Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik 30-35 között vállaltak...

Akik 30-35 között vállaltak gyermeket nem zavarja kicsit őket a koruk?

Figyelt kérdés

Nekem van màr 1 gyermekem, de szeretnénk még kettőt. Most vagyok 30 éves.

Azonban van bennem egy kis ellenérzés, sajnálom, hogy így kitolódott mivel nem annyira szeretnék 55, 60 éves lenni mire a gyermekem 25.

Az én anyukám 50 volt mikor én 25.

Bennem ez egy fusztrációt okoz.

Ez tud enyhülni?

Én mindig elitéltem ezt a késői gyerekvállalást, de egyetemen ültem 24 éves koromig, aztán dolgoztam, aztán szültem 1x és most itt vagyok 30 évesen.

Kérlek segítsetek. Én szerettem volna hamarabb is egyébként, de a páromat is később találtam meg és a suli és az anyagi helyzet sem engedte meg.



2022. aug. 12. 20:59
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit zavar, mert nem így terveztem. Évekig vártunk rá, és végül 34 évesen szültem. De azért látom előnyét is: karriert építettem, utaztam, tanultam, világot láttam stb. és most jó egy kicsit itthon lenni, pihenni.

Sok barátnőm panaszkodott, hogy milyen nehéz időszak, hogy babával nem mehet sehova. Nekem meg inkább pihentető, hiszen évek óta csak ilyen babakocsis sétákra vágytam, és most tényleg tudom élvezni. Főleg amikor séta közben elalszik a babám, én meg egy padon ülve olvasgatok. :) A sok éves taposó malom után nekem ez kifejezetten jól esik.


Ami még szerintem előny, hogy nagyobb élet tapasztalattal vágtam bele, erősebb értékrendem, határozottabb elveim vannak mint huszonévesen.

2022. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

A szüleink idejében nagyon más volt a dolog. Akkor középiskola után a legtöbben dolgozni mentek, kevesebben mentek egyetemre, hamarabb tartottak a gyerekvállalásnál. Ma az sem ritka, ha valaki 20 évesen érettségizik, köszönhetően ammak, hogy sokakat visszatartottak óvodában, majd esetleg 5 osztályos gimibeis mennek... Erre jön az egyetem, 1-2 diploma, némi munkatapasztalat, és hello 30.

Elítélni másokat pedig az ostobák szoktak. Nem tudhatod, miért vállal valaki későn gyereket. Lehet, hogy sok lombik kellett, vagy olyan egwszségügyi problémája van, amire 2 éves várólista van, ha műttetné állami ellátásban. Vagy szimplán csak akkor sikerült stabil párkapcsolatot és a anyagi hátteret biztosítani hozzá.

2022. aug. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%
37 évesen szültem. Nem, nem zavar, és nem is bánom. De például picit zavarnak az egybites emberek, akik elítélnek azért, mert volt jobb dolgom is huszonévesen mint gyereket szülni. Ami pedig a fittségemet illeti, bármikor készenállok egy tüzetes összehasonlításra egy random huszonéves nővel. Slusszpoén: az én anyám fiatalon szült, és cserébe fiatalon meg is halt. Legalább jobban odafigyelek az egészségemre, hogy ne jussak ugyanerre a sorsra.
2022. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%

"Én mindig elitéltem ezt a késői gyerekvállalást"


Most visszakapod az élettől vagy inkább saját magadtól.


Mi is későn kerültünk össze a feleségemmel, és utána a baba sem jött könnyen. Első gyerekünk születésekor feleségem közel volt a 36. születésnapjához, második gyerekünk születésekor betöltötte a 39-et. Én persze még pár évvel idősebb vagyok. Ha valaki elítélt volna minket, hogy ennyi idősen gyereket vállaltunk, szájon vágtam volna. Senkinek semmi köze hozzá!

2022. aug. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%

Onzo lesz a valaszom. 33 evesen szultem 2 evesem van es mindket szulom 1 eve nyugdijas. Kozel laknak barmikor keszek segiteni ugyhogy szerintem igy tok jo en nyilvan onzoseg a reszemrol de ennek orulok.


Mindettol fuggetlenul nem akartam elobb, nem "ertem meg ra". Minden ertelemben.,

2022. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem manapsag az atlag kor amit irsz, elso gyereket szulnwk ennyi idosen. 32 eves vagyok, most tervezzuk a masodikat es fel sem merult bennem, hogy idos lennek.
2022. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Közel a 40 hez jött a 3. egyedül az~rt volt furcsa mert már a 2 nagy felnőtt, így ~n szültem 18 évesen is, mind kettőnek meg van az előnye hátrány.

Én a 4.et is beválalnám 43 évesen, a korom nem izgat, és az sem ki mit gondol.

2022. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a kérdések véleményem szerint csak ,,mű siramok ".Az ember felnő, van felelősségtudata,ha nagyon ratyi az egészségi állapota 30 évesen (legalábbis ebből az öreg vagyok,vén vagyok,de sajnálom) akkor tényleg ne vállaljon másodikat mert minek?De ha valaki teljesen rendben van,ne már hogy 30 évesen öreg a szülésre.Komolyan siralom...
2022. aug. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%

Abszolút nem zavart, 40 felett vagyok és nem tartom magam öregnek.

31 évesen szültem

2022. aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
48%

Hú, én még csak 21 vagyok, de már azon morfondírozok, hogy lassan el kéne gondolkoznunk a gyermekvállaláson. 3-4 éven belül. Én sem szeretnék idős anyuka lenni. Én nem ítélem el azt, aki idősebb korban adott életet, hisz a kor csak egy szám, de bennem mégis van egy ellenérzés azzal szemben, hogy 30 felett szüljek.

Na, persze mai világban már egész más. Sokan tanulnak 21-24 éves korig (én is most végeztem), aztán dolgozni is kell, van aki későn találja meg a párját stb.

Szerintem nincs vele baj. A baj azzal van, ha te magad látod problémásnak a korodat. Én is annak látnám a magamét 30 felett, de jobb később, mint soha.

2022. aug. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!