Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdetéssel kapcsolatban...

Fürdetéssel kapcsolatban kérhetnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Azért, hogy legyen valami rendszer a baba életében kitaláltam, hogy minden nap este 8 órakor fürdetem.Az első napokban működött, de mostanában valahogy pont nem úgy jön ki az etetés ideje.Tegnap például este 6-kor kelt fel enni, 7-kor tudtam visszatenni aludni.De egy órára nem volt érdemes, nem akartam felkelteni, ezért 7-kor fürcsiztünk.Előtte nap meg úgy jött ki az idő, hogy 9-kor kelt, akkor gyorsan megfürcsiztettem, utána ettünk.

Ti hogyan oldjátok meg?Minden nap ugyanakkor, vagy az az 1-1 óra nem számít?Illetve fürcsi előtt, vagy után etetitek?Ha nem eszik a babám fürcsi előtt, óriási hisztit rendez...Kérlek adjatok valami tanácsot!Köszönöm!


2010. márc. 9. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

szia,


nyugi, nincs semmi gond!! nálunk az állandó, hogy fürdés előtt van vacsi, az időpont fél8 és 9 között változik attól függően, mi volt a napi program, mennyire fáradt, ilyenek. jól csinálod ne aggódj!!


Ági (15 hónapos kisfiú anyukája)

2010. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amig nagyon kicsi volt én is úgy csináltam hogy kiszámoltam hogy mikor lesz a következő etetés és úgy időzitettem a fürdetést hogy a végére megéhezzen. Úgy 3-4 hónaposan, mikor már az étkezésében is kisebb rendszer volt kitaláltam egy fix időpontot a 7 órát és ez bevált, mert azóta is 7-kor fürdünk. Ő is hozzászokott ehhez az időponthoz, tudja hogy utána vacsora van. Van hogy kitolodik fél órával néha, olyankor már nagyon nyűgös.

Nem irtad mennyi idős a babád de ha még pici akkor szerintem nem fontos fix időpontot kitalálni, de ha már nagyobb akkor lehet, és jobban hozzászokik.

2010. márc. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a kicsid, de az természetes, hogy az első pár hónapban nem nagyon lehet napirendet kialakítani, legalábbis ekkor még nekünk sem működött. Így nem baj, ha elcsúszol. A csúszás amúgy is mindíg elő fog fordulni. Nekünk +/- fél óra szokott lenni. Én fürdés után etettem, de ha ő előtte szeret, akkor tedd úgy. Ezt gyereke válogatja.
2010. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:)

3 hetes a babám.Akkor nem fájdítom a fejemet, ezzel a rendszerrel várunk még egy picit.

2010. márc. 9. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
az én kisfiam hét hetes, mindíg este az utolsó etetés előtt fürdetem, fél 10-10 óra között. Előtte 7 órakor eszik, de utána nem fürdethetem, mert elég hányós, semmi sem maradna benne.
2010. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még picike, fél óra, egy óra eltolódás nyugodtan lehet az időpontban.

nekünk olyan 3 hóanposan állt be a rendszer, akkortól etetem 4 óránként és akkortól alussza át az éjszakákat 9-től 6-ig (szopi), aztán még 8-ig visszalaszik. Azelőtt 3 óránként evett és hajnali 4-kor felkelt szopizni.

Mi 8-negyed 9-kor fürdetünk (vagyis Apa), aztán kaja, mese és alvás. Megvan a szertartásunk, már tudja mi jön és nagy alvás lesz utána.

4 és fél hónapos anyuka

2010. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg ilyen picike, nem biztos hogy tudsz rendszert csinálni, de még nem is baj. Előbb utóbb beáll egy rendetek, és akkor már fogod tudni tartani, és persze akkor lesznek néha csúszások:)

18 hós baba anyuka

2010. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nélunk most 4,5 hós a pici, és általában este 8 körül fürdetünk, utána vacsi és alvás, de tegnap például fél 9 felé fürdettem meg. 6 körül mindig elalszik, és 8-kor úgy kell felkelteni, különben hajnalban ugrasztana, hogy éhes. :)
2010. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!