Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor mi az igazság?...

Most akkor mi az igazság? Tényleg olyan problémás 30 év felett gyereket szülni? Vagy túloznak?

Figyelt kérdés

Én vagyok a férfi, ezt előre leszögezném. De mostmár szinte mindenhonnan csak az a téma, hogy gyereket kéne vállaljunk, merthogy 30 év felett már nagyon problémás, minden év számít, stb. Én hamarosan 30 leszek, a barátnőm idősebb tőlem, 34 lesz. Szeretnénk mi is gyereket, de eddig még más prioritások voltak, és még az idén nem szeretnénk, de bármilyen társaságban vagyunk, rokonok, barátok, barátnők, ismerősök, kollégák már csak erre célozgatnak, hogy nem szabad halogatni. Mindezt úgy, hogy mi nem is hangoztatjuk egyértelműen, hogy szeretnénk gyereket.

Na és akkor a kérdés: tényleg ennyire problémás 30 felett, van mitől tartanunk? Hozzáteszem, a barátnőm elég duci, van rajta bőven plusz, főleg hasra hízik. Mondanom sem kell, hogy voltak ilyen egyértelműen ironikus beszólások is, hogy na jön a baba? Kinek mi a tapasztalata ilyen körülmények között, és hogyan kell lerázni az állandó ilyen kérdéseket? Vagy csak simán ignorálni kell?



jún. 28. 21:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

A bunkó beszólásokat ignoráld.


És igen, lehetnek nehézségek a barátnőd kora miatt. De ez nem indok arra, hogy egy perccel is korábban vállaljátok, minthogy készen állnátok.

jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Most én azt mondom nem problémás.1 éven belül összejött a baba 35 évesen, a gyerekem 6 éves lesz lassan.Viszont van barátnőm akik akkor kezdték a babára ,,gyúrást", mint mi és náluk még nincs. Lombikra járnak, eddig még nem sikerült.Szóval van akinek nem problémás, valakinek meg igen.Aztán hogy ti melyik csoportba este lutri.
jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet megmondani.

36 vagyok hatodik hónapban összejött, eddig sima a várandósság, 30. hétben vagyok.


Barátnőm 31 évesen "állt neki" azóta 5. sikertelen lombikon van túl.


Esetleg egy kivizsgálási kört futhattok (te is! Spermavizsgálattal érdemes kezdeni!) Ha valami gond kiderülne legalább van időtök javítani rajta.

jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
És gondoljátok, hogy a lombikos esetek azért vannak, mert már 30 felett álltak neki? Vagy alapból volt valami gond?
jún. 28. 21:25
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Abból lehet esetleg gond, hogy ha valami oknál fogva nem jön össze a baba, akkor nem túl sok idő van helyre tenni a dolgokat. Mint ahogy fent is írták, hogy már negyvenen túl lombikoznak sikertelenül.

Persze előfordulhat az is, hogy hamar összejön, de még fiatalok között is sokaknak nem sikerül első pár próbálkozásra, 35 éves kor körül pedig az esélyek csökkennek. De nyilván egyén függő is.

jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Értem, ebben van logika. És mit gondoltok, a plusz kilók sokat rontanak a dolgon, vagy nem számít annyira?
jún. 28. 21:30
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én pld nem gondolom. Rokonságban pld van olyan aki nálam fiatalabb 28 évesen mentek lombikra, két gyerekük van, mindegyik lombikkal jött össze.

Egészség kérdése, az meg kívülről nem látszik , viszont ha idősebb vagy és ahogy írod bartánőd 4 évvel idősebb, akkor HA gond van és mondjuk valóban nagyon szeretnétek gyereket, akkor sokkal ,,rövidebb" idő alatt kell valamit kieszközölni, mint annak aki mondjuk 27 évesen szeretné az elsőt és csak a korotok miatt nem fognak előre venni benneteket. És benne van ,hogy nem jön elsőre össze lombikkal, meg másodikra se és mondjuk közben mennek az évek.

De ez tényleg akkor dől el mikor majd élesben nekiálltok, lehet az első hónapban összejön ...

jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Baráti körben van olyan, akinél 40-nél volt probléma, lombik kellett, de ott egyik félnél sem volt minden rendben.

Pasi oldalról nem volt 100% ezért lombik kellett, de nöi oldalról is kellett egy beavatkozás, különben lombikkal sem jött össze az elején.


Ez a probléma viszont születési volt, nem a kor miatt.

jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira nem is feltétlenül a kor a probléma, mellette az hogy el van hízva elég hátráltató tényező és a terhesség alatt is okozhat ez komplikációt. Esetleg nem akar kicsit fogyni előtte?
jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
32 voltam, mikor az először szültem, első próbálkozásra összejött, gond nélküli terhesség, problémamentes szülés. A nővérem 26 évesen kétszer elvetélt, aztán autista fia született, másodjára épp csak betöltötte a harmincat, és nagyon komplikált terhessége volt.
jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!