Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha van ovum, van esély a...

Ha van ovum, van esély a terhességre?

Figyelt kérdés
jún. 19. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha beléd élveztek, nyilván. Ha nem, akkor meg nem. Most ez megint milyen hülye kérdés? Kifejtened bővebben?
jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
7 hónapja próbálkozunk, van ovulációm és viszonylag megfelelő progi szintem, jó lh és fsh ciklus elején. Nincs ir, pco, jó a pajzsmirigyem. A magándokim nem tartja indokoltnak egyéb vizsgálatok elvégzését. Nézegettem most teákat, kapszulákat, természetes hatóanyagokat, de úgy látom, a legtöbb az ovulációt segíti elő, abban pedig elvileg nincs szükség segítségre. Felmerült bennem ezután a kérdés, hogy vajon lehet-e más probléma velem? Tudom, a párommal is lehet, de most tegyük fel, ha vele minden rendben van.
jún. 19. 21:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat pedig ha veled minden okes akkor lehet vaktoltenye van. De kitudja..
jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó akkor úgy kérdezem, ha van ovuláció, van arra esély, hogy mégsem lehetséges a teherbeesés a saját szervezetem miatt?
jún. 19. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az intim kérdésért, de milyen gyakran vagytok együtt? Az is befolyásolhatja.


Ha van ovuláció, az jó, de nem tudni, milyen minőségűek a petesejtjeid.


Nyálkahártyád milyen vastag az ovuláció után, azt nézte a doki?


Luteális szakasz megfelelő hosszú?


Nem vagy túl sovány vagy elhízott?


Véralvadást vizsgáltak?


Lehet még "összeférhetetlenség", a tested kinyírja a spermákat, konyhanyelven.


Nem írok több okot, még rengeteget lehetne sorolni.



Tudom, írtad, hogy ne írjuk, de muszáj leírnom, bocsi. Az esetek harmadában a férfinél van gond, harmadában a nőnél, harmadában mindkettőnél. Ezért küldi el az orvos a férfit egy spermium vizsgálatra, pár perc alatt megvan, semmi fájdalom, ellentétben neked a sok vizsgálat, macera.


Most kicsit várjatok akkor türelmesen, mondjuk 1-3 hónapot. Tudom, hogy nagyin nehéz, hidd el.

Akkor már 10 hónapja fogtok próbálkozni, lehet sikerül is. Az egészséges párok 80%-ának 1 éven belül sikerül.


De, ha letelik a 10 hónap, jelentkezzetek be meddőségi központba, a várólista 2-3 hónap is lehet, és ingyenes a vizsgálatok 90%-a (kivéve speckó kiszervezett DNS vizsgálatok). Mire eljuttokaz első konzultációra, pont letelik az 1 év. Ha sikerül teherbe esni közben, egyszerűen lemondjátok az időpontot.

jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

*nagyon nehéz

*eljuttok az


Bocsi az elgépelésekért.


Kitartást! Várjatok még 1-3 hónapot, aztán jöhet a meddőségi. Tudom, nehéz a várakozás, én is átmentem ezen, bárcsak nekem is tanácsolták volna, hogy 10 hónapnál már jelentkezzek a meddőségibe. A várólista 3 hónap volt, a sok vizsgálat még hónapok lehetnek.

jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Mást sajnos nem vizsgált a dokim. Kb. 13 napos a luteális fázisom, hosszú (32-34 napos) ciklussal. Átlagosan 3 naponta vagyunk együtt, de pozitív lh teszt napján és másnapján mindig. Nagyon jó lenne, ha sikerülne ezalatt a pár hónap alatt, nem olyan könnyű a páromat dokihoz vinni, pedig ő

is nagyon szeretné már :(

jún. 19. 21:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

3 naponta az okésnak tűnik, a 2-3 naponta a legbiztosabb.

13 napos luteális is tökéletes.


Hidd el, gyorsan megvan a vizsgálat a párodnak. Ha majd egyszer rászánja magát: 3-5 nap önmegtartóztatás, utána vagy bemegy mintát adni (ott egy külön kis szobában egyedül), vagy otthon vesz le mintát, gyógyszertári tégelybe. Ha otthon csinálja, akkor fél órán belül be kell vinni a mintát, testmelegben tartva a tégelyt, zsebben például. Tehát hűteni tilos.


Férjem már kétszer volt (és még mennie is kell majd, inszemináció előtt, ez van), inkább bement, szerinte az egyszerűbb, de ez egyéni preferencia.


Az ovulációs tesztről, tudom, nem kértél tanácsot, de hagyd a francba. Fél évig én is használtam, csak idegesíted magad és a párod vele. Mintha időre kellene együttlenni. Nem szabad előtte 2 órával inni stb. stb.

Nyugodtan tedd le most a teszted pár hónapra, kicsit pihentesd. Nekem ezt szakember javasolta, felesleges még ezen is stresszelni, agyalni. Elmagyarázta, miért tesztelünk, mi nők, a kontroll miatt, hogy legalább az LH teszttel a kezünkben legyen az irányítás. Mert másra ugye nincs hatásunk, valaki azonnal teherbe esik, valaki pedig évekig nem, vagy soha. Azt tudjuk irányítani, hogy orvoshoz megyünk, ha már eltelt 1 év (35 felett fél év), és bízunk a meddőségi orvosokban, hogy segítenek.

jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Lehet más gond az ovun kívül természetesen.
jún. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha az lh teszted pozitív még nem feltétlenül jelenti azt, hogy volt ovud. Azt igazából a vérvétel tudja megmutatni igazán. De ahogy írták, ha van is nem garancia a terhességre mert sok egyéb probléma lehet.
jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!