Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezéskor számít, hogy...

Babatervezéskor számít, hogy a tojásfehérjés nyák melyik napján vagyunk együtt?

Figyelt kérdés

Változó a ciklusom, 27-30 nap között szokott megjönni, szóval nyilván nem tudom pontosan belőni, mikor van ovulációm.


Tojásfehérjés nyákom minden hónapban van középidőben, néha több-néha kevesebb, szóval azt sem tudom előre, melyik lesz a "lengnyákosabb" nap.


A téma után olvasgatva kicsit összezavarodtam, van, ahol azt írják, a sperma 4-5 napig is életképes, van, ahol azt írják, mindenképp kell a tojásfehérjés nyák, hogy feljusson a mèhbe, máshol már azt, hogy ovu után kell együtt lenni, mikor már nincs is ilyen folyás.


Tudom, nem kellene ennyire percre pontosan kiszamolni a szexet, de egy ideje már várunk a babára, és mivel minden hónapban csak pár napnyi esély van rá, nem akarunk "rosszkor" együtt lenni.


Szóval a kérdés lényege az lenne, mi van, ha mondjuk 3 napig van tojásfehérjés nyákom, de csak az 1. vagy 2. napon vagyunk együtt, akkor kevesebb az esély? Vagy mindegy, csak tojásfehérjés legyen?



2020. jún. 23. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Véletlenül se legyetek "rosszkor" együtt.. 🤦‍♀️ És ha minden nap együtt lennétek? Akkor minden nap kerül beléd sperma, valószínűleg úgy a legnagyobb az esély.
2020. jún. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tojásfehérjés nyák segít a spermának feljutni, és növeli az életképességét. Ettől függetlenül vannak nők, akiknek nincs/nagyon kevés a nyákjuk, mégis teherbe esnek, szóval a spermiumok túlélnek a savas környezetben egy darabig :) Alapvetően azt szokták javasolni, hogy kétnaponta legyetek együtt végig, az a biztos - így nem kell számolgatni, mikor van peteérés, és a spermiumoknak van idejük "felfrissülni". De amúgy igen, az kb. mindegy, hogy a nyák melyik napján vagytok együtt, az a termékeny időszakod - csak a "katonák" bírják az ovulációig, ha mondjuk rögtön az első napon próbálkoztok. Szóval ha nyák van, mindent bele :)
2020. jún. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!