Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor mi az igazság?...

Most akkor mi az igazság? Tényleg olyan problémás 30 év felett gyereket szülni? Vagy túloznak?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férfi, ezt előre leszögezném. De mostmár szinte mindenhonnan csak az a téma, hogy gyereket kéne vállaljunk, merthogy 30 év felett már nagyon problémás, minden év számít, stb. Én hamarosan 30 leszek, a barátnőm idősebb tőlem, 34 lesz. Szeretnénk mi is gyereket, de eddig még más prioritások voltak, és még az idén nem szeretnénk, de bármilyen társaságban vagyunk, rokonok, barátok, barátnők, ismerősök, kollégák már csak erre célozgatnak, hogy nem szabad halogatni. Mindezt úgy, hogy mi nem is hangoztatjuk egyértelműen, hogy szeretnénk gyereket.

Na és akkor a kérdés: tényleg ennyire problémás 30 felett, van mitől tartanunk? Hozzáteszem, a barátnőm elég duci, van rajta bőven plusz, főleg hasra hízik. Mondanom sem kell, hogy voltak ilyen egyértelműen ironikus beszólások is, hogy na jön a baba? Kinek mi a tapasztalata ilyen körülmények között, és hogyan kell lerázni az állandó ilyen kérdéseket? Vagy csak simán ignorálni kell?



jún. 28. 21:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem 1810-ben vagyunk, amikor a nőknek 30 évesen nagymamának kellett lenni... Ma már 40 körül sem késő szülni...
jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó vagyok, bocs, nem teljesen a kérdésre válaszoltam: szóval nem sokkal problémásabb, mint fiatalabb korban.
jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszi a nagyon hasznos normális válaszokat, tapasztalatokat. Nyilván homokba sem kell dugnunk a fejünket, mert biztos, hogy nehezebb 30 év felett, mint huszonévesen, párom is mondja, hogy már nem úgy érzi magát, mint 20-25 évesen. De azért ezt az állandó beszólogatást sem akarjuk elfogadni, hogy húú nagyon elvagyunk már késve, mert mi nem így gondoljuk. A túlsúly nyilván nehezítő tényező a terhesség kihordásában, de azért is akarunk először megfelelő életkörülményeket biztosítani, hogy minden rendben legyen, tudjon pihenni majd, de egészségügyileg nem kéne gondot okozzon remélhetőleg.
jún. 29. 09:55
 24/26 anonim ***** válasza:
55%
27,28, és 36 évesen szültem. Az utolsó volt a legkönnyebb terhességem, a szülés is okés volt, nem a kortól függ.
jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mi 10 hónapot jártunk meddőségi központba ahol a huszonévesektől a bőven negyven felettiekkel, a nádszálkarcsútól a normálon át a kövér nőkig mindenkivel találkoztunk.

Szóval szerintem ezt nem lehet egyértelműen megmondani kinek lesz meddőségi problémája.

jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem kéne gondot okozzon, de bármi történhet. Kezdjétek el kivizsgáltatni magatokat, hogy minél hamarabb kiderüljön, hogy minden rendben van-e, vagy ha bármi gondra fény derül, akkor időben el tudjátok kezdeni a megoldásokat keresni és ne akkor kezdjetek kapkodni, amikor már kezdtek kifutni az időből.


Ne (csak?) anonim netes fórumokon kérdezősködjetek, hanem forduljatok szakemberekhez, orvosokhoz, akiknek ez a szakmájuk és a munkájuk során sokszáz esetet ismernek közvetlenül (meg azok orvosi okait, kórtörténetét is), nem csak a netes szájhagyományra hagyatkoznak.

jún. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!