Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap voltunk 3-hónapos...

Tegnap voltunk 3-hónapos vizsgálaton a doktornőnk szerint baj lehet a kisfiúnk hallásával Nagyon megijedtem, van hasonló problémájú anyuka. Hogyan reagál a zajokra 3-hónapos babátok?

Figyelt kérdés
én az egyik fülemre nem hallok, de a szüleim szerint ez a csecsemőkori mandulaműtét következménye.
2010. febr. 4. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia,az én babám már egész pici korától a hangosabb zajokra még álmában is összerezdült,olyannyira,hogy szinte ugrott egy picit és a kis karjait is megemelte.Esetleg próbáld ki,hogy mit tesz,ha picit erősebb zajt csapsz,pl.fedőhöz ütsz kanalat,vagy valami hasonló.
2010. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!Ha a doktornő szerint baj van a hallásával, akkor bizonyára elküld titeket további vizsgálatokra. Amúgy gondolom a kórházban születés után már végeztek nála hallás vizsgálatot.Lehetséges, hogy még csak lusta minden egyes zajra reagálni. Én a kislányomon most vettem észre, hogy már a legapróbb, Leghalkabb zajokra most kezd el reagálni.Eddig nem tette, mert nem volt elég érdekes.Most 4 hónapos.A hangosabb zajokra eddig is reagált.A tapsolás a háta mögött, meg már annyira megszokott, hogy csak nevet rajta ha meghallja.

Azért egy kivizsgálás mindenképpen fontos.

Különben én csak a saját történetemet tudom neked figyelmedbe ajánlani.Én süketen születtem.A fülemben ugyanis nem tudott megfelelően távozni a fülváladék és ez állandó gyulladást eredményezett nálam.Majdnem egy évig havi szinten kellett szúrni a fülem és csak ezekben az esetekben hallottam hangokat.Régen még nem volt bevált módszer a ma már teljesen hétköznapinak számító műtét,mikor egy kisebb csövet ültetnek a dobhártyába, ami hegesedést vált i és ezáltal biztosított az út a gyógyulásra.Végül én is így gyógyultam meg.Érzékelhetően vannak bizonyos hangok amiket nem teljesen jól értek.Hangszínek.

Én is nagyon aggódtam a lánykám miatt,hogy örökölte tőlem, de szerencsére semmi gondja.

Mivel ez nálatok is előfordulhat-nálad is van gond a hallással-vizsgáltasd meg mindenképpen.


Minden jót!Remélem nem voltam túl hosszú!Az esetem leírása pedig lehet hogy néhol orvosilag hibázik ezért a további olvasóktól, válaszolóktól bocsi.

2010. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kislányánál néhány hónapos korában derült ki,h bizony hangmagasság alatt nem hall,hallókészülékre van szüksége.

Mindenképpen érdemes további vizsgálatot kérni,mert vagy kiderül,h nincs semmi baj,vagy kiderül,h mi az,és korán el lehet kezdeni kezelni.

2010. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!