Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetseges terhesseg vagy...

Lehetseges terhesseg vagy egeszsegugyi problema?

Figyelt kérdés
Ovulacio utan 17. napon vagyok. Sok tunetem volt, ami arra utalhatott, hogy a beagyazodas sikeres volt, de miota meg kellett volna jonnie, 3 napja (soha nem szokott kesni) azota eltuntek a tunetek, teljesen jol erzem magam. Se panaszok nincsenek, se menzesz. Teszt eddig negativ. Lehetseges meg, hogy terhes vagyok, vagy inkabb valami egeszsegugyi problemara kezdjek gyanakodni? Volt valaki hasonlo helyzetben? Hogy igy hirtelen babavaraskor, probalkozasnal eltuntek a tunetek?

2020. szept. 26. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha fixen tudod az ovu idejét (teszt, vagy uh) Akkor kizárt, hogy terhes legyél, mert már 11-12. napon is mutatja a teszt, nem hogy 17 nappal később.


Az viszont igaz, hogy mikor elszánja magát az ember, mindenre jobban figyel, olyan dolgokat vesz észre amit eddig nem és ezért sokan egyből reménykednek, hogy tuti baba. A teszt sajnos nem hazudik, és a mai tesztek még a kémiait is kimutatják nem várt előtt. Neked meg már késik is, ha bizonytalan vagy csinálj még egy tesztet, mert ugye azért azt nem írtad mikor teszteltél. Most akármit mutat a teszt az igaz. Ha terhes vagy, akkor erős csíknak kell lennie, nem kell keresni a két csíkot, ha nem vagy terhes akkor negatív lesz.


Késni bármitől lehet, akár elmaradt a tüszőrepedés, akár valami hormonális gond, egyszer belefér. De sokszor a baba utáni vágy is nyújtja a ciklust pár nappal.

2020. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Csak itt is olvastam sokan ugy voltak vele, hogy tobb hetes keses utan se mutatta ki a teszt a babat, nemhogy parnaposan. Ezzel nem is lenne bajom, kivarnam turelmesen, csak ez, hogyha megiscsak baba lenne a dologban... arra lettem volna kivancsi, hogy masnak esetleg ilyen hirtelen megszuntek-e a tunetei?
2020. szept. 26. 20:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Akinek több hetes késéssel mutatja a teszt, annak nem is késett, mivel később volt ovuláció. Az első 12 hétben egyformán fejlődik a terhesség, tehát nem várt napjára már mutatnia kell a tesztnek. Ha később van ovu, később van nem várt, de ugye sokan nem nézik, és legtöbbször azoknak lesz kései a tesztje akiknek össze vissza ciklusaik vannak. Volt itt két hónapja egy kérdés ami arra irányult, akik tudták az ovu napját mikor teszteltek pozit és sokan is válaszoltak rá, egytől egyik mensi előtt pozit tesztelt.


Ovu után legesleges legkésőbb 18 nappal pozi lesz bármilyen teszt. EZ kb 3 napos késés.


A tünetek egyébként terhesség alatt is jönnek mennek változnak, így arra adni sem lehetne.

2020. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt! Utananeztem es ezek szerint tenyleg lehet nem terhesseg. Csak ez lett volna az elso olyan honap ahol minden klappolt volna, az ovu idopont, egyuttlet. Utana jottek a tunetek, jelek. Es azt hittem osszejott. Arra, hogy gond lehet, azert kesik nem is gondoltam. Sose volt semmilyen problemam.

Neztem pl cisztat, hogy lehet hogy akkor az, de nekem ovukor sztem biztos volt tuszorepedesem, koztes verzessel is jart. De akkor az azt jelenti, hogy nem maradt ciszta? Vagy nem tudom, nem tudom hogy mukodik.

Tuneteim elmultak, ill nincsenek az meg azt jelenti, hogy nincs a szervezetemben hcg.

Ez igy most nem jo erzes:D nagyon nem

2020. szept. 27. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Ciszta bármikor lehet, de a legtöbbször mensivel távozik...érhet több tüsző is, egy reped a többi marad mensiig.


Az, hogy tüneted nincs nem jelenti, hogy nincs hcg, hcg mellett nem kötelező a tünet.


Csinálj egy tesztet, ha az negatív akkor nincs terhesség. Holnap reggel már mutatnia kell, mivel tudod az ovut a köztes vérzés miatt is. Ennyi nappal késve már pozi lenne a teszt. De csupán a stressztől is késhet, akár még a frontoktól is.


Ha negatív a teszt akkor elmehetsz dokihoz egy hét késésnél, hogy megnézze minden ok e, de ha nem vagy rosszul nem fáj semmi, akkor megvárhatod a kövi mensit, ha az sem jelentkezik azonnal doki. Ha fáj valami akkor meg mihamarabb mert lehet csomó baj is ami kezelésre szorul. De nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, szimplán csak késik..előfordulhat ilyen bármikor.



Kitartás, egy tesztet még azért csinálj, hátha tévedsz az ovu időpontot illetően :)

2020. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!