Császármetszés a SOTE I. -en?
Ma közölték velem, hogy mégis császármetszésem lesz, és eléggé bepánikoltam utána, még sírtam is. Korábban inkább reménykedtem egy császármetszésben, de aztán utána olvastam dolgoknak, és most konkrétan rettegek tőle. Meg éppen sikerült hozzászoknom a gondolathoz, hogy normál szülésem lesz, amitől ugyancsak tartok, viszont valamilyen szempontból mégis jobb. Akik mostanában így szültek a SOTE I.-en, le tudnák írni, hogy milyen ott egy császármetszés? Altatásos is érdekel, mert lehet, hogy nálam csak az jöhet szóba.
Ide írok még plusz kérdéseket azokkal kapcsolatban, amik különösen érdekelnének:
- az altató orvossal, amikor találkozunk először, akkor mi történik? Megvizsgál? Vagy csak megbeszéljük a dolgokat? (egy hét múlva megyek hozzá, és fogalmam sincs arról, mi fog történni. Nem volt időm rákérdezni, meg őszintén annyira rosszul érintett a hír, hogy alig vártam, kijöhessek onnan, tudtam, hogy nem fogom sokáig bírni könnyek nélkül)
- mik szükségesek, amik a normál szülésnél nem? Hány napig kell ott lenni? Van valami, amiből több kell, mint sima szülésnél? Csak mert gondolom, több napot kell ott lenni.
- előtte mennyivel kell bemenni? Egy nappal korábban vagy olyan is lehet, hogy aznap? Bár ez nyilván sok mindentől függ...
- amikor bemegyek, hová kerülök? Gondolok itt a szobára. Ugyan ott leszek császár után is? Vagy hol lesznek a cuccaim addig, amíg műtenek és utána, hogy kerül a másik helyre, ha máshova visznek? (Jó, ez lehet, hogy hülye kérdés, de izgulok emiatt is, fogalmam sincs arról, mi lesz például a telefonommal, pénztárcámmal...)
- lehet ott valaki velem, aki segít, ha én nem bírok semmit csinálni? Olvastam olyat a honlapon, hogy van valami olyan, hogy ha nem tudunk rendesen csinálni semmit, akkor lehet mellettünk állandóan valaki, de ez nem tudom, mire vonatkozik pontosan.
- az apa hol tartózkodhat a műtét alatt? Esetleg bent lehet? Altatásosnál? (Nem szeretném, ha bent lenne a műtét alatt, csak aggódom, mert külföldi a párom, nem ismeri a kórházat -megjegyezném, én sem igazán-, nem beszéli a nyelvet sem, fogalmam sincs arról, hogy mi lesz, még a végén nem talál meg. Szeretnék kicsit felkészülni)
- a baba így is velünk lehet? Vagy 1-2 napig még nem?
- mikor és mit lehet enni, inni? Császár előtt mennyivel nem szabad? Utána mennyivel szabad? Van korlátozás? (Olvastam olyat, hogy utána csak kekszet adnak valahol 1-2 napig)
- mennyivel lehet a műtét után felkelni? Van ebben különbség az altatásos és az érzéstelenítéses között?
- altatásnál mennyi ideig alszunk?
Bocsánat a sok (néha tényleg buta, felesleges) kérdésért, de tényleg nagyon izgulok, és csak rosszabb az ismeretlen helyzet miatt. Úgy érzem, nem fogok tudni hozzászokni a gondolathoz, hogy fel akarnak vágni. Ráadásul van egy csomó aggódnivalóm amiatt, hogy a baba apukája nem beszéli sem a magyart, sem az angolt. Tényleg szeretnék felkészülni, hogy neki is el tudjam mondani, mi vár ránk. Például jelenleg azt sem tudom, hogy jön/jöhet be hozzánk. Ezért nagyon hálás lennék, ha valaki le tudná írni a tapasztalatát! Bármilyen infó jöhet egyébként azokon kívül is, amiket kérdeztem.
