Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetnék? Van még egyáltal...

Mit tehetnék? Van még egyáltalán remény? Hogy vészeljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Múlt héten derült ki, hogy soha nem lehet gyerekem. :(

El sem tudom mondani mennyire szomorú és bánatos vagyok. A férjem még nem tudja és nem tudom hogyan mondjam el neki. Kicsit tartok attól, hogy elhagy egy olyan nőért, aki majd tud neki gyereket szülni. Még csak 25 éves vagyok, a férjem 28.


2008. dec. 15. 08:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is endometriózisom van. Engem másfél éve műtöttek, utána GnRH injekciót kaptam. De megint el kell mennem dokihoz, mert szerintem visszafejlődtek azok a csomók, szigetecskék. Plusszban autoimmun betegségem is van. Megkérdezhetem, hogy mit értesz az alatt, hogy rendellenesen fejlődött a méhed? És milyen kezeléseket kapsz?
2008. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
A petevezetékeim teljesen összenőttek a méhemmel. Csoda kellene ahhoz, hogy épségben elválasszák őket. Szinte az összes vizsgálatot elvégezték rajtam, de a fájdalmak miatt a további műtéteket nem vállaltam. Még nem adtam fel, de lassan kénytelen leszek belenyugodni, hogy sajátom nem lehet, viszont az örökbefogadáson még gondolkodunk.
2008. dec. 15. 13:36
 13/23 A kérdező kommentje:
Te milyen kezeléseket kaptál, érdekelne, hogy nálad milyen eredményeket értek el.
2008. dec. 15. 13:37
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Előre bocsájtom, hogy ne haragudj, semmi bántó szándék nincsen bennem.

Azt gondolom, hogy nem épp felhőtlen a kapcsolatod a férjeddel. Alapozom ezt arra, hogy számomra elképzelhetetlen, hogy ha dokinál vagyok, akkor ne osszam meg a férjemmel az eredményt: legyen az bármi. Alátámasztja, hogy attól félsz, hogy elhagy: ha két ember igazán szereti egymást, az ilyen helyzet fel sem merül, vagy ha igen, akkor ott másnak is lennie kell...


Szóval: én a helyedben minél hamarabb beszélnék a férjemmel: drágám ez van, nincs veszve még semmi, még utánajárok, hogy mit lehet tenni, most nagy szükségem van rád. Ha szeret, meg sem fordul a fejében, hogy elhagyjon! Sőt!

Túl fiatal vagy ahhoz, hogy feladd! Ha nem támogat a dokid a "küzdelemben", vizsgálatokban, akkor igenis váltani kell dokit.

Kitartást és sok sikert kívánok!

2008. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam már szintén endometriózis stb problémák. Szerintem tényleg keress egy másik orvost. A kolleganőmnek dettó ez volt a baja mint Neked. A petefészkei teljesen ráborultak a méhére és közben endometriózist kapott. Az egyik petevezetője emiatt még plusszba megtekeredett a beleivel. Szóval az sem volt semmi. Ők Pécsen mentek el egy endokrinológushoz, aki soha egy szóval nem mondott olyat hogy nem lehet baba(holott pesten már elásták őket). Sőt azt mondták így is hogy a petefészek ott van ahol még spontán is teherbe eshet csak lehet nagyon sokára. Lombik programban 3 gyereke lett. És sikerült majdnem elsőre mind a három. Mondta nekem sok ismerőse lombikos és pécs és pest között ég és föld a különbség(persze tisztelet a kivételnek),de őt mikor beültették nem engedték felkelni. mentővel vitték haza hogy nyugalomban legyen. A pestieket meg felültették rá 1 órával a vonatra hogy mehetnek ahová akarnak.

Szóval ne légy elkeseredve. Csak utána kell járni és találni egy emberséges orvost. Sajnos nekem elég rossz a véleményem. Én 10 év után csalódtam az orvosomban egy óriásit. pedig nála akartam szülni. Ő mondta nekem hogy felejtsem el a babát. Új orvos egész mást mondott.


Csak bízz benne.


Puszi

2008. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
szia. nekem 13évesen mondták hogy nem lehet babám aoha. most 21 vagyok és 6hónapos terhes,ami elsőre sikerült. szóval mindig van remény. kitartást neked,és beszélj a férjeddel,mert fontos hogy melletted legyen,és megértsen.
2008. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
A férjed biztos nagyon szeret és ki fog állni melleted! Nyugodtan mondd el neki, hidd el támogatni fog! Az meg hogy nem lehet kisbabátok még koránt sem biztos! Probálkozzatok nyugodtan, rengeteg alternatív megoldás van! De ha mégse jön össze, még mindig ott az örökbe fogadás!
2008. dec. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én 14:58-ko már irtam neked.

Még csak annyit szeretnék hozzá tenni,hogy nagybátyjám feleségének is ezt mondták,hogy soha nem lehet gyerekük.És addig próbálkoztak,míg 12 évre megszületett a már 10éves egészséges lányuk,aki természetes uton fogant.

2008. dec. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én nem értek a betegségedhez, csak egy példát szeretnék mondani. Amikor a legutóbb az SZTK-ban nőgyógyászhoz mentem hallottam egy 40 körüli nő beszélgetését a nődokival (éppen levetkőzve álldogáltam az öltözőfülkében). A nő azt mesélte, hogy 23 évesen azt mondta neki az akkori orvosa, hogy nem eshet teherbe (azt sajna nem hallottam, hogy miért nem), ezért örökbe fogadtak egy babát. És láss csodát, 40 évesen magától teherbe esett!

Ha a férjed igazán szeret, akkor megérti. Ha nem képes megérteni, akkor ott valami régen rossz.

Szerintem próbáljátok meg az örökbe fogadást, akkor nem fogod éveken keresztül azzal gyötörni magad, hogy nem lehet saját gyereked. A gimnáziumi ofőm fogadott örökbe egy ikerpárt, mert kiderült, hogy a felesége meddő, és azóta is büszke apa.

Ne add fel! Tényleg sokszor előfordul, hogy egy meddőnek nyilvánított nő örökbe fogadás után egyszer csak magától teherbe esik.

2008. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Tegnap este nagy nehezen, de elmondtam a férjemnek, hogy szeretem és azt is hogy mit mondott a doki, látszólag jól fogadta, majd bejelentette, hogy megismerkedett egy másik nővel. Beigazolódott a félelmem. Felkaptam a vizet és nagyon megpofoztam, majd felöltözött és elment, én meg bőgtem, mint valami gyerek. Azt hiszem eddig tartott a boldogságom és a 4 éves házasságom. Most csomagolok és hazamegyek az anyukámhoz. Mit tanácsoltok ezek után?
2008. dec. 16. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!