Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit jelent ez? :szülés közben...

Mit jelent ez? :szülés közben méhnyak repedés?

Figyelt kérdés
Lesz ebből valami baj?Fogalmam sincs mi lehet ez.
2011. márc. 1. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínü hogy kézzel tágított a doki nem hagyta hogy magától tágulj.
2011. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tágított,tágultam.
2011. márc. 1. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor passz
2011. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért köszi!:)
2011. márc. 1. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Azt jelenti, hogy még nem simult el teljesen a méhnyak, mikor elkezdtél tolni, és így a baba feje ahogy feszítette, megrepedt.

Elég gyakran előfordul ilyen, és a kézzel tágítás a legritkábban okozza, majdnem mindig a baba feje.

2011. márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan így van ahogy az előttem hozzászóló írta! Ezért van az,hogy nem szabad nyomni amíg nem engedi a doki,amíg el nem tűnik a méhnyak!
2011. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Az elsőnél nekem is volt, de a doki 3 ujjnyiról kitágított 5 ujjnyira, kézzel. Tolófájásaim nem voltak, ő mondta mikor nyomjak. Viszont azt tudom, hogy kitolás előtt a szülésznő szólt neki, hogy eltűnt a méhszáj. Én csak a zárójelentésemen olvastam, hogy szülés közbeni méhnyak repedésem is volt.

A 2. babámnál kérdeztem az akkori dokinőt, és ő mondta, hgy nem szabad kézzel rásegíteni, mert repedhet a méhnyak. Ez másmilyen szülés volt, voltak tolófájásaim, de még nem tűnt el a méhszáj, így a nyomást vissza kellett még tartani 20 percig. Nem repedtem sehol.


Pedig a 2.baba még nagyobb lett mint az első.

2011. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem nyomtam,amíg nem szólt a doki,sőt alig tudtam nyomni,amikor kellett volna,sietni kellett,mert nem volt jó a baba szívhangja.Akkor biztos ezért volt.Köszi a válaszokat.
2011. márc. 1. 14:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem kézzel tágítottak kétszer is a szülés közben, viszont nem ez okozta a méhnyak repedését. Hanem az, hogy a babám keze az arca előtt volt kifelé jövet, és a könyökével végigsértett mindent, amit csak ért. Szóval stoppolt a doki egy darabiga végén.
2011. márc. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!