Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor mi az igazság?...

Most akkor mi az igazság? Tényleg olyan problémás 30 év felett gyereket szülni? Vagy túloznak?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férfi, ezt előre leszögezném. De mostmár szinte mindenhonnan csak az a téma, hogy gyereket kéne vállaljunk, merthogy 30 év felett már nagyon problémás, minden év számít, stb. Én hamarosan 30 leszek, a barátnőm idősebb tőlem, 34 lesz. Szeretnénk mi is gyereket, de eddig még más prioritások voltak, és még az idén nem szeretnénk, de bármilyen társaságban vagyunk, rokonok, barátok, barátnők, ismerősök, kollégák már csak erre célozgatnak, hogy nem szabad halogatni. Mindezt úgy, hogy mi nem is hangoztatjuk egyértelműen, hogy szeretnénk gyereket.

Na és akkor a kérdés: tényleg ennyire problémás 30 felett, van mitől tartanunk? Hozzáteszem, a barátnőm elég duci, van rajta bőven plusz, főleg hasra hízik. Mondanom sem kell, hogy voltak ilyen egyértelműen ironikus beszólások is, hogy na jön a baba? Kinek mi a tapasztalata ilyen körülmények között, és hogyan kell lerázni az állandó ilyen kérdéseket? Vagy csak simán ignorálni kell?



jún. 28. 21:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
69%
Én nőkent 36 évesen szültem, első próbálkozásra összejott. Férjem 41 volt mikor apa lett. A lányunk 16 éves. Szerintem ez nem főleg kor kérdése. De tény és való, hogy nem szabad legutolso pillanatra hagyni, kell idő arra is hogy ha nem sikerül gyorsan.
jún. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%
37 és 40 évesen is pikk-pakk teherbeestem. Nem csak a koron múlik. Sok huszonévest is látok küzdeni, mert nem jön össze. Persze ott azért nyilván kevesebb lehet, de azt gondolom, hogy mire az a korosztály lesz 35+, ott már tényleg igen komoly termékenységi problémák lesznek.
jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

"Sok huszonévest is látok küzdeni, mert nem jön össze."

Most hogy mondod, igen, van a környezetünkben több olyan még mindig huszonéves is, akiknek már több éve nem akar összejönni. Elég ijesztő, jobban belegondolva. De olyan is van jelenleg, aki már egyáltalán nem akart, de mégis becsúszott, nemrég szült. De van olyan ismerősünk is, aki az első gyereket 37 évesen szülte úgy, hogy már fiatalkora óta erősen duci volt, terhesség után durván elhízott, de ennek ellenére 39 évesen a másodikat is kihordta, és minden rendben van.


"mellette az hogy el van hízva elég hátráltató tényező és a terhesség alatt is okozhat ez komplikációt. Esetleg nem akar kicsit fogyni előtte?"

Igen, ez lehetséges, bár konkrétan nem tudom mennyire van ennek valóságalapja, hogy a túlsúly annyira kockázatos lenne. A párom próbálkozott régen fogyókúrával, több hét kínlódás után leadott 2-3 kilót, majd azonnal 5-öt felszedett, ez többször is sikerült. És nem is érezte jól magát, miközben fogyókúrázott. Ő jól érzi magát így ahogy van, és nekem is nagyon bejön így ezzel a testalkattal, ahogy van.

jún. 28. 22:04
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen korfüggő.

Akinél probléma volt az ismeretségi körömben, ott konkrét okot találtak, ami nem az életkor volt (22 évesen született egy gyereke, 29 évesen 2 év próbálkozás és 8 inszemináció után kiderült, hogy a petevezetékek károsodtak.)

Lombikkal azóta lett 2 gyerek, a kisebbet 37 évesen szülte.


Barátnőm az elsőt 34 évesen, 4 hónap próbálkozás után jött össze.


Én most 35 vagyok (21, 27 és 29 évesen szültem), őszintén, nem gondoltam, hogy még teherbe tudok esni, de a természet tartogat meglepetéseket, na 😁 Vasárnap leszek 17 hetes.

jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
52%
25 évesen és 31 évesen is a 4. Hónapban jött össze teljesen problémamentesen. Sőt a másodiknál sokkal gyorsabb volt a felépülés
jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom tudom írni. 27 evesen simán összejött a baba, 30 felett nehezen. A férjem testvérének van 3 gyereke és most sok év után közel a 40-hez bevállaltak még egy babát. Biztosra vették, hogy nem lesz baj (3 gyereknél nem volt), de elvetélt 11 hetesen. Az orvosok szerint a kora miatt már a teste jelzett. Plusz kilók szerintem csak akkor jelenetenek gondot, ha társul mellé valami betegség. Az egyik barátmőm túlsúlyos és simán sikerült 3 terhesség is. Ami nekem még saját tapasztalat, hogy a testem jobban viselte 30 alatt a szülést. Megint terhes vagyok és a 2. szülésem miatt bennem van a para. Minél idősebb vagyok annál több probléma van terhesség alatt (pajzsmirigy, vashiány, cukor stb.), ezek mind elmúltak mikor megszültem a kislányom. Ezek miatt maximum 35 éves korig vállalnék gyereket. Vannak szerencsések, akinek 40 évesem sincs semmi probléma a terhességgel. Ne másból induljatok ki, mert nem tudni nálatok hogy alakulna!
jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fogalmaznék, biológiai értelemben mindenkinek van egy lejárati ideje, van akinek előbb, van akinek később. Ha biztosra akarsz menni, nem vársz sokáig, mert az, hogy xynak simán lett gyereke 35 évesen, az nem azt jelenti, hogy neked is simán lehet.
jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
38 évesen szültem a harmadik gyermekem, 3 hónap alatt összejött. A második Fiam gyógyszeres segítséggel jött 28 éves koromban.
jún. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Kadarkainak pont nem rég volt egy meddőséggel kapcsolatos videója Pataki Zitával és egy szakemberrel. Nagyon jól kitárgyalták a kor kérdéskörét is, nézd meg!
jún. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Több probléma lehet 34 felett, de ez nem törvényszerű. 27 éves korom óta próbálkoztunk, két babát veszítettünk el, közben több betegségre is fény derült, végül természetes úton estem teherbe 36 évesen. De kőkemény volt testileg-lelkileg, gyógyszerek, diéta, terápia. 37 évesen született a kislányom, akinek ikertestvére is lett volna, aránylag nehéz várandósság volt, komplikációkkal.


Viszont ahogy látod, már 27 évesen is ezer problémám volt, nem a korom volt a fő ok. 35 felett nehezebb, de ez nem jelenti azt, hogy nektek is nehezebb lesz.

jún. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!