Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Számít, hogy mennyit vagyunk...

Számít, hogy mennyit vagyunk együtt?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy nem ajánlatos minden nap együtt lenni babatervezés alatt, míg mások azt mondják tedd azt ami jól esik, nem kell rágörcsölni ennyire és számolgatni.


Ti hogyan csináljátok/csináltátok?


Azért kérdezem, mert mi minden nap együtt voltunk a férjemmel, össze is jött elsőre, de sajnos elment a baba a 7.+ héten, pedig volt már szívhangja is, mérete stb minden tökéletes volt az első UH-on. Két napra rá pecsételtem egy picit (rózsaszín), pont akkora jött volna meg a menzeszem, szóval gondoltam a testem emlékszik, talán emiatt lehet, illetve a pecsételés nem feltétlenül gond, az orvos sem gondolta hogy bármi baj lehet, de megnyugtatásképpen azonnal mentünk UH-ra, de már nem élt a pici... Eszembe jutott, mi van ha hibáztunk...? Talán gyengébb volt a spermium, mivel túl gyakran voltunk együtt. Sok minden megfordul az ember agyában...



2021. febr. 21. 12:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor lehet felírja de az nem mindegy mikor kezded el.Nekem ovuláció után írja fel mert segítheti a beágyazódást és megtartani az esetleges embriót
2021. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Erre egyébként nincsen semmilyen vizsgálat? Mármint nem tudják, kideríteni egy vérvizsgálatból, hogy van e szükség progeszteronra? Azért kérdezem, ha esetleg csak úgy nem írná fel, meglehet e győzni valamilyen vizsgálattal?
2021. febr. 21. 13:09
 13/24 anonim ***** válasza:
Vérvizsgálat alapján lehet eldönteni.Nekem nem volt mondjuk pedig meddőségibe járok.Alapból kapom
2021. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm szépen a válaszokat. 👍
2021. febr. 21. 13:34
 15/24 anonim ***** válasza:

Biztosan nem attól ment el a baba mert sokat voltatok együtt, ezen ne agyalj.

Lehet sajnos genetikai oka ilyen fiatalon (első terhességnél sajnos nagyon gyakori), de, valóban sok helyen úgy vélik, hogy a progreszteronhiány is okozhatja az elhalást. Egyébként ezért mondják (sokszor itthon is) hogy a progreszteron nem csodaszer: csak azzal nem akadályozható meg 100%ban a vetélés (ha más, mondjuk kromoszomális okokból elvetélt vona a baba, ilyenkor sokszor missed ab lesz a vége).

Én amerikai fórumokon is szoktam témáknak utánanézni, és ott is eléggé bevett gyakorlat a pótlás, de valóban ott is sokszor könyörögni kell érte a dokinál.

2021. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Tudja, hogy Közép- és Kelet-Európában még szokás adni, de nyugaton már nem. 😏"


Válts orvost szerintem, egyrészt éna srágatesthormon tablettáról hallottam egy ismerőstől, hogy azzal sikerült nekik (ez volna a prog. pótlás?) másodsorban csak többen vannak ázsiában, meg keleten mint kellene! Nyugaton meg max lombikprogram...

2021. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Igazad #16-os.Tudod mi a legnagyobb poén?Hogy adják a progi pótlást a lombikhoz is mert ez alap dolog.Inszeminációk alkalmával is jár
2021. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#15 Köszönöm szépen.


Jelenleg várunk a genetikai vizsgálat eredményére, + még egyre, holnapután kapjuk meg, végre! 🙏 Természetesen mint mondták is a kórházban, nagy eséllyel nem találnak majd semmit...nem mintha keresnének...


Bár gondolom te arra írtad a genetikát, hogy pl. valamilyen élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége volt. Ezt említette a szülésznő is.


Én is olvasok külföldi fórumokon. Nemrég volt egy újabb kutatás, miszerint a progeszteronon mégis segíthet. A korábbi kutatás ezt tagadta. 🤷🏻‍♀️


Arra gondoltam, hogy felkerestem a házidokit, megkérdezem neki mi a véleménye, ő nagyon kedves, segítőkész, nem úgy mint a nőgyógyász a kórházban... Vagyis nem mondom azt, hogy nem volt kedves, de az egész konzultáció haszontalan volt, szerintem. Az elejétől azt sorolta hogy próbálkozni kell, a vetélés sajna benne van a pakliban, mutatott egy csomó statisztikát, folyamatosan azokon a százalékokon lovagolt, amik őt igazolák. Jah és a két vizsgálatot kívül amit elvégeznek más sincsen, ugyanis tök felesleges. Hát nem voltam túl boldog a konzultáció után. Sajna itt nem úgy van, hogy csak kérsz egy időpontot a kórházba, csakis orvos/szülésznő jelenthet be, kérhet időpontot. Szóval nem vagyok túl elégedett. Az meg csak hab a tortán, hogy fogalmam se volt, hogy ilyen drága a két vérvizsgálat meg egy 20 perces a konzultáció.

2021. febr. 22. 19:38
 19/24 A kérdező kommentje:

#16 Én azt kaptam, hogy próbálkozni kell. Azt mondta a nőgyógyász, hogy arra hogy következő terhesség sikeres lesz az esély 84%. Folyamatosan az őt igazoló százalékokon lovagolt, ami persze azt gondolnád jó, de valahogy úgy jött le, hogy hát ez van, majd a következő sikerül. Nagyon-nagyon pici százalékban van gond, ezért bármilyen más vizsgálat alaptalan, nem is lehetséges, illetve teljesen felesleges, tanulmányok bizonyítják... Ezt mondta..


Írtam is feljebb, hogy se boldog se elégedett nem voltam.


A kérdésemben nem írtam, mert nem arra vonatkozott, de 2 vetélésem volt. Az első után úgy voltam, hogy balszerencse, elhiszem, elfogadom, de még mindig az van, hogy balszerencse, de már félek ebben hinni.... 😣

2021. febr. 22. 19:47
 20/24 A kérdező kommentje:
#17 Hát itt ezek valami ősi tudománynak veszik, talán fel sem írnák, hiába kérném. 😏
2021. febr. 22. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!