Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van okom aggodalomra? Mi...

Van okom aggodalomra? Mi állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Egy kis segítségre lenne szükségem.

Progeszteron hiányra szednem kell minden ciklusom 16.napjától progesterone exeltist, a menstruáció jelentkezéséig. A menstruációm mindig napra pontosan jelentkezik, amióta sikerült gyógyszeres kezeléssel beindítani a peteérésemet. Most a 10.dpo-tól rózsaszínes barnás folyásom volt, így azt gondoltam hamarabb fog megjönni. Jöttek a szokásos alhasi görcsök is, az esedékes napján, maradt a folyás is, így abbahagytam a gyógyszer szedését, hogy meg tudjon jönni rendesen. Viszont két napja stagnál a helyzetem, alhasi görcs, halvány pirosas rózsaszínes, kis mennyiségű maszatolás menstruáció helyett. Van okom aggodalomra? Mi állhat a háttérben?



jún. 22. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk terhesség? Tesztet csináltál? De egyébként mikor kellene megjönnie? Mert ha van ovulációd, akkor így is úgy is csak akkor jön meg, ha leesik a progeszteronszint. Ha pedig saját magad is termeled, akkor hiába hagyod abba a gyógyszert, attól még nem fog előbb megjönni.

Arra már ki sem merek térni, hogy ennek az egész “kezelésnek” mennyi értelme is van.

jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Két napja kellett volna, akkor csináltam terhességi tesztet, negatív lett.

Inzulinrezisztenciára kezelnek, pcos is életmódváltással, vitaminokkal támogatva van. A pajzsmirigy értékeim sincsenek rendben, (ezt szerdán tudtam csak meg) szóval megyek nemsokára pajzsmirigy szakrendelésre is. Szóval a terhességre nem sok esélyem lenne jelen állás szerint. Eddig amint abbahagytam a ptogesterone-t meg is jött rendesen, ezért aggasztott a dolog.

A kezelés értelmét pedig már én is megkérdőjelezem ennyi idő után, tervezek is más orvost választani.

Ha sikerül rendbehoznom a hormonproblémákat, amin régóta dolgozom, és ennek ellenére sem fog jönni a pici (a párommal minden rendben) akkor neki kell vágnunk a lombikprogramnak. De én még bizakodom a spontán teherbeesésben.

jún. 22. 14:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A progeszteronpótlás nem javítja a teherbeesési arányt. Ha valóban progeszteronhiányod van, az csak következmény, a pótlása nem használ semmit.
jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor nem is szedem tovább feleslegesen, amíg nem szükséges terhesség esetén a pótlása.
jún. 22. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Spontán fogant terhességnél sem indokolt a pótlása. Ez egy tök felesleges pótcselekvés, ami semmire nem jó. Csak lombiknál van jelentősége.
jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben végképp nem értem, miért kell szednem orvosi javaslatra... tényleg rossz magánorvost választottam.
jún. 22. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Csereld le a dokidat #5-re. Minden orvosnál okosabb, mert egyszer olvasott egy cikket. Az összes progreszteronos kérdésnél kifejti.
jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyit tudok csak, hogy sok esetben terhességnél szükség van progeszteron pótlásra. Abban nem vagyok biztos, hogy a teherbeesést elősegítheti e. Ezért is voltam kíváncsi mások tapasztalataira, véleményére.
jún. 22. 15:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8! Nem a terhességet segíti elő, hanem a terhesség fent tartását. Hiába fogan meg, ha a szervezeted nem termel elég progreszteront, akkor addig se jutsz el, hogy észrevedd, hogy terhes lettél, mert meg fog jönni menstruációd. Ezért kell akkor szedned, amikor még nem tudni, hogy sikeres volt-e a hónap.

#7

jún. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
jún. 22. 17:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!