Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az első babómat 2200gr-mal...

Ha az első babómat 2200gr-mal simán megszültem se repedés se vágás és mindössze 3óra 20perc alatt leforgott az egész szülésem, akkort van esélyem meg úszni a vágást most is, és hogy ilyen könnyen szüljek, vagy minden szülés más? Üdv.

Figyelt kérdés
2008. nov. 11. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet kiszámírani, minden szülés más, de miért ne lehetne esélyed rá. Csak semmi sem garantált.
2008. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
hányadik héten szültél?????
2008. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A37 héten szültem!
2008. nov. 11. 17:32
 4/11 anonim ***** válasza:

én is a 37.héten szültem,3000gramm volt a babóm és 50 centi,de ő rá is azt mondta a szülésznő h kicsi baba.de szerintem szülési szempontból az ideális volt. gondolom neked is azért volt könnyű,mert viszonylag kicsi volt a babó. dehát növekednek ide kint is:-))

szerintem van esélyed,h ismét könnyű lesz,másodikra azt mondják,h könnyebb a szülés.

2008. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Remélem igy lessz igaz a 33 hétben vagyok és a középső és a külső méhszájam márt nyitva van de azért remélem ki huzzuk a 36 vagy 37 dik hétik!
2008. nov. 11. 19:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet hogy nem a baba mérete hanem az számit hogy menyire és mien gyorsan tágulunk ki,mert a nővérem a 38 dik héten szült 1870gr és 46 centivel és repett meg vágták is és hál istennek egészséges kislánya van!
2008. nov. 11. 19:26
 7/11 anonim ***** válasza:

szerencsés vagy,ha gyorsan tágulsz,örülj neki,akkor most is igy lesz!

azt mondják h a babó fejének a mérete számít még.

kitartás,bent marad még a Babád!

remélem a második is ugyanilyen könnyű lesz,mint az első.

én azért a 3kg-os fiammal is megszenvedtem,10 óra vajudás volt.

2008. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy-két dolgot kérdezhetek tőled, kérdező?

Nehogy bántásnak vedd de tudom hogy sokan a kis babát összekötik a nem egészségesen született babával. Szülés előtt vagyok és ahol én élek ott a 20. hét után nincs ultrahang, fogalmam sincs hogy milyen súlyú lesz a babám. Tapogatnak terhesgondozáson és ezzel próbálják belőni a méretét, eszerint normál súlyú lesz, három kiló feletti de nem nagyon adok én erre a tippelésre.

Meg tudnád nekem mondani, hogy te is és a nővéred miért szültetek kisebb babát, mint az átlag? (Mert tény, hogy nem maradtak bent negyven hétig, de szerintem 2200 és 1870 grammból akkor sem lett volna 3200-3500, ha még maradnak két-három hetet.) Szerinted ez genetika? Ti milyen méretűek vagytok? Alacsonyabbak, vékonyabbak és ezért lehetnek a babák is picik? Mennyit híztatok a terhesség alatt? Vagy dohányoztatok esetleg? (Ezt már tényleg félve kérdezem, nem vádollak, csak tapasztalatot próbálok szerezni, mert tényleg semmi kiindulási alapom nincs, hogy mekkora is lehet majd a babám.)

Én nagyon alacsony vagyok és vékonyka voltam baba előtt, 12 kilót híztam és nem dohányzom, így szeretnék viszonyítani, hogy mekkora babára is számíthatok, mindenki azt mondja, hogy nagyon picike lesz és már kikészítenek ezzel.

2008. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát az én kislányom,igaz pici volt de az egész apai családja elég alacsony meg valószinüleg elszámoltak,a nővéremnek nem montak semmit hogy ilyen pici babólya lett igaz 6 hónapos korára olyan duci lett hogy fogyiztatni kellet,most már 7éves a kislány és felülmulja a korabeli társait,olyan okos,és egészséges!Nem az számit mekkora,csak egészség legyen,majd meg hízik kint,úgy hogy ne aggodj biztos nem lessz semmi gond,és egészséges lessz a babód meg általában a kislányok a kisebbek.Szép Babavárást:33 hetes kismama,ha szeretnél még valamit tudni,nyugottan kérdezz(etek).
2008. nov. 12. 09:27
 10/11 anonim ***** válasza:

utólsó kérdező,szerintem ha szeretnél megnyugodni,h mekkora a babód,és van rá kereted,menj el 20.hét utána,olyan 30 hét környékén 4d-re,ott majdnem pontosan megtudják mondani.nekem 36.héten 2600grammot mondtak és 37 héten szültem meg 3kg-val.

de tényleg genetikai is,ha picik a szülök,akkor esély van a pici babóra

2008. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!