Bp. Sote 1- en volt valakinek császárja lakkozott körömmel? Műtét közben maradhat a gél lakk? (világos francia manikűr rövidebb körömmel, tehát nem műköröm)
Legalább 1 ujjról le kell szedni. Ha más nincs, te állj neki otthon egy reszelővel.
A pulzoximéter, ami a köröm átvilágításával méri a vér oxigéntartalmát, géllakkon nem lát át. Úgyhogy igen, a saját érdekedben mindkét kézről (nem tudni, hogy adott kórházban melyik oldalon van a gép) legalább egy körömről szedd le.
Én nem tudok erről, de érdekelne, hogy akinek az a tipikus vastag műkörme van és nem szedi le, mit csinálnak?
nem csak baj esetén okozhat nehézséget ha nem tudnak a natur körömre nézni?
4.-re válasz.
Egyszerűen leszedjük,minden komolyabb beavatkozásnál és életmentésnél. Mivel a császározás műtét,így nem sokat vacakolunk,le a lakkot,gélt,porcelánt,...
Én is körmözök és egyszerűen nem lehet leszedni.
Reszelni kell (nem pár másodpercig) vagy leoldani speckó folyadékkal, de még ha durvább módszerhez is folyamodik valaki (az érzéstelenítés miatt, vagy altatásból kifolyólag ha nem érzi az aunyka) akkor is jó ideig tart, vagy ha brutál mód tépik le, jön az igazi köröm is, meg másnap borzalmasan fáj.
Ha műtétre kerül a sor, akkor a kisebbik rossz elvén bizony inkább letépik, mert egy szakadt köröm a kisebbik kockázat.
Úgyhogy érdemes leszedni, mert tényleg egyik legrosszabb fájdalom a leszakadt (saját) köröm.
És mondom, nem a körmöt nézegetik, hanem a pulzoximétert csatolják rá az ujjbegyre, ami átvilágítja és így végez méréseket. Ha csak ránézni akarnának, arra ott lenne a lábköröm is.
A perifériás keringést monitorozniuk kell a beavatkozás alatt, úgyhogy a zavaró műkörmöt vagy leszedi a páciens műtét előtt, vagy altatásban leszedik - sikerül, ahogy sikerül.
Mindenhol máshogy van. Sote 2-n barátnőmnek mondták, hogy maradhat a géllakk.
Nálunk is maradhat a lakk a császárnál (Kútvölgyi), az orvosom mondta, hogy egyrészt lábkörmön is nézhetik, másrészt ugye csak a vérkeringésedre következtetnek belőle, de azt máshogy is meg tudják nézni.
Szerintem, amikor majd megnézitek a kórházat, kérdezzetek rá a szülésznőtől, vagy attól, aki megmutatja. Vagy a dokidtól akár.
Simán vannak olyan dolgok a protokollban, amit máshogy is meg lehetne oldani ma már, de nem 10 év alatt kopnak ki a rendszerből, mert az nem reagál elég gyorsan az új kutatási eredményekre.
30hkm
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!