Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukák, kérhetnék tanácsot...

Anyukák, kérhetnék tanácsot tőletek?

Figyelt kérdés
Össze vagyok zavarodva. Kényszerbeteg vagyok, depresszióval, borderline, skizotípiás rendellenesség, rengeteg gyógyszer, döntésképtelenség, instabil önkép. Szeretnék gyereket, de félek nagyon. Mi lesz, ha ő is beteg lesz? Mi lesz, ha nem leszek betegen hiteles szülő? mi lesz, ha mondjuk én nem fogom szeretni a téveszméim miatt? Nagyon el vagyok keseredve, van itt hasonló hölgy? Tudnátok tanácsot adni? A házasságom Isteni, a férjem az életem értelme, megértő és türelmes ember... de én boldoggá tudom őt tenni valaha?:(
2010. szept. 24. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak amiatt szeretnél babát, hogy a férjedet boldoggá tedd, akkor ne vállald szerintem. Ha belül érzel egy olyan késztetést, hogy már nem bírod baba nélkül, és csak vele lenne teljes az életed, akkor viszont igen. Ne másnak szülj!

Az én tapasztalatom az, hogy egy gyerek rengeteg, de rengeteg szeretet, örömöt, nyugalmat, kötődést feléd tud adni, viszont ennek az ellenkezőit is. Emellé kapsz rendetlenséget, néha nyűgösséget, esetleg napokig nemalvást stb. Ha neked is egészségi (lelki) problémáid vannak, amikkel nehezen küzdessz meg, akkor nagyon nehéz még egy másik élet problémáit is folyamatosan megoldani. Szerintem nálad ez most egy kicsit talán menekülés is a saját gondjaid elől, úgy érzed, egy baba sokmindent megoldana. Szerintem próbálj kilábalni a gondjaidból és azután vállald be!! Jó egészséget, kitartást! :)))

2010. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom ezeket a betegségeket:(

Szerintem kérd ki az orvos véleményét erről aki kezel.

A gyógyszerek károsan is hathatnak a gyerekre lehet adnak olyan gyógyszereket amiket használhatsz terhesség alatt is.

De az orvosi véleményre adjál leginkább ne az itteni véleményekre.

A másik meg csak akkor vállalj babát ha úgy érzed tényleg szeretnéd te is és nem csak a párod.Ha tényleg szertnél a szíved mélyén te is akkor szerintem a betegséged sem lehet akadálya ennek.Hidd el ha akarod akkor a betegséget is letudod győzni majd (vagy mérsékelni).

Én drukkolok neked nagyon,hogy sikerüljön babát vállalnod.


Ez mind csak az én véleményem volt és én így tennék.

Remélem segithettem!

2010. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt érzem, hogy ha kihagynám az életemből, akkor nagyon bánnám. Csak nem vagyok még elég bátor.
2010. szept. 24. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szürkének látod az életed, akkor szürkévé teszed te magad. Ne félj belevágni. Ha sokat gondolkozol, bele is zavarodhatsz. Mellesleg nem vagy egyedül az érzéseiddel. Én egészséges anyaként kell elhessegessem a hasonló negatív gondolataimat, a második gyerek vállalása előtt. Azt meg, hogy mennyire leszel jó szülő - nem tudhatod, mindannyian erre törekszünk. Legyünk aztán akármilyenek is, a gyerekeink számára mi vagyunk a legjobbak, a leghitelesebbek. Ha pedig ez így van-mondhat bárki bármit, mert nem számít. A gyereked iránti szeretetről pedig annyit, hogy az jön majd, például amikor megérzed a kicsi moccanatát a pocidban, vagy amikor megszülöd, vagy később. Nekem például két nap kellett s kicsi születésétől ahhoz, hogy beinduljon az "anyai ösztön". De amikor először mellre tettem: tudtam, hogy ő az enyém és a világot nem cserélném fel vele.

A férjedről pedig annyit: Ha elvett feleségül, neki TE kellesz, senki más. Így hát csak te tudod boldoggá tenni őt. Esetleg, ha bizonytalan vagy, kérdezd meg őt, hogy jól érzi-e magát melletted. Biztos vagyok benne, hogy számára te vagy a világ legszebb és legjobb felesége. És te leszel a legjobb anyuka is!

2010. szept. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom a betegséged mellett vállalhatsz babát, de folyamatos kontroll alatt, bár jogos amit írsz az állandó téveszmék miatt én lehet nem tenném ki őt ennek, vagy nem tudnád ellátni rendesen, ne haragudj nem bántásból írtam te tudod felmérni igazán a betegséged mértékét.
2010. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Én sem voltam anno elég bátor. Szerettem volna gyereket, de amikor itt volt az "idő", mindig halogattam volna. Féltem az anyaságtól, vajon helyt tudok-e majd állni, féltem, hogy beteg lesz-e...

Most van egy 4 éves kisfiam és nagyon örülök neki, hogy belevágtam. Anyaként egészen másként látod a világot!

2010. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még a szüléstől is félek nagyon, hiába természetes dolog
2010. szept. 24. 10:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 35 éves lassan 3 gyerekes anyuka vagyok.

Nem tudom a leírtak alapján mennyire vagy beteg és a gyógyszerek mennyire tartanak szinten, de ebben csak a kezelő orvosod tud hiteles választ adni. Ha ezen az oldalon olvasgatsz, az azt jelenti, hogy elindult benned valami a baba felé és ez egy egészséges gondolat.

Nekem is voltak problémáim. Anyukám fura értékrend szerint nevelt fel minket, ebbe most nem szeretnék bele menni. Sokáig jártam pszichológushoz magamtól, mert úgy éreztem, hogy nincs velem valami rendben. 10 év kellett, mire rájöttem, hogy a gondolkodásom egy elcsúszott értékrend szerint történik és abból gondolom, hogy én más vagyok mint a többiek. Volt, hogy szedtem gyógyszert és volt hogy magamtól abbahagytam. A végén már annyira féltem ettől a kézzel nem fogható dologtól, hogy ha meghallottam azt a szót, hogy depresszió, már le is izzadt a hátam. Sajnos nem tudnak neked mások segíteni, csak és kizárólag magadon tudsz segíteni , ami egy lassú folyamat, csak a gondolkodás módodat kell egy kicsit helyre rázni és már is könnyebb lesz a világ. Ha az orvosod alkalmasnak lát a baba vállalására, akkor ne habozz, mert nagyon sok új dolgot hoz az életünkbe egy gyerek és nem is gondolod, hogy mennyi mindenre megtanít minket. Pl. a jó gondolkodásra! Kívánom, hogy élj teljes egészséges életet és söpörd el a félelmek nagy részét. A kicsi részük maradhat, mert annyi mindenkinek van!

És még valami! Ha egy angyal férjed van, az nem véletlen. Nekem is egy tündér és sokszor ő tudott a legtöbbet segíteni nekem abban, hogy lelkileg helyre rázódjak a lehető leghamarabb.

2010. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát sajnos a személyiségzavar nem olyan betegség, hogy elhatározod, mostantól másképp látod a világot. Gyógyszer nélkül nagyon el is fajulhat a betegség. Egy "egészséges" embernek is nagy feladat, sokszor küzdelmes a gyereknevelés. Mindenképp az orvossal kell ezt megbeszélni. Én ismertem olyan családot, ahol az apa volt beteg, tönkretette a gyerekei lelkét. Az anyának még nagyobb a felelőssége.
2010. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem valahogy javíts az állapotodon, addig ne vállalj gyereket, amíg ilyen vagy.
2010. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!