Nem a Sotén szültem, így csak a császárról tudom általánosságban mondani, hogy nincs miért aggódni. Én spinális érzéstelenítést kaptam, nem éreztem semmit, nagyon gyorsan lezajlott az egész, és egyszercsak felsírt a kisfiam.
Utána 6 órát kellett feküdnöm, fejet szigorúan tilos mozgatni, mert migrént okoz. Utána segítettek felkelni, és letusolni.
Fáj ez is, mint a normál szülés. Az ott helyben, a császár meg utána.
A többi kérdésedet majd megválaszolják az orvosok.
Nem Magyarország,de programcsászár az én kérésemre.
Magyarországon sajnos bigottul divat a császárt valami anya- és babaellenes, borzasztó és veszélyes dolognak beállítani,megspékelve egy kis "soha nem lesz anya-gyerek kapcsolat" dologgal.
Kitűzött időpontom előtt egy héttel elment a magzatvíz,így irány be.Reggelig visszatartották. Semmim nem fájt,a ctg jelzett én meg semmit sem éreztem :)
Altatóorvos itt nem talákozik veled,a nővér megkérdezi,hogy allergiás vagy-e valamilyen gyógyszerre,megmérik a vérnyomásod,bekötnek egy brnaült, kapsz egy katétert és mehetsz a műtőbe.
Megkaptam a gerincszurit,ami nem volt kellemetlen,nem forgattak oda-vissza, simán ülni kellett és kicsit előrehajolni.
Maga a műtét fantasztikus élmény volt,éreztem,hogy matatnak a hasamban,de ennyi. 27 perc volt a vágástól a hordágyra átpakolásig.
Utána 2 óra az őrzőben,félig ülve és mozgásra biztatva,babával a karomban. Semmi értelme a 10-12 órás fektetésnek,ki is röhögik mindenütt. 2 óra múlva,mikor már mozgott a lábam,bevittek a szobába és elmentem tusolni. A lábamon :).
Kötözés itt nincs,majd otthon leveszed magadnak egy hét múlva a tapaszt. Csáazár után itt másnap hazamehetsz,én mivel pénteken történt,hétfő reggel mehettem.Egy percet sem feküdtem,sétáltam a babával,mozogtam. Itt nem nyalják ki a feneked,nincs is értelme. Összesen vagy 4 szem sima fájdalomcsillapítót kaptam.
Hétfőn délben már otthon főztem. Nekünk nics senkink itt,de nem is engedtem volna,hogy nálunk sertepertéljen,okoskodjon. Soha egy pillanatra nem éreztem elveszettnek magam, vagy hogy jaj segítsen már valaki. 3hetesen tornáztam,5 hetesen futottam.
Nincs köldöképolás, alkohol meg hintőpor és egyéb elavult dolgok. Simán be a baba a kádba nyakig,annyi,hogy utána szárazra kell törölni. Méregetés sincs,az is marhaság,hogy x grammot kötelezően meg kell ennie,mert jaj.
Ja, a baba onnatól,hogy megszületik,állandóan veled van. Fogalmam sincs,miért is kellene elvinni 9 hónap együttélés után egy másik szobába. Utána meg csodálkoznak,hogy a baba idegrohamos és ez kólikában˝-hasfájásban jön ki.
Keresd facebookon a Császárvonal - támogató csoport-ot. Ott biztosan találsz olyat, aki a SOTE-n szült. Sok olyan kérdésed van, ami kórházanként változó.
