Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kapott már valaki beszólást a...

Kapott már valaki beszólást a kórház személyzetétől/orvostól szülésnél vagy sima vizsgálatnál, amiért nem szőrtelenítette teljesen az intim területet?

Figyelt kérdés
Nekem és a férjemnek teljesen megfelel úgy, hogy csak a bikinivonalat és a szeméremdombot szőrtelenítem, lejjebb csak rövidre van trimmelve a szőrzet. De ma a szülőszoba látogatáson azt mondta a szülésznő, hogy borotválásra manapság már szinte nincs is szükség, ápoltak a kismamák.... hát engem pont hogy kéne borotválni, mert épp ott nem szoktam, ahol a szülésznő tenné. Eddig nem éreztem ápolatlannak magam, most elgondolkodtam:(
2017. nov. 15. 20:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%
Nekem csaszarnal kellett a műtét előtt leborotvalni teljesen elölről . De ahhoz muszáj. Hüvelyi szulesnel meg ennyire sem látom értelmét..
2017. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
4%
Akik nst-znek, beöntest vegeznek, borotvalnak, stb talan àpolok, de hogy nem a szülész dolga az biztos
2017. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

12-es: nálunk az nst-n is szülésznők vannak:) Ápolói köpenyben, de szülésznői végzettséggel. Volt szerencsém terhespatológián is feküdni, ott vannak ápolók és szülésznői végzettségű ápolók is, nst-t, egyéb vizsgálatokat csak utóbbiak végeznek, míg a gyógyszerelést például a csak ápolói végzettségűek is.


Szülésnél nincs jelen ápolónő, csak szülésznő, ill. szülész-nőgyógyász szakorvos.

2017. nov. 15. 21:33
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"ápoltak a kismamák"


Hát ez érdekes megfogalmazás, bár ő sem biztos, hogy pejoratívan értette, csak valahogy így sikerült.


Az, hogy valaki nem szőrtelenít intim területen, nem ápolatlanság. Az ápolatlanság az, mikor ablakot kell nyitni vizsgálat után, mert nem lehet megmaradni a szagtól. És itt még csak nem is arra gondolok, hogy valaki összeszed valami fertőzést, amiről nem feltétlenül tehet ugye és van egyfajta szaga a folyásának. Hanem mikor valaki 3 hetes izzadságszaggal jön.


Nálunk abszolút nem csinálnak ügyet ebből. Ha nem szőrtelen, akkor közvetlenül kitolás előtt csak azt a részt lekapja a szülésznő, ahol a gátmetszés helye lenne. Császárnál pedig a metszés vonalát.

2017. nov. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem miért kell ezen a témán ennyit rugózni. Nyilván nem ápolatlan valaki attól, hogy nem csupasz, de miből áll szülés előtt leborotválni? Praktikusabb, ha esetleg vágni és/vagy varrni kell, nincs útban a szőr és fertőtleníteni is egyszerűbb, ha kell. Én szülések előtt leborotváltam mindig indulás előtt, nem akartam, hogy más csinálja.
2017. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam már borotválva akkor. Alapból szőrtelenítek, de az utolsó 2 hónapban a nagy hasamtól már annyira béne voltam, hogy miután az utolsó próbálkozás során 2x megvágtam magam, hagytam. Szülésre szerettem volna borotváltan menni, kiderült közben, hogy programcsászár lesz, úgyhogy még készülni is tudtam volna, csakhogy 5 nappal előtte befektettek magas vérnyomással. Már a betegfelvételnél a vizsgálatnál mondtam a dokinak, hogy bocs, nem így készültem, legyintett, hogy ugyanmár, egy kis szőr semmi, ne tudjam meg, miket látnak ők... aztán nem javult a vérnyomásom, úgyhogy a császárt is megcsinálták két nappal elöbb hirtelen döntéssel, szóval baromira nem voltam borotvált akkor sem. Szóltam a szülésznőnek, aki előkészített, hogy ez van, mondta, hogy semmi gond, leborotválta fölül azt a részt, amit a műtét miatt kell. Mondjuk ilyen felemásan azért hülyén éreztem magam, de őszintén szólva az volt a legkisebb bajom. Beszólni senki se szólt be.
2017. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Attol még hogy lepontoznak, nalunk növerek végzik ezeket. Nover teszi a hasra az nst-t, a szulesz ott sincs, felviszik hozza a papirt, kiertekeli, alairja.
2017. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17-es: én ugyan nem pontoztalak le, de az az érzésem, hogy összekevered a szülésznőt a szülészorvossal, és amikor Te szülészt írsz, az utóbbira gondolsz. A szülésznő nem orvos.


Beöntést biztosan adhat nővér (ápolónő) is, de NST-t szinte biztosan nem csinál. Szülésznői végzettség nem árt ahhoz, hogy tudja, egyáltalán hol keresse a babát, szívhangját, stb. Az igaz, hogy az orvost (akit szerintme Te szülésznek írsz) csak az aláíráshoz hívjék le, vagy ha gond van a szívhanggal.

2017. nov. 15. 22:48
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

"de miből áll szülés előtt leborotválni?"


Sokból. Spontán burokrepedéssel indult a szülésem, ömlő magzatvízzel fel se merült a borotválkozás, főleg, hogy a telefonba rögtön azt tanácsolták, a mentő kiérkezéséig mindenképpen feküdjek.

Csak akkor lehettem volna sima, ha naponta áthúzom a borostán a borotvát, de nem bolondultam meg, hogy ezzel kínozzam magam, amikor még a cipőmet is segítséggel vettem fel.

A szülésznő (mert ő végezte), egy szó nélkül lekapta a szőrt.

2017. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az X szülésznőnek, akiről írsz az ápolt=borotvált, de

1. lehet, hogy nem is ő fogja levezetni a te szülésedet.

2. ha mégis igen, könnyen lehet, hogy szépen megborotvál és megtartja a véleményét magának.

3. persze arra is van esély, hogy beszól, de a többi eshetőséghez kèpest ez a legkevesebb.

Egyébként én ott is szőrtelenítek, mégis borotválni kellett. Egy vasárnapra voltam kiírva, az volt a tervem, hogy előző hétvégén szépen elrendezem odalent a dolgokat, amelyek, lévén akkor már nehezen hajoltam, kicsit el voltak halogatva, hanyagolva a szokásoshoz képest. A tervezett hétvégén viszont már vígan babáztam. Péntek reggel, kilenc nappal a kiírt előtt született meg a kislányom. A szülésznő meg kénytelen volt megborotválni, de nem szólt egy szót sem.

2017. nov. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!