Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az ex kirak egy közösségi...

Ha az ex kirak egy közösségi oldalra képet amin még együtt vagyunk mint egy pár, személyiségi jog sértésnek számít ha ne, m veszi le?

Figyelt kérdés
2011. febr. 22. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Honnan van a kép? Net-ről szedte le, vagy még közösen készítettétek?
2011. febr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

közösen készítettük,mikor még egy pár voltunk. Engem zavar h ő meg kiteszi.

Kértemh vegye le,mert engem is és az újbarátnőmet is zavarja,de azt mondja h ú jól néáz ki a képen ugyh marad

2011. febr. 22. 18:18
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Csak akkor személyiségi jog sértés, ha nem netről szedte le, esetleg nincs fennt a neten. De ha téged ennyire zavar akkor miért nem beszélsz vele?
2011. febr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
jajnemláttam amit írtál, akkor az személyiségi jog sértés. bár nemhiszem hogy sokat tenne vele a bíróság:)
2011. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele,de mivel ő jól néz ki azon képen nem veszi le. De ez akkor is sérti a személyiségi jogaimat,h az engedélye, nélkül tette ki a netre! Tényéeg nem tehetek semmit? :(
2011. febr. 22. 18:21
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan a kép, hogy magadat letudod róla vágni, hogy ne látszódj, akkor csináld meg és küldd át neki, hogy tessék itt a kép, rakd fel így. de ha nagyon összebújós akkor nemtudom.:S
2011. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%

Paraszt dolog, de szerintem nem sérti a személyiségi jogaidat. Ennyi erővel írhatnék minden volt osztálytársamnak, hogy szedjék le a szalagavatós képeket, mert rajta vagyok, és már nem vagyunk egy osztály.

23/L

2011. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Azt miert nem javasoltad, hogyha tetszik maganak a kepen, akkor teged vagjon le rola? Paintben 20 masodperc, nem kell hozza szakertelem. Ha akarna, megtehetne.
2011. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

"Paraszt dolog, de szerintem nem sérti a személyiségi jogaidat. Ennyi erővel írhatnék minden volt osztálytársamnak, hogy szedjék le a szalagavatós képeket, mert rajta vagyok, és már nem vagyunk egy osztály."


De sérti. Ha hiszed, ha nem, a kép elkészülésébe is bele kell egyeznie, ha például én azt mondom, hogy nem járulok hozzá, akkor be is perelhetlek, ha ennek ellenére mégis lefényképezel. Az pedig, hogy beleegyezett az elkészülésébe még mindig nem jelenti azt, hogy a felhasználásába, vagy bármilyen felhasználásába beleegyezett. Ha nem engedi, akkor nem engedi és ha valaki ennek ellenére felhasználja, az sérti a jogát..

2011. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aha, értem. Amikor viszont lányokról vannak cicimutogatós képek, akkor büdös ribanc, ne csodálkozzon?
2011. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!