Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron eredménnyel...

Progeszteron eredménnyel milyen orvoshoz lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve babát szeretnénk a férjemmel.

Magánba megyek majd női hormonvérvételre, mert hiába kértem a nődokit, ő csak 1 év sikertelen próbálkozás után foglalkozott volna csak vele.

Gyanítom, hogy alacsony a progeszteron szintem, így elmegyek magánba inkább és nézetek csomagba női hormonokat.

Ha lesz eltérés, hova tudok menni?

Mehetek vele magánba nőgyógyászhoz progi eltérés miatt, vagy endokrinológushoz menjek inkább?



aug. 6. 15:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Honnan ismernélek?

Amit te ide 5 mondatban leírtál az alapján írtam választ.

Egyébként meddőségit akartam javasolni csak nem mertem mert azon is k.urva sokan megsértődnek. Végül is ha az ember nem azt válaszolja amit a kérdező vár akkor megy a sértődés. Ha azt írtam volna hogy nézess azonnal progit akkor jó lett volna a válaszom. De az írásod alapján akkor is olyan mintha csak próbálkoznál ezzel azzal amit olvastál. Az meg hogy magán nődokid van, nem garancia semmire. Ott is ugyanúgy vannak szar orvosok. Kb 6-7 magán nőgyógyászból jó ha 3 jó orvos volt az én esetemben.

Ha jó meddőségit választottál akkor ott mindent kifognak vizsgálni. A hormonsor lesz az első a progeszteronnal karöltve. Ha kezelést kapsz akkor progrszterin hegyeket írnak fel.

Végig mentem a meddősség útján, számtalan magán és sztk s orvos mellett, mire egy jó meddőségibe kerültünk ahol vizsgáltak mindent. Kívánom, hogy jó meddőségibe kerülj, jó orvoshoz és sikerüljön hamar. Ne pedig egy időhúzó csapathoz.

aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Rendben.

Nincs semmi féle sértődés. :) A többin sem sértődtem meg.

Válaszod nem tudtam hova tenni, hisz nem ismerted a történetem.

Ennyi

Tudom sajnos, hogy jó Orvost találni nehéz, én is megjártam vagy 4 orvost, mire ajánlásra, rátaláltam a mostanira.

Köszönöm a jó kívánságot! :)

aug. 7. 10:24
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

Áruld már el honnan kellene ismerni a történetedet.

Csak ennyit tudsz hajtogatni. De könyörgöm ez egy anonim oldal. Szerinted mennyit lehet leszűrni kb 5 mondatból?

Sejtem mi a történeted és sajnálom ismeretlenül. Gondolom veszteség ért és a progeszteronhoz kötöd. A meddőségiben kapni fogsz, kúpban is meg szuriban is.

aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

És hogy a kérdésedre is válaszoljak.

Magánban bármilyen vérvételt csináltathatsz amire van pénzed. Kérdés hogy mennyi értelme van ha nem értünk hozzá.

Ha van eltérés nődokihoz menj.

Endokrinológushoz pajzsmirigy, inzulinrezisztencia hasónlókkal mennek.

Bármelyik magándokihoz mehetsz.

De egyszer itt azt olvastam hogy a progeszteron szint állandóan vàltozik azért nem is nézik kezelések után hanem egyből adják a pótlást.

Amúgy én ha októberre lenne időpontom meddőségibe , én inkább annak járnék utána ott mit kérnek és azt megcsináltatnám és októberben kész anyaggal mennék oda. Van ahol előre megkell csinàltatni ami a listán van, van ahol ott csinálják.

aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Igen, ismerős körben már megjárták a meddőségi klinikát, ahol szerencsére elősre jött a baba.

Ő azt mondta, hogy első telefonos konzultációkor elmondják, hogy pontosan mire lesz szükség, és ha már ezek eredményével megyünk vissza, úgy gyorsabb lehet a folyamat.

aug. 7. 11:35
 16/17 anonim ***** válasza:

#14: Te most hülyéskedsz? Pont hogy az endokrinológus ért a hormonokhoz, a nőgyógyász a testi elváltozásokat látja, p#naturkáláson kívül máshoz nem ért. Ja de, rátukmálja a nőkre a felesleges fogamzásgátló tablettát, hogy felborítsa a hormonháztartásukat, mert tudják, hogy helyrehozni drága mulatság.


