Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron eredménnyel...

Progeszteron eredménnyel milyen orvoshoz lehet fordulni?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve babát szeretnénk a férjemmel.

Magánba megyek majd női hormonvérvételre, mert hiába kértem a nődokit, ő csak 1 év sikertelen próbálkozás után foglalkozott volna csak vele.

Gyanítom, hogy alacsony a progeszteron szintem, így elmegyek magánba inkább és nézetek csomagba női hormonokat.

Ha lesz eltérés, hova tudok menni?

Mehetek vele magánba nőgyógyászhoz progi eltérés miatt, vagy endokrinológushoz menjek inkább?



aug. 6. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha egyedül ügyködsz, annak az lesz a vége, hogy levetetsz egy rakat felesleges baromságot, ellenben azt, amit kellene, nem, plusz szar időpontban mész el a vérvételre és értékelhetetlen lesz az egész, majd kezdheted elölről az egészet.

Először menj orvoshoz, utána laborba.

aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Első körben én inkább elmennék egy magán nőgyógyászhoz, és mondanám neki, hogy mi a gond. Lehet, hogy egy női hormonsoron kívül nézne mást is (inzulin rezisztencia, pajzsmirigy hormonok, stb). Bevallom, én is annak idején saját szakállamra nézettem meg mindent, de a kiértékeléssel is tisztában vagyok, és amúgy sem volt semmi különösebb problémám. Szóval a helyedben egy tisztességes nőgyógyászt keresnék. Ne endokrinológusnál kezdj.
aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

A progeszteronnak a fogantatas utan van jelentosege.

Ondiagnosztizalas helyett inkabb menejl eloszor orvoshoz, o majd elkuld amire kell.

aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha lassan 1 éve próbálkoztok és a doki 1 év után elkezdi a vizsgálatokat akkor miért akarsz feleslegesen magánba járkálni? Ő tudni fogja, hogy mit kell nézetni magánban meg neked kell mondani, hogy mit szeretnél nézetni. Én csak azért mentem magánlaborba, mert nálunk endokrinológushoz minimum fél év bejutni sztkban, magánban is kb 2,5 hónap volt. Gondoltam előredolgozok és csináltattam vérvételeket mire közölte az orvos, hogy egy csomó vizsgálatot felesleges csináltattam meg(igen rám tukmálták még a kért vizsgálatok mellé, hogy ez is meg az is fog kelleni hozzá aztán a nagy frászt kellett)
aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt hogy nem tudott megtapadni a pici, de annak azoka az inzulinrezisztencia volt. A progeszteron hiány később jelentkezik. Már megtapadt és utána barnázol, vérezgetsz. 11 hónap alatt 3x estem teherbe. Szedek egy rakás vitamint.
aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyász endokrinológust tudnék ajánlani. Ha hormon probléma, akkor ő a legnaprakészebb. Sajnos államiban szinte lehetetlen bekerülni normális időben így én a magánt ajánlom. Vagy a meddőségi centrumot. Nem tudom mióta próbálkoztok.
aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Egy kicsit olyan értelmetlennek látom amit csinálsz.

Ha nem jön a gyerek az nem az alacsony progeszteron gyanakvásod miatt lesz. Ami vagy igaz vagy nem. Olyan mint ha nem is tudnád miért akarod nézetni.

Jobban jársz ha keresel egy hozzáértő orvost mert ez felesleges kör amire készülsz.

aug. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú válaszokat :))

Utolsó: megérteném a válaszod, ha úgy kommenteltél volna, hogy ismered a háttértörténetem, vagy ismernél. :)

Én csak is magánba járok egy jó nőgyógyászhoz, voltam már többször is, aki megállapította, hogy minden rendben van nálam. Van ovu, pontos a menzeszem.

Pajzsmirigy alulműködésem van, ami évek óta már kezelve van.

Férjem is volt már kivizsgáláson, nála is találtak kisebb gondot, ami folyamatban van.

Meddőségi klinikára is van már időpontunk októberre.

Visszafogok menni nőgyógyászhoz, az eredménnyel a kezemben, mert tudom, hogy a ciklus 21-23 napján kell elmenni progeszteron vérvételre.

A csomagba 4 db hormon tartozik, ami pár ezer forintot nekem megér, hogy már a papírral tudjak menni a dokimhoz. :)

Ami miatt a progeszteronra gondolok, hogy hullik a hajam, és több napot barnázok menstruáció előtt. Amit akkor is megnézetnék, ha nem terveznénk babát, mert évekkel ezelőtt a pajzsmirigyre is ráéreztem, elmentem kivizsgáltatni és igaz is lett.

Tény hogy vannak még vizsgálatok, amik még nincsennek meg, de a meddőségi központban majd sor kerülnek azokra is.

De a kérdésbe csak infóként írtam bele a babatervezést, a kérdésem az lett volna, hogy hova érdemes elmenni dokihoz az eredménnyel. :)

aug. 7. 08:19
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem a 21-23. nap a lényeg, hanem hogy az ovuláció után 7 nappal nézesd, ha végül mégis elmész így külön :)
aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, valóban így helyesebb. :) Így lesz.

Köszönöm! :)

aug. 7. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!