ha megtanultad, hogyan kell, mondjuk egy termékenységtudatos tanfolyamon, és akkor is hónapok kitapasztani, megtanulni a saját testednél, mik a jellemzői.

(Én is voltam tanfolyamon, de megmondom őszintén, sose nyúlkálok, sose vizsgálom, mert nem tartom jó dolognak, oda fel maximum orvos nyúlkáljon, steril eszközökkel, ez van, lehet lepontozni...)

szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most ez komolyan úgy kell elképzelni, hogy ahelyett, hogy vettél volna egy tesztet, felnyúltál magadba?! Jézusom...
szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!