Nyugodtan nézess hormonokat! Utána lehet nézni, melyiket fontos nézetni ilyenkor, de rá is kérdezhetsz ott, ahova mész levetetni a vért. Az eredményeiddel már mehetsz is endokrinológushoz, és ha gond van, rögtön ír fel rá valamit, így nem megy el annyi felesleges idő. De ha előbb az orvost keresed fel, aki összeírja, pontosan milyen vérvételekre célszerű menni és mikor, az talán célszerűbb és pontosabb, mert úgyis több vizsgálatot kér majd. Onnan a vérvétel, majd újra endodoki.

A legfontosabbak: a ciklus 3-5. és 21. napján ösztrogén és progeszteron; TSH, T4, T3 szintek, anti-TGO, anti-TPO, TRAK, kortizol, folsav, vas, 3 pontos inzulin.

Nekem ezeken kívül, amit még kért: androstendion, B12-vitamin, D-vitamin, az inzulinon kívül kért még 3 pontos terheléses cukrot és HOMA indexet.

Ne felejtsd el, a TSH szint nem mehet fel 2-2,5 mIU/l fölé nőknél, 1,5 mIU/l a legjobb!


Miből gondoljátok, hogy felesleges? Bezzeg a szűrővizsgálatok fontosak, akkor hadd legyen tisztában az ember, hogy rendben van-e a hormonháztartása. Ez nagyon fontos! Hiszen nem csak arra a 9 hónapra kell jól működnie, jár nekünk az egészség! Én személy szerint nem akarok gyereket, én csak végre egészségesen akarok élni! Még szerencse, hogy magamtól elmentem egy endokrinológushoz, az idióta nőgyógyászok, akikből volt 7, közülük 6 magán, csak hümmögtek, azóta sokkal több, és sokkal rosszabbak a tüneteim (kóros hüvelyi folyás, fájdalmas szex, görcsös menstruáció, durva hajhullás, hízás, brutális fáradtság, álmatlanság, stb.). Csak az időmet és a pénzemet rabolták el. Ha gond van, ne várjatok!

Az endokrinológus egy tucat vérvételt kért, és tisztán látszódtak az eltérések. Rengeteg kínzó tünetet tud okozni, ha valakinek hormonális zavarai vannak, főleg, ha nem kezelik.

Alacsony progeszteronszintnél nincs ovuláció, és teherbe se lehet esni, vagy ha igen, elvetél a nő, és nyugodtan utánaolvashattok, még miket okoz.

Inzulinrezisztenciával se lehet teherbe esni. Én a meddőségi klinikákban se bíznék. Olvastam olyan esetet, hogy valakinek 2 vetélés után se néztek IR-t a meddőségi klinikán, nem voltak elég alaposak, magától elment megnézetni, majd utána az endokrinológus is bólogatott, hogy az inzulinrezisztencia okozta a vetéléseit. Megspórolhatott volna 2 kiborulást és több százezer forintot.


A hormonális, a pajzsmirigy, és az IR vizsgálatok nagyon fontosak, még az évenkénti p#nciturkálásnál is fontosabb, sokkal több figyelmet kéne rá szentelni! Milyen érdekes, magánban van is rá kapacitás. Működik ez, csak sajnos a pénz diktál. A legszomorúbb, hogy a nők csak akkor keresik fel az endokrinológust, mikor nem jön össze a baba, pedig hozzájuk NEM CSAK gyerekvállalás céljából lehet menni. Mondjuk ha nem kap segítséget az ember, hová forduljon, úgy tényleg nehéz.


Kitartást!

szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Egyetértek, hogy a hormonok nagyon Fontosak, hogy rendben legyenek.

Sok bajt tud okozni, hajhullás, rossz kedv, hangulat ingadozás és még sorolhatnám.

Nem mentem el magánba végül, a ciklusom pont olyan időpontban volt, hogy rövid hétre esett, és zárva volt a magánlabor, így jelnek vettem, hogy ezt hagyjam.

Majd mentem az éves rákszűrésre a dokihoz, ott elpanaszoltam mi a baj, elküldött hormon vérvételre.

A ciklus 3-5. napjára, 21. napjára kaptam beutalót.

Ez most folyamatban van, így a fejleményekről nem tudok írni.

Következő lépés az átjárhatósági lesz, majd közeledik a meddőségi időpontunk októberben.

De én is amellett állok ki, hogy ha az ember nem szeretne még, vagy egyáltalán gyereket, akkor is, ha nem érzi magát jól, nézesse meg a hormonjait.

Pajzsmirigyem 4 éve van már kezelve, én azért mentem megnézetni annó, mert én sem éreztem jól magam.

szept. 18. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!