Ne félj, nem lesz semmi baj! Sőt, lesz egy kisbabád :)
Van a facebookon Sotés csoport, ott kérdezd meg ezeket. Nekem hüvelyi szülésem volt, de az összes szobatársam császáros volt, amit meséltek azok ezek:
- altató orvossal műtét előtti napokban találkozol, annyi lesz hogy megkérdezi mire vagy allergiás és érzékeny, ugye van h a nő allergiás az altatóra, akkor másfélét kap
- nem kell semmi egyéb mint a hüvelyi szülésnél, betét legyen nálad, ja és cipökanál pl, mert utána elég nehezen hajolgattak a lányok. Ugyanúgy három napot vagy bent (ha minden rendben veled és a babával is), egy hét múlva mész varratszedésre, de feleslegesen nem tartanak bent
- aznap kell befeküdni, bár volt aki előtte este ment, attól függ.. volt aki megbeszélte hogy előtte jön egy nappal mert Győrben lakik
- a cuccaid veled lesznek a szobába ahova műtét előtt beraknak, majd mütét után lekerül veled együtt a csecsemő osztályra,
Na most erről nincs jó tapasztalatom, az összes szobatársam azt mondta hogy műtét után két órával a saját lábán kellett lelépcsözni a csecsemösökhöz, és még paraszt módjára sürgették is őket,mert kevés volt a hely.. meg a padon feküdtek mert nem volt ágy stb... mondjuk aznap éjjel 20an szültünk egyszerre.. szóval lehet máskor nem ez van
- nemtom az állandó segités alatt mit értesz, nálunk folyton kizavartak mindenkit, így pl én húztam fel nekik a bugyit, én segitettem nekik zuhanyozni, a csecsemösök lofszt nem érnek, én pl 3 napot vártam hogy kapjon tápszert a gyerekem, végül a gyerekorvosunk személyesen hozott be :D na mindegy, hát én sose láttam hogy bárki segítene a császárosoknak
- apa bent lehet mütétnél, de akkor érdemes lenne egy tolmáccsal vagy ismerössel készülni, mert vannak parasztok is ott és képesek nem segíteni eligazodni
- másnap már ehetsz, és a mütét másnapján már megkapod a babát, onnantól a tiéd, fürdetéshez elviszik, meg ha dolgod van beadhatod, de nem díjazzák igazán
Mi a szobában egymáséra vigyáztunk ha vkinek dolga akadt
- kaját elvileg valami kímélőbbet kapsz
A többit nem tudom.
Lelkiekben készülj inkább, a gyerekorvos tud köcsög lenni, a csecsemősök se mind a legjobb. A fiatalak lelkesek, az idösebbek a parasztok
A másik pedig, hogy a szobatársaidat is nyugodtan kérdezd, van aki többediket szüli és tapasztalt, nekem is ők segitettek, mert se pelenkázni se köldök csonkot ápolni se szoptatni... Semmit nem tudtam
#7
Köszönöm a válaszokat! Sok hasznos volt közte.
Igen, tudom, hogy ez is meg a sima szülés is fáj, de ez mégis másabb, elvégre egy műtétről beszélünk. Rettegek a műtétektől!
#2 Nekem nem az a bajom a császárral, hogy "anya- és babaellenes" meg amiket még írtál. Különben is vannak esetek, amikor tényleg elkerülhetetlen. Császáros szülésnél is lehet normális a kapcsolat az anya és a baba között. Lehet, hogy valami itt elavult meg felesleges, én sem szeretem, ami itt megy a kórházakban, de azért nem mindenki lesz egy császár után olyan állapotban, hogy másnap hazamehessen. Én például örülhetek, ha elengednek annyi nap után, mint másokat. Sőt, nem biztos, hogy annyira bírok majd mászkálni. Nem mindenki egyforma.
#3 gerincsérv
van egy másik betegségem, ami miatt sima szülés lenne a jobb, eddig úgy is volt, de a sérv miatt indokolt a császár.
#4 igen, de ezért írtam, hogy SOTE I.
Köszönöm, és reméljük, tényleg nem lesz semmi baj :)
#6 tényleg 3 éjszaka? Ahogy utána olvastam (nem SOTE, hanem csak úgy általában a császáros szülésekről) mindenhol/legtöbb helyen 5 napot írtak. Ez így persze még jobb lenne, így sem tudom, hogy fogom bírni 3 napig. Reménykedem abban, hogy nem lesz semmi baj, ami miatt még bent tartanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!