Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban akarhatom azt a...

Valóban akarhatom azt a babát? Vagy csak megijedtem? Jártatok már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

9 hónapos a fiam.Szóba került a második gyermek.

Szülés után rákszűrés eredménye:P3->kúra->újabb rákszűrés->szintén P3->HPV tipizálás.Jelenleg várunk az eredményre,és hogy kell-e műteni.

Nagyon nagyon félek,és egyre jobban szeretnék újra terhes lenni.Tartok tőle,hogy a férjem nem szeretne még egy gyereket.Lehet,hogy én sem,csak megijedtem,hogy ha műtenek,utána még csak lehetőségünk sem lesz rá.......

Ilyenkor mi van???Már én sem tudom mit akarok :(


2010. szept. 3. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Ne izgulj, ha műtétre kerül a sor, (de ez egyáltalán nem biztos), utána a következő szűrésen majd P2-es leszel, ami tökéletes. Ettől még lehet babátok. :) (Barátnőméknél is így volt). Ráadásul nekik még nem is volt egy gyerekük sem.


Mennyi idősek vagytok? Gondolom fiatalok még :) Beszéljetek róla a dokival is, meg a pároddal is még egyszer. Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm

24/37

Előfordulhat,hogy az rémisztett meg hogy a lehetséges műtét miatt majd nem én dönthetem el,hogy akarok-e még gyereket...

hanem a sors

2010. szept. 3. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, még csibe vagy :) Sztem rendben leszel ezzel a P3-mal hamar. De azért döntsetek úgy, ahogy a szívetek diktálja inkább. Sok sikert kívánok ehhez a döntéshez is :)
2010. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj.Engem is sorozatos P3-mal és magas rizikójú hpv eredménnyel műtöttek.

Az orvos azt mondta, hogy ez semmiben nem befolyásolja egy gyerek kihordását.No para

2010. szept. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én p3 hárommal vállaltam be a kisfiamat, de nekem első baba. Ha a második lett volna tervben elgondolkodtam volna, de szerintem bevállaltam volna.

Egyébként műtét után nehezebb teherbe esni, nekem a doki mondta mikor kiderült nálam a dolog.

2010. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
szia!hasonló cipőben járunk!csak nekem még nincs gyerekem most szeretnénk!nekem p3 volt az eredmény,tipizálás után sajnos p4 lett,de ugy mütöttek meg pesten,mert mondtam hogy gyereket szeretnénk,hogy tudjak még szülni.ez 3 éve volt és azóta jok az eredményeim!ajánlom a cickafarkfü teát nekem az segitett!!napi 4dl!(itthon a rossz eredmény miatt nagymütétet akartak,de nem engedtem és ekkor kezdtem el a teát inni, p3-ról p2-re levitt!!ha van kérdésed irj nyugodtan,ha tudok segitek szivesen!ne add fel!!
2010. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A cickafarkfű teáról még nem hallottam,hogy jót tenne,köszönöm a tippet!

A műtétről írnál valamit?Altatásban csinálták?Fájt utána sokáig?Meddig nem kelhettél fel?Minden érdekel.Köszönöm

2010. szept. 6. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt 18:49. Nekem speciel helyi érzéstelenítéssel csinálták,nagyon féltem,mert azt hittem,altatni fognak.

Nekem kb 5-6 percig tartott az egész és tényleg nem éreztem semmit.

Az befekvéstől számított 5. nap engedtek haza délelőtt.

2010. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Idő közben kiderült,hogy a hpv tipizálás eredményétől függetlenül megműtenek :(

Nagyon félek!Mindentől.Altatástól,műtétet követő esetleges fájdalomtól,egyáltalán magától a műtéttől,a hpv eredménytől,hogy mit fog hinni a kisfiam,miért nem én ugrálok hozzá,hanem az apja....

Azt mondta a doki egyébként,hogy reggel befexem,délelőtt megműtenek,és ha jól ébredek az altatásból,akkor este hat körül jöhetek is haza,viszont itthon egy hét szigorú fekvés!

A második gyerkőcről le is tettem,akármilyen csekély is a kockázat :(


Ha valami eszedbe jut még,várom!

Köszönöm

2010. szept. 9. 21:39
 10/10 anonim válasza:
5ik vok!nem kell félni!ha jol értem nem volt még mütéted!csak akkor mütenek ha a hpv eredmény nem jo és a citologia is p3 marad!sajnos nekem nem volt jo egyik sem ezért conizációt csináltak altatásban.aznap nem voltam jol szurkált,görcsölt a hasam,de kibirható!3nap voltam korházban,utánna kimélő élet(nem emelsz nehezet,pihensz)stb.ezután 2hét várakozás az eredményre!!ez a nehéz!!sajnos nekem nem lett jo az eredmény ekkor lett p4+hpv.nagyon összetörtem,de a férjem sokat segitett,ő tartotta a lelket bennem!ekkor elküldtek bp-re ahol 1hét se kelett és már mütöttek is(sajnos a méhnyakamat kellett kicsonkolni,mert 1mm-re volt a rák a méhemtől!ez is altatásban csinálták,na ez nagyon fájt utánna!de ott kedvesek az ápolonők és nagyon sokat segitettek ébredés után!10 pöercenként jöttek hogy vagyok,kell-e fájdalomcsillapitó stb!itt 10 napot voltam,mert sajnos nagyon erősen véreztem és a prof.szerint jobb ha ott vagyok szem elött.mütét elött mondtam neki szeretnék gyereket szülni,ha lehet ugy mütsön meg!ezért se kemo,se sugárkezelés!elvileg sikerült is 3 éve tünetmentes vagyok!!csak sajnos azóta nem jön össze a baba(első lenne) már lassan 2 éve lombikban veszünk részt,de nem adtam fel mert ugy gondolom ha ennyi mindent kibirtam és tuléltem akkor meglesz a gyümölcse is!ugyhogy ne add fel te sem!ha kell segitség valamiben akkor irj légyszives ha tudok segitek,mert én tudom milyen,amikor egyedül vagy és emészted magad,hogy mi lesz!én igy voltam sajnos,csak a férjem volt mellettem!ez a mai napig is igy van!kitartást!!!
2010. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!